Top 10 Sports Betting v Spojené štáty 2022

Online športové stávky v USA sa v posledných rokoch rozrástli do nových výšin. Výnosy zo športového stávkovania sú dobrým indikátorom rastúcej popularity tohto odvetvia. Napríklad športové stávky vygenerovali za prvých desať mesiacov roku 2021 viac ako tri miliardy dolárov.

To bolo o 230 percent viac, ako sa vygenerovalo v rovnakom období predchádzajúceho roka. Niekoľko štátov USA v posledných rokoch prijalo športové stávkovanie, čo poukazuje na rastúcu popularitu. Jedným z hlavných dôvodov, prečo je online športové stávkovanie v USA nesmierne populárne, je rozmach športového odvetvia. Väčšina dospelých rada sleduje šport, pričom krajina hostí niektoré z najlepších líg na svete.

Top 10 Sports Betting v Spojené štáty 2022
Miestne stávkové kancelárie vs online stávkové stránky v Spojených štátoch

Miestne stávkové kancelárie vs online stávkové stránky v Spojených štátoch

Fanúšikovia tak môžu kriticky analyzovať hry a robiť informované predpovede, na ktoré vsádzajú. Stávky pomáhajú robiť hry zaujímavejšie, pretože fanúšikovia majú čo získať alebo stratiť na základe výsledkov športov.

Ďalším hlavným dôvodom rastúcej popularity je zvýšený prístup k online stávkovým platformám. Počet stránok so športovými stávkami je pomerne vysoký, pričom takmer všetky sú dostupné prostredníctvom mobilných zariadení. Stávkujúci tak môžu uzatvárať svoje stávky kedykoľvek a odkiaľkoľvek. The poskytovatelia online športových stávok využívajú aj efektívne marketingové stratégie, ako napríklad ponúkanie bezplatných bonusov, čím prilákate ešte viac tipujúcich.

Miestne stávkové kancelárie vs online stávkové stránky v Spojených štátoch
Obľúbené hry hráčov z USA, na ktoré možno staviť

Obľúbené hry hráčov z USA, na ktoré možno staviť

Šport tvorí významnú súčasť americkej kultúry. Občania mimoriadne podporujú všetky bežné hry, v ktorých zvyčajne uzatvárajú stávky. Z hľadiska popularity však medzi ostatnými vynikajú konkrétne športy, ako napríklad tie, ktoré sú uvedené nižšie.

americký futbal

Americký futbal je zaradený medzi divácky najobľúbenejší šport v USA. Najpopulárnejšou ligou amerického futbalu je Národná futbalová liga (NFL), v ktorej súťaží 32 franšíz.

NFL zvyčajne získava najvyššie televízne hodnotenie zo všetkých športov v USA, najmä počas Super Bowlu. Liga má tiež najvyššiu priemernú návštevnosť zo všetkých športových líg na svete. Iné ligy amerického futbalu sú tiež veľmi populárne, vrátane univerzitného futbalu.

Basketbal

Basketbal je ďalší populárny šport v Spojených štátoch, vynájdený už v roku 1891 v Springfielde v štáte Massachusetts. Najvyššou basketbalovou ligou v krajine je Národná basketbalová asociácia (NBA). Čo sa týka tržieb, NBA je na treťom mieste. Basketbal je tiež najhranejším tímovým športom v USA, keď sa berú do úvahy amatérske úrovne.

Bejzbal

Bejzbal bol prvým športom, ktorý sa stal profesionálom v USA. V súčasnosti je najvyššou baseballovou úrovňou na svete Major League Baseball, ktorá sa zvyčajne hrá medzi víťazmi Národnej ligy a Americkej ligy. Baseball sa hrá profesionálne už mnoho rokov a priťahuje značné množstvo fanúšikov.

Obľúbené hry hráčov z USA, na ktoré možno staviť
Aké sú najbezpečnejšie spôsoby platby v USA?

Aké sú najbezpečnejšie spôsoby platby v USA?

Stávkujúci v USA majú rozsiahly zoznam online stávkové spôsoby platby na ich rukách. Niektoré populárne možnosti platby sú uvedené nižšie.

