Your Online Betting Guide

V závislosti od toho, koho sa pýtate, môže byť športové stávkovanie ťažké alebo celkom jednoduché. Pre začiatočníkov celá vec zahŕňa len výber športového podujatia, výber tímu, vsadenie sumy a dúfanie v to najlepšie. Ešte lepšie je, že väčšina nových športových stávkarov vsádza na tímy alebo udalosti, ktoré už sledujú. Táto úplná jednoduchosť je nepochybne dôvodom, prečo sú športové stávky známe po celom svete.

Ale pre skúsených tipujúcich by si jednoduchosť a ziskovosť nemali zamieňať. Športovú stávku môže podať ktokoľvek, no nie každý môže stávku vyhrať. Je to preto, že úspešný športový stávkar musí investovať dostatok času a úsilia do výskumu a stratégie. Skrátka, vybojovať si medzeru v tomto odvetví si vyžaduje určité odhodlanie a tvrdú prácu.

Napríklad začínajúci stávkujúci by mali vedieť o populárnych stávkových trhoch a kurzoch. Odtiaľ prejdite na prieskum kritických štatistík, ako je nedávna forma, doma/vonku, vzájomný súboj, počasie, chýbajúci hráči a mnoho ďalších. Celkovo možno povedať, že znalosť väčšiny týchto štatistík môže odhaliť viac o schopnosti tímu vyhrávať.

Je tiež dôležité mať na pamäti, že stávková kancelária pred stanovením kurzov zvažuje veľa faktorov. Preto je povinnosťou stávkujúceho zvážiť všetko, čo môže ovplyvniť výsledok zápasu. Zhromaždite teda čo najviac informácií.

Najpopulárnejšie články o stávkovaníPreskúmajte našich najlepších sprievodcov stávkovanímSlovník stávok
Arbitrage Betting

Arbitrážne stávkovanie spočíva v tom, že hráč vsadí jednu stávku na konkrétny výsledok s bookmakerom a súčasne vsadí na opačný výsledok inde. Tieto stávky na istotu zaručujú, že tipujúci dosiahne zisk bez ohľadu na výsledok. Za správnych podmienok arbitráž matematicky pokrýva všetky výsledky stávok konkrétneho zápasu alebo súťaže. Tí stávkujúci, ktorí často uzatvárajú arbitrážne stávky, sú označení arbers. Aby získali zisk, arbers vsádzajú značné sumy peňazí. 

Zobraziť viac...
Betting Explained

Stávkovanie môže byť pre neskúsených komplikované. Niekedy sa dokonca môže zdať, že svet stávkovania má svoj vlastný jazyk! neboj sa. Na tejto stránke vám vysvetlíme detaily a nevýhody stávkových podmienok a ako stávkovanie celkovo funguje.

Zobraziť viac...
Betting Lines

Stávková čiara je bod, ktorý v športových súťažiach oddeľuje favorizovaný tím od slabšieho. Bookmakeri získavajú kurzy na športové zápasy z komplexného matematického modelu alebo počítačového algoritmu. Na základe štatistík odhadcovia určia pravdepodobnú hranicu víťazstva medzi dvoma tímami, ktorá je založená na sile predchádzajúcich výkonov. Počas analýzy stávkové stávky porovnávajú tímy, aby určili, ktorý z nich je favorizovaný na víťazstvo a akým rozdielom. Napríklad bookmakeri môžu predpovedať, že favorizovaný tím vyhrá o 10 bodov. Preto môže smoliar získať 10-bodový handicap na účely stávkovania.

Zobraziť viac...
Betting Odds

V závislosti od toho, ako ich používate, môžu byť stávkové kurzy nevyhnutné, ak sa zaujímate o inteligentné stávkovanie. Naučiť sa, ako čítať kurzy a aké sú dobré a zlé kurzy, je pri stávkovaní nevyhnutné. Nižšie sme vytvorili komplexného sprievodcu kurzami v rámci stávkovania.

Zobraziť viac...
Betting Picks

Ak ste prejavili záujem o športové stávkovanie, termín „tipovanie“ je niečo, s čím sa stretávate pravidelne. Tipy na športové stávky možno nájsť na celom internete, vzťahujú sa na akýkoľvek šport a akúkoľvek danú možnosť hry, ktorú nájdete v stávkovej stávke. 

Zobraziť viac...
Betting Strategy

Stratégia športového stávkovania je súbor systémov alebo tipov skúmaných s cieľom vytvoriť ziskový scenár. Inými slovami, vhodne vytvorený stávkový systém prenáša výhodu, ktorú má stávková kancelária, na hráča. Je to možné, pretože športové stávkovanie zahŕňa skutočné ľudské aktivity, takže neexistuje žiadna výhoda, ktorá by zabezpečila, že bookmaker vždy vyhrá.

