Betting Odds

V závislosti od toho, ako ich používate, môžu byť stávkové kurzy nevyhnutné, ak sa zaujímate o inteligentné stávkovanie. Naučiť sa, ako čítať kurzy a aké sú dobré a zlé kurzy, je pri stávkovaní nevyhnutné. Nižšie sme vytvorili komplexného sprievodcu kurzami v rámci stávkovania.

Jednou z prvých vecí, ktoré by sa noví stávkujúci mali naučiť, je porozumieť kurzom športových stávok. Je to zásadný krok, pretože umožňuje hráčom určiť, aká je pravdepodobnosť, že k udalosti dôjde, a aké by mohli byť ich potenciálne odmeny.

American Football Odds

Lopta sa prenáša nosením pri sebe (rýchlo), alebo hádzaním a prihrávaním od jedného člena vlastného družstva druhému (prihrávanie). 

Zobraziť viac...
Baseball Odds

Čo je špecifické pre bejzbalové stávkovanie je fakt, že zvyčajne nie je toľko radov ako pri iných športoch, ako je futbal alebo basketbal. Väčšina online stávkových kancelárií na bejzbalové stávkovanie ponúka iba peňažnú líniu, spread a nad/pod čiary.

Zobraziť viac...
Basketball Odds

Vzhľadom na to je veľmi dôležité, ako čítať stávkové kurzy na basketbal, pretože existujú veľa rôznych kurzov a linky. Od peňažnej línie, rozpätia bodov a celkového počtu bodov nad/pod až po stávkovanie na samostatné štvrtiny a polčasy, to všetko je len časť toho, čo basketbalové online stávkové stávky ponúkajú.

Zobraziť viac...
Biathlon Odds

Hoci ide stále o šport, na ktorý vsádza len malý počet hráčov, biatlon sa v praxi skutočne ukázal ako vynikajúci na hromadenie výherných tiketov s množstvom rôznych príležitostí na zarábanie. Rovnako ako v každom individuálnom športe si vyberiete športovca, na ktorého vsadíte, a on alebo ona sa stane vaším obľúbeným, kým sa preteky neskončia.

Zobraziť viac...
Boxing Odds

Box je jedným z najatraktívnejších športov vôbec. Tento šport má milióny fanúšikov po celom svete. Je plný drámy, emócií a akcie, ktoré môže ponúknuť len málo športových podujatí. Na rozdiel od iných športov, ako je futbal, tenis a basketbal, box neponúka toľko stávkových radov. Keď je však veľký boxerský zápas, mnohí športoví fanúšikovia ho so záujmom sledujú a tiež je veľa ľudí, ktorí vsádzajú na boxerské zápasy. 

Zobraziť viac...
Cricket Odds

Vedeli ste, že kriket je druhý najpopulárnejší šport na svete? Samozrejme len štatisticky, pretože je populárny v Indii, Pakistane a krajinách Commonwealthu, čo neodráža skutočný obraz o obľúbenosti tohto športu.

Zobraziť viac...
Football Odds

Futbal, alebo v Severnej Amerike známy ako futbal, je celosvetovo najpopulárnejší šport. Vzhľadom na to je futbal najobľúbenejší aj pri športových stávkach. Medzinárodné turnaje ako FIFA World Cup, Euro, Copa America a UEFA Champions League patria medzi najsledovanejšie športové podujatia na svete, čo ich robí veľmi atraktívnymi pre športové stávkovanie. 

Zobraziť viac...
Formula 1 Odds

Nie je ťažké pochopiť, prečo je dnes Formula 1 rovnako vzrušujúca ako v časoch jej slávy, keď cirkus F1 riadili legendy ako Ayrton Senna a Michael Schumacher. S technicky najvyspelejšími automobilmi na svete, ktoré sa pýšia absolútnym vrcholom inžinierstva a automobilovej brilantnosti, nie je núdza o pôvab. 

Zobraziť viac...