Kreditné a debetné karty

Štatistiky ukazujú, že kreditné a debetné karty sú najbežnejšie používané možnosti online vkladov. Hlavným dôvodom je, že väčšina Američanov už má kreditné a debetné karty, čo z nich robí najdostupnejšiu voľbu. Uskutočňovanie vkladov pomocou kreditných kariet je tiež pomerne rýchle a jednoduché. Používateľom stačí zadať údaje o karte a potvrdiť transakciu.

E-peňaženky

E-peňaženky sú v USA veľmi populárne. Umožňujú stávkujúcim jednoducho vyberať alebo vkladať peniaze z akéhokoľvek miesta, ak sa môžu pripojiť na internet. E-peňaženky tiež ponúkajú dobrú bezpečnosť, keď sú dodržané všetky príslušné opatrenia.

Mobilné platobné služby

Apple Pay je ďalšou možnosťou, ktorá si v poslednej dobe získala značnú popularitu. Mobilná platobná služba umožňuje tipujúcim vkladať, ale nepodporuje výbery. Jeho využitie je obmedzené na používateľov s iOS zariadeniami, čo je v USA celkom slušné číslo. Používatelia Androidu môžu využívať Android Pay, ktorý funguje takmer podobne ako Apple Pay.

Aké sú najbezpečnejšie spôsoby platby v USA?
História stávkovania v USA

História stávkovania v USA

Moderné športové stávkovanie v USA začalo začiatkom 19. storočia. V tom čase tipujúci stávkovali na konské dostihy, ktoré boli najpopulárnejším športom v krajine. V roku 1876 bol prostredníctvom Národnej ligy založený profesionálny baseball.

Liga pomohla vytlačiť športové stávkovanie do popredia, takže to dokonca začalo ovplyvňovať hry. Vyskytli sa prípady, keď tímy hádzali hry kvôli hazardu. V dôsledku toho sa všeobecný postoj k športovému stávkovaniu zhoršil. Ľudia uzatvárali športové stávky primárne len na zábavné účely.

Začiatkom 20. storočia športové stávkovanie začalo znovu získavať na popularite. Pribudlo viac športov, čo prispelo k zvýšeniu popularity. Dvadsiate roky minulého storočia sa stali známymi ako zlatá éra športu. Vysokoškolský basketbal a futbal sa nakoniec stali jednými z najpopulárnejších športových stávok.

Predovšetkým v tom čase neboli v USA prijaté žiadne právne predpisy o stávkovaní špecifické pre šport. Bolo to až do roku 1931, kedy bol hazard v Nevade legalizovaný. Všetky ostatné štáty o tejto záležitosti mlčali. A v roku 1961 bol prijatý zákon Interstate Wire Act, ktorý prinútil športové stávkovanie, aby sa viac lokalizovalo vo väčšine regiónov. Las Vegas v Nevade sa začalo považovať za jediné miesto, kde mohli tipujúci stávkovať na šport legálne.

História stávkovania v USA
USA Športové stávkovanie na konci 19. storočia

USA Športové stávkovanie na konci 19. storočia

Športové stávkovanie nebolo v USA veľkým odvetvím až do 70. rokov minulého storočia. Vtedy Kongres znížil daň zo športových stávok, ktorú museli stávkové kancelárie platiť. Viac štátov tiež začalo legalizovať športové stávkovanie. Športové lotérie sa tiež začali stávať populárnymi v celej krajine. Delaware, Oregon Sports Action a The Montana boli v tom čase najobľúbenejšie lotérie.

V roku 1992 bol prijatý zákon o ochrane profesionálnych a amatérskych športov, ktorý zakazuje všetky formy športového stávkovania. To bolo s výnimkou štyroch štátov, ktoré už legalizovali hazard. Zákon obmedzoval športové stávky až do roku 2018, keď ho Najvyšší súd zrušil.

USA Športové stávkovanie na konci 19. storočia
Stávkovanie v súčasnosti v USA

Stávkovanie v súčasnosti v USA

Odvetvie športového stávkovania v USA sa teraz javí ako úplne iné ako pred niekoľkými desaťročiami. Hlavným diferenciačným faktorom bolo zavedenie online športového stávkovania, ktoré sa ďalej rozšírilo na mobilné stávkovanie.

