Sprievodca tipovaním na šport – informovaný výber

Správy

2022-05-18

Športové stávkovanie je jednoduché a zábavné, no na výhru je potrebné viac. Nie je prekvapením, keď zistíte, že niektorí hráči zápasia o výhru. Športové stávkovanie je zo svojej podstaty riskantným podnikom. Ak sa to však robí rozvážne, môže to byť zábavný a obohacujúci doplnok k športovým aktivitám.

Sprievodca tipovaním na šport – informovaný výber

Každý športový stávkujúci online by sa mal vždy snažiť vyťažiť zo svojich stávok čo najviac prostredníctvom hodnotných stávok. Bohužiaľ, väčšina online stávkarov na športové stávky nechápe dôležitosť hodnoty v športových stávkach.

čo je hodnota?

Pochopenie pojmu „hodnota“ používaného v športových stávkach je rozhodujúce. Zjednodušene povedané, termín hodnotové športové stávkovanie sa vzťahuje na schopnosť hráča nájsť stávky, ktoré platia lepšie, než by normálne robili. Hľadanie hodnoty prichádza v rôznych aspektoch. Či už ide o výber výšky stávky, trhov alebo časov, stávkujúci na online šport by mali byť vo svojom prístupe vždy úmyselní.

Teraz, keď môže byť pojem hodnota trochu jasný, kľúčová časť pochopenia toho, čo hodnota znamená športové stávkovanie, spočíva v pochopení konceptu implikovaných a skutočných pravdepodobností.

Implikovaná pravdepodobnosť

Kedykoľvek online stávková kancelária vypíše peňažnú hranicu, v podstate vrhne trochu svetla na pravdepodobnosť určitého výsledku. V dôsledku toho by mal každý hráč previesť stávkové kurzy na implikovanú pravdepodobnosť. V ideálnom prípade sa implikovaná pravdepodobnosť vypočíta prepočítaním šancí na percentá.

Aj keď je v tom zvyčajne aj určitá matematika, tieto znalosti prídu vhod športovým stávkarom pri posudzovaní potenciálnej hodnoty, ktorú ponúkajú určité trhy. Ako sa vypočíta implikovaná pravdepodobnosť? Mal by to byť jednoduchý proces, aj keď jedinečný pre daný typ kurzov. Tu sú niektoré vzorce použité pri týchto výpočtoch.

  • Desatinný kurz: Implicitná pravdepodobnosť = (1/ desiatkový kurz) 100 %
  • Zlomkový kurz: Implicitná pravdepodobnosť = menovateľ / (menovateľ + čitateľ) 100 %
  • Negatívne americké kurzy: Implicitná pravdepodobnosť = negatívny americký kurz / (negatívny americký kurz + 100) 100 %
  • Pozitívne americké šance: Implicitná pravdepodobnosť = 100 / (kladný americký kurz + 100) 100 %

Hráči, ktorí sú schopní dôsledne uzatvárať stávky, ktoré ponúkajú najvyššiu hodnotu, sú predurčení na to, aby sa stali dlhodobými víťazmi. Uzatváranie hodnotových stávok však nie je len o stávkovaní na úplných víťazov, môže to znamenať aj stávkovanie na tímy, ktoré nemusia vyhrať.

Určenie skutočnej pravdepodobnosti

Teraz, keď je všetko o implikovanej pravdepodobnosti odhalené, športoví stávkujúci musia nájsť spôsoby, ako určiť svoje skutočné pravdepodobnosti. Rôzni tipujúci používajú rôzne stratégie. Niektorí sa snažia zistiť možné výsledky v sérii hier. Napríklad, ak dva tímy hrajú päť zápasov a jeden pravdepodobne vyhrá štyri z piatich, predpokladá sa, že favorit má pravdepodobnosť výhry 80 %.

Ďalší prístup zahŕňa vytvorenie vzorca, ktorý zohľadňuje kľúčové premenné hry. Napríklad vzorec súvisiaci s futbalom môže zahŕňať veci, ako je hodnota tímu, aktuálna forma, domáca výhoda, zranenia/pozastavenie a kvalita trénerského tímu. Každej z týchto premenných sa objektívne priradí hodnota a potom sa určí skutočná pravdepodobnosť.

Vo všeobecnosti platí, že ak je implikovaná hodnota nižšia ako skutočná pravdepodobnosť (všeobecné hodnotenie hráčov), príslušné stávky sa považujú za vysokú hodnotu.

Najlepšie tipy na športové stávky

Veľká časť value bettingu je založená na dôslednosti pri prijímaní informovaných rozhodnutí, nie na matematike. Tu je a zoznam tipov ktoré by mohli pomôcť každému stávkárovi vytvoriť si pevný základ pre zábavu a často aj výhry pri výbere online stávok.

Pochopte koncept hodnoty

Hodnota je pojem, ktorý je synonymom pre športové stávkovanie. Teraz, keď sa už diskutovalo o hodnotovom koncepte, úspech v športových stávkach online je ukotvený v dôslednom uzatváraní stávok, ktoré ponúkajú pozitívnu očakávanú hodnotu.

Osvojte si stratégie športového stávkovania

Zatiaľ čo väčšina nových hráčov pri uzatváraní športových stávok príliš nepremýšľa o stratégii, vždy sa odporúča vybrať alebo vytvoriť a stávková stratégia a držať sa toho. Stávkujúci využívajú niekoľko stratégií, vrátane arbitrážneho stávkovania, podpory ťažkých favoritov alebo stávkovania na základe víťazných sérií. Stratégie však nikdy nezaručia úspech, no často môžu zvýšiť vaše šance na výhru.

Porovnajte kurzy a čiary

Bookmakeri nie vždy ponúkajú to isté kurzy a čiary. Preto sa vždy odporúča urobiť nejaké nákupy pred uskutočnením športovej stávky. Aj keď sa rozdiely môžu zdať malé, často sa časom sčítajú, čo hráčom poskytuje najlepšiu hodnotu za ich stávky.

Zvážte menej zrejmé trhy

Informácie môžu zmeniť hru v športových stávkach. Okrem všeobecného chápania hry by hráči mali vždy hľadať trhy s lepšou hodnotou, ktoré online stávková kancelária ponúka na rôznych trhoch. Dobrá vec je, že na identifikáciu vysokohodnotnej možnosti na menej zjavných trhoch je potrebné len trochu úsilia alebo výskumu.

Naháňajte nejaké bonusy

Bonusy ponúkajú športovým stávkarom vysokú hodnotu, no pri správnom hraní. Keď to znamená zaregistrovať sa u novej stávkovej kancelárie alebo zacieliť bonus na opätovné nabitie, stávkujúci by mali vždy hľadať tie najlepšie bonusy.

Najnovšie správy

Melbet's New Edge of Betting
2022-06-29

Melbet's New Edge of Betting

Správy