Zobraziť viac...
How to Bet

Tu je rýchly prehľad toho, čo by stávkujúci mali vedieť a robiť, aby nielen zvýšili svoje šance na výhru, ale pomohli im aj pri hraní hazardných hier zodpovedne a zábave.

Zobraziť viac...
Matched Betting

Stávkové stávky a internetové stávkové stránky ponúkajú stávkovanie s pármi, čo je stratégia, ktorá pomáha jednotlivým stávkarom zarábať na stimuloch, ktoré poskytujú bookmakeri. Stávkujúci môže vložiť na účet bookmakera, s ktorým bookmaker spáruje, aby umožnil bezrizikové stávkovanie. Majiteľ účtu môže tiež staviť v dvoch alebo viacerých stávkových zariadeniach a prijať stávku zadarmo od jednej z nich.

Zobraziť viac...
Sprievodca stávkovaním pre nováčikov na rok 2022
2022-08-03

Sprievodca stávkovaním pre nováčikov na rok 2022

Matched stávkovanie, tiež známe ako „honba za bonusmi“, je jedinečnou formou hazardných hier pre tipujúcich, ktorí chcú získať bezrizikové zisky prostredníctvom využitia ponúk svojich bookmakerov. Podobne ako pri iných hazardných hrách, ako sú športové stávky a hranie online kasínových hier, zahŕňa aj využívanie najlepšie stávkové webové stránky k dispozícii. Na rozdiel od bežného stávkovania však hazardní hráči nespoliehajú na šťastie alebo skúsenosti. Namiesto toho potrebujú na získanie zisku iba nasledovné:

Chyby, ktorým sa dá stávkujúci vyhnúť
2022-07-27

Chyby, ktorým sa dá stávkujúci vyhnúť

Nikoho nebaví robiť chyby, najmä keď ich to stojí peniaze. Chyby môžu stáť hráčov veľa peňazí vo vzrušujúcom svete športových stávok. Aj tá najmenšia chyba môže znamenať rozdiel medzi úspešným dňom a tým, pri ktorom sa stávkarovi chce plakať.

Lekcie získané zo športového stávkovania
2022-07-20

Lekcie získané zo športového stávkovania

Ľudia prijímajú neoceniteľné lekcie inak, niekedy vtedy, keď to najmenej očakávajú. Tí, ktorí aktívne tipujú šport, sa od športových stávok vždy môžu veľa naučiť.

Ako sa vysporiadať so zlými behmi v stávkovaní
2022-07-13

Ako sa vysporiadať so zlými behmi v stávkovaní

Každý, kto má skúsenosti so športovým stávkovaním, chápe, že zlé behy sú na dennom poriadku. V ideálnom prípade a zlý beh je termín používaný v stávkarských kruhoch na definovanie série prehier, pri ktorých stávkujúci stratí značnú sumu. Aj pro-stávkujúci sa stretávajú s obdobiami, keď sa zdá, že všetko odporuje ich očakávaniam. Schopnosť povzniesť sa nad zlými behmi je však to, čo odlišuje najlepších stávkarov od ostatných.

Preskúmajte našich najlepších sprievodcov stávkovaním

Preskúmajte našich najlepších sprievodcov stávkovaním

Našťastie, odborníci tu v BettingRanker sa venujú tomu, aby vyzbrojili stávkarov všetkými dôležitými informáciami, aby boli úspešní. Tu je niekoľko najlepších sprievodcov, ktoré si môžete prečítať:

Ako – V sveta športových stávok, niektoré veci môžu vyzerať jednoducho, no náročné na zvládnutie. Vďaka prehľadnému obsahu s návodmi je však stávkovanie na šport rýchle a jednoduché. Sprievodcovia tu učia tipujúcich, ako uzatvárať stávky, vyberať si správne trhy, počítať kurzy a riešiť väčšinu problémov so športovým stávkovaním.

Stratégia – Keď ide o výber dokonalého systému športových stávok, názory sa líšia. V každom prípade tu návody predstavujú najlepšie výherné stratégie na zvýšenie ziskov v čo najkratšom čase. Stávkové stratégie sa vzťahujú na populárne trhy ako futbal, golf a bejzbal.

Vysvetlenia – Je pochopiteľné, že začať novú stávkovú cestu môže byť zdrvujúce. Našťastie, títo špičkoví sprievodcovia stávkovaním vás počas tohto procesu podržia. Jasne pochopíte typy stávok, mechanizmus športového stávkovania, tipy na zodpovedné hazardné hry, stávkovanie na e-športy a ďalšie.

