Ako staviť na Premier League v 2024

Anglická Premier League, všeobecne známa ako The Premier League, vyniká ako najväčšia a najpopulárnejšia futbalová liga na svete a najsledovanejšia športová udalosť. Túto ligu tvorí dvadsať tímov, ktoré súťažia v zápasoch doma a vonku. Počas sezóny je k dispozícii celkovo 380 hier, ktoré poskytujú najlepším internetovým stávkovým kanceláriám množstvo stávkových udalostí. Premier League funguje na princípe zostupu a postupu.

Jeho zápasy sleduje viac ako miliarda domácností po celom svete. Ligu pozorne sledujú aj nadšenci pre online športové stávkovanie. Táto liga je hostiteľom mnohých významných manažérov, tímov, hviezd a ihrísk medzinárodného futbalu.

Ako staviť na Premier League v 2024
Martina Nováková
WriterMartina NovákováWriter
Formát Premier League

Formát Premier League

Táto súťaž začína v auguste a potrvá do mája. Každý klub v priebehu sezóny čelí všetkým ostatným, doma aj vonku. Za víťazstvo získa tím tri body a remíza jeden bod. Po skončení sezóny vyhrá titul strana s najvyšším počtom bodov.

Keď dva tímy ukončia sezónu s rovnakým počtom bodov, ich rozdiel medzi cieľmi určuje ich poradie v lige. Ak majú tímy rovnaké gólové rozdiely, na ich poradie sa použijú strelené góly. V prípade, že sú tieto tímy stále nerozlučné, budú mať v tabuľke rovnaké umiestnenie.

Keď sa však tímy nerozhodne na vrchole, na určenie víťaza sa použijú ich vzájomné zápasy, a keď to na ich oddelenie nestačí, hrajú posezónny zápas, aby určili víťaza.

Formát Premier League
Fanúšikovia a vynikajúce štadióny

Fanúšikovia a vynikajúce štadióny

Táto liga má niektorých z najnadšenejších a najoddanejších fanúšikov na celom svete. Ide to však hlbšie ako vášeň. Aj keď vezmeme do úvahy kluby, ktoré trávia väčšinu sezóny v zóne zostupu, hoci ich klub má slabé výsledky, fanúšikovia stále prichádzajú na každý zápas a chvália svoj tím.

Fanúšikovia nemusia v Lige ďaleko cestovať, aby našli prvotriedne štadióny. Tieto štadióny ponúkajú skvelé miesta na sedenie, výhľad a pohodlie. Okrem toho majú tímy vynikajúce ihrisko na hranie futbalu počas celej sezóny.

Prvá desiatka Angličtina Kluby Premier League majú skvelé domáce štadióny, od ikonických ako Old Trafford a Anfield až po futuristické ihriská ako Arsenal's Emirates. Dokonca aj štadióny malých klubov majú skvelý dizajn, ktorý je často konštruovaný podľa vysokých štandardov.

Hry sa vysielajú naživo a fanúšikovia ich netrpezlivo očakávajú. Príjmy z globálnych vysielacích práv sú značné. Čo však robí Premier League jedinečnou, je to, že príjmy sú rozdelené rovnomerne medzi 20 klubov.

Fanúšikovia a vynikajúce štadióny
Najlepšie tímy Premier League

Najlepšie tímy Premier League

V lige súťažia niektoré z najlepších, najnáročnejších a najhodnotnejších športových klubov. Každý kontinent na planéte má jeden z týchto klubov.

Futbalový klub Liverpool

Mužstvo vyprodukovalo niektorých z najlepších hráčov ligy a je medzi nimi obľúbené prevádzkovatelia online stávkových kancelárií. V Premier League však nedominovali. Jediný šampionát Liverpoolu prišiel v sezóne 2019/20. Bola to fantastická sezóna, v ktorej remizovali o najviac víťazstiev v sezóne s 32. Skončili tiež o 18 bodov pred Manchestrom City, ktorý skončil druhý.

mesto Manchester

Mužstvo zaznamenalo najväčší úspech za posledných desať rokov. City získalo šesť majstrovských titulov, naposledy v sezóne 2021/2022. Klub má tiež rekord v najväčšom víťaznom rozdiele v lige. V sezóne 2017/18 bol druhý Man United na konci sezóny za Man City devätnásť bodov.

Futbalový klub Chelsea

Jedným z nich je aj klub so sídlom v Londýne najúspešnejších tímov v Premier League. Chelsea má na svojom konte päť titulov v Premier League. Posledné víťazstvo tímu sa udialo v sezóne 2016/17.

Futbalový klub Arsenal

Londýnsky tím je známy najmä sezónou 2003-04, počas ktorej zostal neporazený. Zápasy tímu sa konajú na Emirates Stadium, ktorý má kapacitu približne 60 000 ľudí.

Tottenham Hotspurs

Tottenham nemusí mať taký úspech ako ostatných šesť veľkých klubov, čo sa týka získaných titulov. Ich nedávne vylepšenia im však veľmi určite vynesú titul. Okrem toho majú Harryho Kanea, momentálne najsmrteľnejšieho útočníka ligy.