Každý v krajine starší ako 18 rokov si teraz môže staviť prakticky na akýkoľvek profesionálny šport. Stačí sa zaregistrovať do online kasína, aby tipujúci mohol začať tipovať šport. Viac tipujúcich má aj mobilné zariadenia, ako sú smartfóny a tablety, čo znamená, že majú jednoduchý prístup k platformám športových stávok.

Zvýšil sa aj počet štátov, ktoré zlegalizovali športové stávkovanie. To znamená, že stávkujúci môžu teraz uzatvárať svoje stávky bez strachu. V súčasnosti má 26 štátov rôzne formy legálnych trhov so športovými stávkami. Existujú tiež stovky bookmakerov, ktorí teraz umožňujú americkým hráčom registrovať sa a stávkovať legálne. Väčšina z nich je na mori, ale niektoré majú sídlo v krajine.

Budúcnosť športových stávok v USA

Stávkovanie na rôzne športy je viac ako pravdepodobné, že v USA bude naďalej rásť popularita. Pre začiatok, viaceré štáty zlegalizujú športové stávkovanie. Existuje však aj šanca, že sa zavedú nové zákony, ktoré obmedzia typ a rozsah, v akom môžu tipujúci stávkovať.

To pravdepodobne najviac ovplyvní online stávkovanie, keďže viac ako 90 % všetkých športových stávok sa uskutočňuje prostredníctvom online bookmakerov. Počet stávkových kancelárií, ktoré umožňujú americkým športovým tipujúcim zapojiť sa a stávkovať, sa zvýši, aby využili rastúcu popularitu stávkovania. Zvýšená konkurencia môže viesť k mnohým inovatívnym funkciám, ktoré ponúkajú bookmakeri.

Stávkovanie v súčasnosti v USA
Sú športové stávky v USA legálne?

Sú športové stávky v USA legálne?

Športové stávkovanie bolo v USA dlhé roky považované za nezákonné až do 14. marca 2018. Vtedy Najvyšší súd Spojených štátov zrušil zákon o ochrane profesionálnych a amatérskych športov z roku 1992, čím sa všetky športové stávky stali nezákonnými v celej krajine.

Rozhodnutie Najvyššieho súdu povolilo všetky športové hazardné hry na federálnej úrovni. Štáty stále mali právomoc rozhodovať o tom, či bude stávkovanie povolené na štátnej úrovni. Výsledkom je, že všetkých 50 rôznych štátov USA má rôzne zákony na športové stávkovanie.

Sú športové stávky v USA legálne?
štáty, ktoré umožňujú športové stávkovanie

štáty, ktoré umožňujú športové stávkovanie

Nevada

Nevada bola prvým štátom, ktorý uzákonil športové stávkovanie v USA. Má dlhú históriu hazardných hier a v súčasnosti je stále jednou z najlepších destinácií v oblasti hazardných hier v USA. Typy povoleného stávkovania zahŕňajú mobilné a osobné stávkovanie bez významných zákazov.

Delaware

Delaware legalizoval stávkovanie na jednu hru 5. júna 2018, ale iba na určených miestach. Umožnil tiež rozšírené možnosti športového stávkovania v rôznych iných kamenných kasínach a online. Jediným významným obmedzením je, že stávkujúci nemôžu stávkovať na hry tímov v štátnych univerzitách.

New Jersey

Športové stávkovanie sa stalo legálnym v New Jersey 11. júna 2018, keď Phil Murphey podpísal zákon o športových stávkach, ktorý ho podporuje. Zákon povoľuje mobilné aj osobné športové stávkovanie. Zákon však zakazuje tipujúcim stávkovať na štátne univerzitné tímy a vysoké školy športové podujatia a turnaje držané v štáte.

Mississippi

Mississippi už prijalo nové zákony o športových stávkach v roku 2017, ešte pred rozhodnutím Najvyššieho súdu. Nové pravidlá však nadobudli účinnosť až po prelomovom rozhodnutí, 1. augusta 2018. Zákon umožňuje tipujúcim uzatvárať športové stávky osobne, pričom pre online stávkovanie neexistujú jasné ustanovenia.