Odds – Je hlúpe premýšľať o uzatváraní stávok na športové udalosti bez toho, aby ste dobre ovládali stávkové kurzy. Nechajte si ho tu, aby ste sa dozvedeli o základných typoch stávkových kurzov a o tom, ako platia.

Preskúmajte našich najlepších sprievodcov stávkovaním
Slovník stávok

Slovník stávok

Rovnako ako v každom inom svete hazardných hier, aj športové stávkovanie je plné mätúcich výrazov. V skutočnosti túto stávku neuzatvárajte bez toho, aby ste sa naučili niektoré z týchto pojmov. Nižšie je uvedená tabuľka so všetkými tradičnými pojmami pre športové stávkovanie, ktorým treba rozumieť:

 • Akcia – Stávka alebo stávka.
 • AET - Pridaný čas navyše alebo jednoducho čas navyše
 • Proti rozpätiu – výsledok hry, ktorý zahŕňa rozpätie bodov
 • American Odds – Stávkové kurzy založené na 100-jednotkách. Sú alternatívou k desatinným alebo zlomkovým kurzom a obsahujú plus (-) a mínus (+) na zobrazenie favoritov a mínusov.
 • Bankroll – Celková suma finančných prostriedkov na účely hazardných hier
 • Bonus – Stimuly alebo odmeny, ktoré ponúkajú stávkové kancelárie novým aj verným hráčom
 • Bookmaker – skrátená forma stávkovej kancelárie, oddsmakera alebo linemakera. Stávkári stanovujú trhové kurzy na stávkovej stávke
 • Krieda – Tím alebo hráč, ktorý je horúcim favoritom podujatia
 • Záverečná čiara – miesto, kde je bodový rozptyl na začiatku hry
 • Správne skóre – stávky za správne predpovedanie konečného skóre hry
 • Desatinné kurzy – niekedy nazývané aj európske kurzy, ide o nepárne typy hlavne na európskych trhoch. Sú reprezentované desatinnými číslami
 • Desetník – Vzťahuje sa na stávky v hodnote 1 000 USD, 100 USD alebo 10 USD
 • Pes – Krátka forma smola alebo tímu menej pravdepodobné, že vyhrá
 • Dvojitá šanca - Máte dve možnosti, ako vyhrať stávku. Napríklad stávkovanie na prehru alebo remízu v jednom zápase
 • Edge - Výhoda tipujúceho oproti stávkovej stávke a naopak
 • Even Money – stávka 100 $ na výhru 100 $
 • Pevné kurzy – Kurzy, ktoré sa po uzavretí stávky nemenia
 • Zlomkové kurzy – kurzy uvedené vo forme zlomkov. Napríklad 1/3 namiesto -300 v amerických kurzoch
 • Rukoväť – Celková výška vkladu do hry
 • Handicapping/Handicapper – Stávkujúci, ktorý pred podaním stávky analyzuje stávku
 • Stávky v hre – Iný názov pre Live stávky
 • Šťava – Provízia stávkovej kancelárie z víťazných stávok
 • Zámok - Horúci favorit na víťazstvo v hre
 • Longshot - Uprednostňovanie smola v stávke
 • Peňažná hranica – Úplná výhra alebo prehra bez bodového rozpätia
 • Bez akcie – Hra, ktorá už neprijíma stávky
 • Kurz na favorita – tím alebo hra, ktorá pravdepodobne vyhrá
 • Oddsmaker – Iný názov pre bookmakera alebo linemakera
 • Stávkovanie nad/pod – Kombinované skóre oboch tímov alebo hráčov, ktoré je vyššie alebo nižšie, než aké nastavila stávková kancelária
 • Hráčske rekvizity – stávkovanie na jednotlivé akcie hráčov počas hry. Napríklad prvý hráč, ktorý skóroval alebo dostal žltú kartu
 • Bodové rozpätie – číslo, ktoré sa rozhodne tvorca čiary reprezentovať rozdiel medzi prehrávajúcimi a víťaznými tímami
 • Sharp - Múdry profesionálny športový stávkar
 • Steam – Náhla zmena línie kvôli veľkému stávkovaniu
 • TKO - Technical knockout
 • Celkové súčet – Kombinovaný počet bodov, ktoré si tipujúci vyberie, aby ich získali hráči alebo tímy
 • Wire-to-Wire – Stávka, že tím bude viesť každú štvrtinu alebo polovicu hry
 • Underdog – tím alebo hráč s dlhou pravdepodobnosťou alebo menšou pravdepodobnosťou na výhru
 • Stávka – Stávka uzavretá na stávkovej stávke
Slovník stávok