Horse Racing Odds

Aké sú kurzy športových stávok?

Aké sú kurzy športových stávok?

Na prvý pohľad sa to môže zdať záhadné, ale tento sprievodca stávkovými kurzami by mal hráčom pomôcť pochopiť. V priebehu rokov sa spôsob vytvárania kurzov a stávkových línií športových bookmakerov dramaticky zmenil.

Na trhu športových stávok predtým dominovali starodávni stávkovatelia z Vegas, no od zavedenia internetových stávkových kancelárií a doladenia softvéru a algoritmov na športové stávkovanie sa veľa zmenilo.

Čo sa nezmenilo, je hlavný cieľ stanovený stávkovými kanceláriami od počiatkov športového stávkovania: vyvážiť akcie na oboch stranách stávky. Kurzy však nie sú určené na to, aby odrážali skutočnú a presnú pravdepodobnosť oboch udalostí.

Koniec koncov, uzavrieť stávku, keď si myslíte, že existuje nepomer medzi skutočnou pravdepodobnosťou udalosti a implikovanou pravdepodobnosťou získanou zo stávkovej línie, je jednou z najlepších taktík, ako získať výhodu nad vašimi online stávkovými kanceláriami.

Je dôležité si uvedomiť, že primárnym cieľom stávkarov je znížiť riziko vašej stávkovej stávky, nie prezentovať presný (alebo pravdepodobný) obraz reality. - ako rizikoví manažéri a odborní športoví prognostici.

Účelom kurzov je podporiť rovnakú akciu na oboch stranách športovej čiary. V ideálnom prípade by stávková kancelária získala podobný objem stávok na oboch stranách stávky a profitovala by 5 – 10 percent zo šťavy (alebo „vig“), či už vyhrá alebo prehrá.

Aké sú kurzy športových stávok?
Vysvetlené športové stávkové kurzy

Vysvetlené športové stávkové kurzy

Pochopenie toho, ako fungujú kurzy pri stávkovaní, môže hráčom pomôcť urobiť múdrejšie stávky, zvýšiť ich šance na výhru, a tak umocniť pôžitok z hry.

Šance sú tiež dôležité pre stávkové stránky pretože vyvažuje obe strany stávky, čo znamená, že dom aj tak dostane svoje.

Ak chcete profitovať zo športových stávok, musíte pochopiť rozdiel medzi kurzom a pravdepodobnosťou. Šance nie sú vždy priamym vyjadrením šancí, že sa niečo stane alebo nestane, aj keď tieto dve veci spolu v podstate súvisia.

Jednoducho povedané, pravdepodobnosť pri športových stávkach je subjektívna. Pokiaľ ide o predpovedanie pravdepodobného výsledku hry, stávkujúci aj online bookmakeri budú mať opačné názory.

Pravdepodobnosti sa vo všeobecnosti pohybujú medzi 5 % až 10 %, pričom niektoré prípady sú menšie a iné väčšie. Správne vyhodnotenie pravdepodobnosti výsledku a následné posúdenie, či kurz na daný výsledok ponúka hodnotu stávok, je kľúčom k úspešnému športovému stávkovaniu.

Vysvetlené športové stávkové kurzy
Ako fungujú športové stávkové kurzy?

Ako fungujú športové stávkové kurzy?

Ako teda fungujú stávkové kurzy? Suma vyplatená z výherných stávok je určená kurzom športových stávok. To je dôvod, prečo sa zvyčajne označujú ako „cena“ stávky

Stávka môže mať kurz na alebo kurz proti cene. Kurz na znamená, že potenciálne výhry sú nižšie, než aké boli vložené, a kurz proti znamená, že suma, ktorú môžu stávkujúci vyhrať, bude väčšia ako to, čo vsadili.

