William Hill zakázal kreditnú kartu v Írsku

Správy

2022-06-01

V Írsku nie je používanie kreditných kariet pri hazardných hrách presne zakázané, ale neustále sa od neho odrádza. Viaceré vyšetrovania však ukázali, ako niekoľko online stávkových kancelárií naďalej podporuje stávky na kreditné karty prostredníctvom svojich aplikácií. Niektorí z tých, o ktorých sa hovorí, že sa vyhýbajú stávkam na kreditné karty, to dokážu prostredníctvom aplikácií ako Revolut a Apple Pay.

William Hill zakázal kreditnú kartu v Írsku

V dôsledku toho sa koncept prijímania platieb z kreditných kariet dostal pod paľbu. Niektorí operátori boli nútení byť proaktívni a podniknúť rozhodné kroky na obmedzenie prístupu na svoje stránky pomocou takýchto platobných metód. Spoločnosť William Hill sa na svojej írskej webovej stránke stala najnovšou spoločnosťou, ktorá zastavila vklady kreditnými kartami.

Chráňte značku a zákazníkov

Na ochranu svojej značky, ako aj svojich klientov, si spoločnosť uvedomuje dôležitosť zabezpečenia najvyššie štandardy bezpečnosti uskutočniteľné. Celý ich systém sa teda vyvinul tak, aby spĺňal najprísnejšie požiadavky na bezpečnosť, integritu a spoľahlivosť. Všetky citlivé informácie sú uložené v zašifrovanom formáte s tajným heslom používateľa.

Pri vykonávaní transakcií, ktoré vyžadujú prístup k údajom, musí používateľ poskytnúť svoje heslo, aby sa zaistila bezpečnosť údajov. Cieľom je zabezpečiť, aby hazardné hry nikomu neublížili. To bolo ich odôvodnením na odstránenie kreditnej karty vklady ako spôsob platby.

Hazardné hry s kreditnými kartami sú škodlivé

Odborníci považujú športové stávkovanie na kreditnú kartu za vysoko nebezpečné. Je prísne zakázaný v krajinách, ako je Spojené kráľovstvo, ktoré má prísnejšie zákony o hazardných hrách ako Írsko. Karty uľahčujú získavanie peňazí a umožňujú pretrvávanie problémov s hazardom. Hazardné hry s kreditnými kartami, najmä v online prostredí, môžu viesť k vysokoobjemovému stávkovaniu, hromadeniu veľkých dlhov a strate kontroly. Nakoniec by to mohlo viesť k zapojeniu sa do nezákonných činností, ako je podvod.

Používanie kreditných kariet medzi hráčmi je spojené so zvýšenou mierou bankrotov, keďže dostupné údaje ukazujú, že spotrebitelia vsádzajú s peniazmi, ktoré nemajú. Preto je pre spoločnosť dôležité konať rozhodne na ich ochranu.

Ďalšie údaje ukazujú, že ľudia, ktorí majú ľahký prístup ku kreditným kartám, ich s väčšou pravdepodobnosťou použijú online športové stávkovanie. Tí, ktorí používali kreditné karty alebo iný typ úveru, sa viac angažovali a stávkovali častejšie. Skúmanie problematiky hazardných hier podporuje túto teóriu, pretože jednotlivci, ktorí hazardujú s rôznymi druhmi úverov, budú s výrazne vyššou pravdepodobnosťou označovaní za problémových hráčov. Demografické rozdiely týchto hráčov odhaľujú, že sú mladší a menej pravdepodobné, že budú vlastniť svoj dom úplne, čo znamená, že nemusia mať rovnaký prístup k úverom. Preto každá stratégia zameraná na zníženie používania kreditných kariet medzi hráčmi musí riešiť aj alternatívne zdroje úverov.

Je za týmto krokom nejaké iné zdôvodnenie?

Po vymenovaní Úradu pre reguláciu hazardných hier (GRA) má vláda v úmysle presadiť zákaz stávkovania kreditnými kartami. Vzhľadom na svoje rozsiahle skúsenosti bude mať orgán možnosť podľa vlastného uváženia reagovať a riešiť akékoľvek problémy alebo obavy súvisiace so spôsobmi platby a s nimi spojenými nebezpečenstvami čo najskôr a včas. Írska asociácia stávkových kancelárií dala jasne najavo, že používanie kreditných kariet na účely hazardných hier sa neodporúča.

Írsky kódex bezpečnejšieho hazardu, ktorý asociácia prijala v auguste 2021 v spolupráci s licencovanými hazardnými podnikmi v krajine, to zahŕňa ako jednu zo svojich zásad. Po zavedení „dočasného zákona o hrách a lotériách“ v roku 2021 sa írski zákonodarcovia po prvý raz od roku 1956 pripravujú na reformu regulačného systému krajiny.

Obmedzenia platieb kreditnými kartami a zákaz bezplatných stávok patria medzi predpokladané reformy, ako aj rozvoj národného úradu pre hazardné hry. Redizajn sa často odkladal, naposledy v roku 2020 po vypuknutí pandémie COVID-19. Regulátor a úrad budú mať podľa zákonov právomoc pozastaviť alebo odobrať každému poskytovateľovi licenciu a ukladať finančné sankcie.

Čo by sa malo urobiť predtým, ako vláda uvalí úplný zákaz?

Vzhľadom na nedostatok empirických dôkazov o vplyvoch zákazu kreditných kariet by teraz orgány mali spolupracovať s finančnými inštitúciami a prevádzkovateľmi hazardných hier na vypracovaní opatrení, ktoré sú reálne a zároveň realizovateľné z dlhodobého hľadiska. Všetci prevádzkovatelia v odvetví hazardných hier musia súhlasiť s pravidlami, aby im bola udelená licencia. Následne budú mať tí, ktorí získajú licenciu, všeobecnú povinnosť zabrániť hráčom používať kreditné karty na športové stávkovanie online.

Zákazy kreditných kariet môžu mať nežiaduce neočakávané dôsledky, ako je prechod na anonymné spôsoby platenia hazardných hier, čo podkopáva snahy o minimalizáciu škôd. Okrem toho môžu existovať rôzne ťažkosti so zákazom používania kreditných kariet, keďže poprední hráči a prevádzkovatelia sa môžu pokúsiť zákaz obísť. Preto je nevyhnutné vykonať systematické preskúmanie, aby sa zistilo, či sa v prípade implementácie zákazov nevyskytnú niektoré z týchto nepredvídaných dôsledkov.

Najnovšie správy

Melbet's New Edge of Betting
2022-06-29

Melbet's New Edge of Betting

Správy