Západná Virgínia

Západná Virgínia bola piatym štátom, ktorý legalizoval regulované športové stávkovanie v USA. V roku 2018 bol schválený nový zákon, ktorý umožňoval osobné aj mobilné športové stávkovanie. Návrh zákona tiež vyhlásil lotériovú komisiu v Západnej Virgínii za hlavného regulátora športových stávok.

Nové Mexiko

V Novom Mexiku neexistujú žiadne konkrétne zákony na legalizáciu športových stávok. Štát však povoľuje všetky formy hier tretej triedy. Trieda hier zahŕňa všetky športové stávky a pari-mutuel stávkovanie podľa federálnych zákonov. Stávkujúci majú zakázané stávkovať na tímy štátnych vysokých škôl.

Pennsylvánia

Guvernér Tom Wolf podpísal návrh zákona o športových stávkach v Pennsylvánii v roku 2017 ako súčasť legislatívneho tlaku, ktorý zahŕňal DFS a online poker. Návrh zákona nadobudol účinnosť ihneď po rozhodnutí Najvyššieho súdu v roku 2018. Osobne a online športové stávkovanie obe sú v štáte legálne.

Medzi ďalšie štáty, kde je športové stávkovanie legálne, patria Rhode Island, Arkansas, New York, Iowa, Oregon, Indiana, Illinois, New Hampshire, Michigan, Montana, Colorado, Washington DC, Tennessee, Virginia, Severná Karolína, Wyoming, Washington, Arizona, Juh Dakota, Connecticut a Severná Dakota.

štáty, ktoré umožňujú športové stávkovanie
Štáty, kde športové stávkovanie nie je legálne

Štáty, kde športové stávkovanie nie je legálne

Niekoľko ďalších štátov sa chystá legalizovať športové stávky. V týchto štátoch už stávkovanie prebieha legálne, aj keď ešte nie sú podpísané žiadne zákony týkajúce sa týchto aktivít. Patria sem Maryland, Louisiana, Nebraska a Florida.

Niekoľko ďalších štátov smeruje k legalizácii športových stávok na základe legislatívnych aktivít, ktoré boli pozorované v posledných rokoch. Štáty sú Oklahoma, Maine, Kentucky, Minnesota, Massachusetts, Missouri, Južná Karolína, Kansas, Ohio, Kalifornia, Havaj, Georgia, Texas, Alabama, Vermont a Aljaška.

Jediné dva štáty, kde sa nevyvíjajú žiadne snahy o legalizáciu športových stávkových aktivít, sú Idaho a Wisconsin.

Štáty, kde športové stávkovanie nie je legálne
často kladené otázky

často kladené otázky

Je stávkovanie na šport v Spojených štátoch legálne?

Na federálnej úrovni sú športové stávky v USA legálne. Existuje však niekoľko štátov, kde sú všetky typy športových stávok stále nelegálne.

Môžu americkí tipujúci stávkovať na športy, ktoré nie sú v krajine populárne?

Americkí stávkujúci môžu staviť prakticky na akýkoľvek šport, ktorý sa hrá profesionálne kdekoľvek na svete. Stačí im nájsť stávkovú kanceláriu, ktorá ponúka športový trh, na ktorom chcú staviť. Možnosti zahŕňajú offshore stávkové stránky, ktoré akceptujú amerických stávkarov.

Existuje stratégia na vyhrávanie športových stávok?

Žiadna stratégia nemôže zaručiť žiadnemu tipujúcemu výhru športovej stávky. Avšak, početné možno použiť stratégie zlepšiť šance na výhru, z ktorých väčšina sa točí okolo výberu správnych kurzov.

Môžu tipujúci po výkope staviť na šport?

Rôzne internetové stránky so športovými stávkami umožňujú tipujúcim uzatvárať živé stávky až niekoľko minút pred koncom hry. To sa však zvyčajne neponúka pre všetky hry a kurzy sa zvyčajne v priebehu hry neustále menia.

Stratia tipujúci peniaze, ak sa hra skončí pred jej skončením?

To zvyčajne závisí od podmienok použitých stávkových stránok. Vo väčšine prípadov budú stávky zrušené okrem prípadov, keď príslušný orgán vydá definitívny výsledok ukončenia hry.

často kladené otázky