Stále zarobíte, ak vyhráte kurz na stávku, pretože váš počiatočný vklad sa vráti, ale na výhru budete musieť riskovať viac, než dokážete. Pretože je pravdepodobnejšie, že vyhrajú, veľkí favoriti sú často v kurze. Keď má hazardná hra vyššiu šancu na prehru ako na výhru, nazýva sa to kurz proti.

Možné sú aj peňažné kurzy. Víťazná stávka na párne peniaze vyplatí presnú stávku plus počiatočný vklad. V dôsledku toho ste svoje peniaze efektívne zdvojnásobili. Pamätajte, že čím vyšší je kurz, tým menšia je pravdepodobnosť výhry v hazarde, ale tým vyššia je výplata.

Ako fungujú športové stávkové kurzy?
Pochopenie typov športových stávkových kurzov

Pochopenie typov športových stávkových kurzov

Predvolený formát kurzov sa môže líšiť v závislosti od regiónu. Na druhej strane stránky s hazardnými hrami to uľahčujú tým, že horlivo vychádzajú v ústrety hráčom, ktorí chcú inú štruktúru kurzov, tým, že im umožňujú prispôsobiť formát kurzov formátu, na ktorý sú zvyknutí. Niektoré z najlepších stávkových stránok dokonca ponúkajú rôzne typy kurzov.

Formáty kurzov športových stávok, ktoré prejdeme, sú najbežnejšie v Spojených štátoch, Spojenom kráľovstve a Európe – peňažné, desatinné a zlomkové kurzy.

  • Šance na peňažnú líniu sú najobľúbenejšie v Amerike a pracovať inak pre davových obľúbencov a smoliarov.
  • Zlomkové šance sú tiež často známe ako britské kurzy, britské kurzy alebo tradičné kurzy.
  • Desatinný kurz sa považujú za najjednoduchšie zrozumiteľný formát stávok. Najpopulárnejší je v Európe, Kanade a Austrálii, ale väčšina stávkových kancelárií ponúka možnosť zobrazovať kurzy vo formáte desiatkových kurzov.
Pochopenie typov športových stávkových kurzov
Ako čítať stávkové kurzy?

Ako čítať stávkové kurzy?

Ak si nie ste istí tým, čo vidíte, keď sa pozriete na stávkové kurzy, potom nemôžete presne nájsť hodnotu na stávkových trhoch, čo je kľúčom k úspechu v športových stávkach.

americké kurzy

Americké kurzy sú úplne odlišné od iných stávkových formátov, pretože zvyčajne zvýrazňujú favorita a slabých hráčov.

Kurz na výhru obľúbenej strany sa zvyčajne zobrazuje so znakom „-“. Číslo vedľa neho ukazuje, koľko by stávkujúci musel staviť, aby vyhral 100 $.

Číslo smola bude uvedené so znamienkom „+“, ktorý označuje, koľko hráč vyhrá, ak vsadí 100 $.

Napríklad tím A je favoritom na víťazstvo v nedeľnom zápase s kurzom -110. Ak tipujúci umiestnia stávku 110 USD na tím A, dostanú 100 USD a vráti sa im stávka vo výške 110 USD, čo predstavuje celkovo 210 USD vo výplatách.

V prípade slabých hráčov povedzme, že tipujúci vložil 100 $ na tím B s kurzom +240. Ak tím B vyhrá hru, dostane 240 USD plus pôvodná stávka 100 USD. To dáva celkovú výplatu 340 USD.

Zlomkové šance

Tieto kurzy predstavujú čistú sumu, ktorú stávkujúci získa, ak vyhrá po započítaní svojho vkladu.

Pre ilustráciu povedzme, že piatkový večerný zápas medzi tímom A a tímom B má 5/1 a 1/5. Ak stávkujúci zaplatí 5 USD v tíme A a vyjdú z neho víťazne, vezmeme 5 USD a vynásobíme piatimi, čo je čitateľ kurzu.

Ich stávka na tím A vám preto vyhrá 25 USD plus vaša pôvodná stávka 5 USD – celková výplata je 30 USD.

Na druhej strane stávka na tím B s kurzom 1/5 vráti iba 1 $ za každých 5 $. To zodpovedá celkovej platbe 6 USD za vklad 5 USD.

Zlomkové kurzy sa najčastejšie používajú pri dostihoch. Takže ak tipujúci vsadí 50 USD na Noble Feet pri 20/1 a Noble Feet vyhrá, vaša pôvodná stávka sa mu vynásobí kurzom, ktorý je 50-krát 20. Preto vyhrá 1000 USD na vašej stávke plus stávku 50 USD za celkovú výplatu 1150 USD.

Desatinný kurz

Desatinné kurzy sú jednoduchšie stávkové kurzy ako ostatné dva. Číslo uvedené pre desatinný kurz predstavuje presnú sumu, ktorá bude vyplatená, ak je stávka víťazná. Predpokladajme, že zápas v sobotu večer má kurz 2,0 na bojovníka A a 5,5 na bojovníka B.

Ak tipujúci vsadí 100 $ na bojovníka A a vyhrá, 100 $ sa vynásobí kurzom, v tomto prípade 2,0. Ich celkové výhry a výplata teda budú 200 $. Ak vsadia na bojovníka B s rovnakou sumou, vyhrávajú celkovú výplatu 550 $.

Ako čítať stávkové kurzy?
Rôzne športové kurzy

Rôzne športové kurzy

Teoreticky môžu byť kurzy zobrazené v akomkoľvek formáte, bez ohľadu na hru. V skutočnosti však bude mať vplyv umiestnenie zamýšľaného publika.

Keďže populácia divákov je z veľkej časti založená v Spojených štátoch, kurzy NFL budú takmer vždy zobrazené (aspoň spočiatku) v americkom formáte.

Rôzne športové kurzy
Ako čítať futbalové kurzy

Ako čítať futbalové kurzy

Futbal je jedným z najpopulárnejších športov na stávkovanie v Spojenom kráľovstve, pričom stávkujúci minú 40 % všetkých peňazí umiestnených na krásnu hru.

Veľký počet zápasov podporil rast odvetvia a umožnil stávkujúcim hrať na širokej škále trhov, pričom mnohé stávkové stránky ponúkajú jedinečné akcie a konkurenčné kurzy.

Prvá vec, ktorú treba pochopiť, je, že vo futbale neexistujú zaručené stávky. Hráči môžu robiť toľko prieskumov, koľko chcú, a vedia všetko, čo o hre vedia, no stále je možný prekvapivý výsledok.

To je dôvod, prečo by stávkujúci mali využiť svoje znalosti futbalového stávkovania na výber hry a stávky, na ktoré chcú staviť. Menej skúseným stávkarom budú lepšie vyhovovať jednoduchšie stávky, ako je stávka na zápas alebo stávky na strelcov gólov, a tie s nižším rizikom, ako napríklad stávka bez žrebovania.

Stávkujúci by mali hrať len na ligy a tímy, ktoré poznajú, inak riskujú stratu peňazí, pretože si nemôžu byť istí, či má stávka hodnotu.

Napríklad pre futbalového fanúšika, ktorý pozorne sleduje Premier League, by bolo lepšie staviť na ligu, ktorú pozná, a nie na ligu, ktorú inde vo svete nepozná.

Na bezplatných stránkach je teraz k dispozícii množstvo štatistík, na ktoré si môže každý tipujúci pozrieť, čo mu môže pomôcť pochopiť niektoré z presnejších trhov s rekvizitami, ktoré sú teraz dostupné u mnohých bookmakerov.

Ako čítať futbalové kurzy
Ako fungujú kurzy na kriket

Ako fungujú kurzy na kriket

Stávkové kurzy na kriket sú základom všetkého, čo s tým súvisí stávkovanie na kriketa nie je možné uspieť v stávkovaní bez toho, aby ste pochopili, ako fungujú stávkové kurzy.

Zápasy s obmedzeným počtom zápasov sú jednoduché priame zápasy, zatiaľ čo testovacie zápasy majú potenciál na remízu. Kurzy sú v podstate číselným vyjadrením pravdepodobnosti konkrétnej udalosti na základe predchádzajúcich stávok.

Ak stávkujúci hazardujú s populárnym názorom, ich šance sú mizivé, ale ak budú správne, vyhrajú veľa peňazí,

Je všeobecným pravidlom, že stávkujúci by mali stávkovať len na tímy, ktoré poznajú; inak riskujú stratu peňazí, pretože nevedia, či stávka niečo stojí.

Ako fungujú kurzy na kriket
Pochopenie kurzov konských dostihov

Pochopenie kurzov konských dostihov

Pamätajte, že šance koňa na výhru, ako aj množstvo peňazí, ktoré by sa mali vyplatiť, ak a keď vyhrá, sú určené pravdepodobnosťou.

Tradičné kurzy dávajú stávkarom šancu zistiť, akú percentuálnu šancu dáva koňovi online stávková spoločnosť alebo celé odvetvie, na rozdiel od systému pari-mutel, kde o výplatách v podstate rozhodujú samotní hráči ako celok na základe toho, ako koľko peňazí je v banke a koľko stávok na každého koňa je položených.

Napríklad kôň 5-1 sa na prvý pohľad nemusí zdať príliš dlhý, ale vynásobte ho štandardným vkladom 1 dolár a vydeľte 100 týmto číslom. Výsledkom je, že delenie 100 číslom 6 dáva tomuto koňovi úspešnosť menšiu ako 17%.

V dostihoch17-percentná šanca na výhru nie je hrozná; priznajme si, v poli môže byť 20 pretekárov a každý z nich by mal iba 5% šancu na výhru, ak by boli všetci rovní.

Majte však na pamäti, že ak z kurzu koňa vyplýva, že má 17-percentnú šancu na výhru, má tiež 83-percentnú pravdepodobnosť prehry, takže stávkujúci musia udržiavať primerané stávky a čísla na svojej strane.

Pochopenie kurzov konských dostihov
Ako fungujú kurzy UFC

Ako fungujú kurzy UFC

Väčšina športových stávkových kurzov sa zobrazuje rovnakým spôsobom. Znamienko mínus (-) označuje favorita, zatiaľ čo znamienko plus (+) predstavuje smoliar. Hráči si tiež všimnú, že väčšina kurzov sa počíta na základe stávok 100 USD.

Ak tipujúci vidia +110 alebo -110, znamená to, že vig – suma vyzbieraná stávkovou kanceláriou – je 10 USD. Športové stávky musia dosahovať zisk, aby zostali v podnikaní, takže šťava sa zvyčajne pohybuje medzi 5 a 10 dolármi.

Napríklad, hráči UFC môže vidieť kurz na zápas medzi Conorom McGregorom a Khabibom Nurmagomedovom s kurzom +125 a -155.

Ak by mali staviť na favorita, museli by staviť 155 dolárov, aby vyhrali 100 dolárov. Naopak, ak tipujúci vsadili na smoliar (McGregor), musia odložiť iba 100 USD, aby vyhrali 125 USD.

Najlepší UFC bojovníci sú rôznorodí, no bez ohľadu na to, aký vynikajúci bojovník je, všetci majú silné a slabé stránky. Tie sú viditeľné na bojovom štýle bojovníka. Stávkujúci by si mali nájsť čas na preštudovanie rôznych prístupov každého bojovníka a ich vzájomného pôsobenia.

Zatiaľ čo bojovník môže zvyčajne kontrolovať tempo zápasu, prejavenie zraniteľnej chyby proti nesprávnemu súperovi môže viesť k zničujúcej strate pre favorita a vyplatiť peknú smoliarsku hru.

Ako fungujú kurzy UFC