West Ham United

Známe bolo klubové ihrisko Boleyn Ground, kde hrávali svoje domáce zápasy do roku 2016. Neskôr sa presťahovali na londýnsky štadión, kde momentálne sídlia. Klub vyhral trikrát FA Cup. West Ham sa v Európskej lige v sezóne 2021/22 tešil dobre. Vypadli však už v semifinále.

Najlepšie tímy Premier League
Najlepšie štatistiky Premier League

Najlepšie štatistiky Premier League

Man United je najúspešnejším tímom ligy. Tím, ktorý hráva svoje domáce zápasy na legendárnom štadióne Old Trafford, vyhral Premier League trinásťkrát. Tiež známi ako Red Devils, vyhrali titul v troch po sebe nasledujúcich sezónach dvakrát. O väčšinu ich úspechov sa pričinil Sir Alex Fergusson, druhý najdlhšie slúžiaci manažér po Arsene Wenger z Arsenalu.

Arsenal drží rekord v počte víťazstiev v lige za sebou. Tím 2003/04 bol na podujatí nazvaný „The Invincibles“. Bolo to však ich doteraz posledné ligové majstrovské víťazstvo. Arsenal vyhral štrnásť titulov v FA Cupe, čím sa stal najúspešnejším tímom súťaž. Najnovší titul bol udelený v roku 2020.

Kluby Premier League v európskych súťažiach

Liverpool je najúspešnejším anglickým tímom Európy. Vyhrali šesť titulov, posledný v sezóne 2018-19. Víťazstvo poslúžilo ako cena útechy za ich prehru s Realom Madrid vo finále predchádzajúcej sezóny. Chelsea vyhrala pohár dvakrát, zatiaľ čo Manchester United trikrát.

Iné štatistiky

Gareth Barry odohral najviac zápasov v lige, celkovo 653 vo svojej kariére. So 123 žltými kartami je zároveň aj najviac žltým hráčom. Alan Shearer je najlepším strelcom všetkých čias, zatiaľ čo Ryan Giggs má na konte 162 asistencií. Petr Čech má rekord v počte 202 čistých kont, ktoré získal počas hry za Chelsea a Arsenal. Richard Dunne má stále rekord ako hráč s najviac červenou kartou s 8 kartami.

Najlepšie štatistiky Premier League
Ligové a pohárové súťaže

Ligové a pohárové súťaže

Ako liga pokračuje, tímy v prvej lige súťažia v európskych ligách, Ligovom pohári a FA Cupe. Tím, ktorý vyhrá Superpohár UEFA súťaží aj v Majstrovstvá sveta klubov FIFA. Počas sezóny má teda každá stávková kancelária Premier League množstvo stávkových príležitostí.

Najlepšie štyri tímy sa po skončení sezóny kvalifikujú do skupinovej fázy nasledujúcej edície Ligy majstrov. Klub na piatom mieste sa kvalifikuje do Európskej ligy.

Keď sa však víťazi Ligového pohára alebo FA Cupu kvalifikujú do Ligy majstrov, tím na šiestom mieste, ktorý sa nekvalifikoval do Európskej ligy, bude pozvaný, aby v nej súťažil. Fanúšikovia môžu staviť na tímy, o ktorých predpovedajú, že získajú tieto sloty u najlepších online poskytovateľov športových stávok.

Výsledok na siedmom mieste kvalifikuje tím do novovzniknutej Európskej konferenčnej ligy. Majster Ligového pohára sa navyše prebojuje do play-off Európskej konferenčnej ligy.
Tri najnižšie umiestnené kluby zostupujú do druhej ligy The Championship. Ich náhradou sú tri kluby zo šampionátu, ktoré dosiahnu postup.

Ligové a pohárové súťaže
História Premier League

História Premier League

Liga bola založená v roku 1992 klubmi najvyššej divízie, aby využili lukratívne dohody o televíznych právach po rozhodnutí oddeliť sa od futbalovej ligy.

Do súťaže sa zapojilo 50 tímov, pričom Brentford FC bol posledným, ktorý sa pripojil v sezóne 2021/22. Man United, Chelsea, Arsenal, Liverpool, Everton a Tottenham sú v lige od jej začiatku.

Od jej vzniku vyhralo ligu sedem rôznych klubov. Najviac úspechov má Man United s trinástimi trofejami. Tento tím dominoval na turnaji počas 90. a 20. storočia a získal jedenásť titulov. Ďalšími sú Blackburn Rovers, Chelsea, Arsenal, Leicester City, Man City a Liverpool.

Thierry Henry a Allan Shearer boli v tomto období najobľúbenejšími hráčmi. Premier League bývali ozdobou týchto renomovaných a skvelých hráčov. S 260 gólmi má Shearer stále rekord v počte strelených gólov v histórii prvej ligy.

Pred odchodom do dôchodku v roku 2006 hral Shearer za Blackburn Rovers a Newcastle United. Henry nastúpil v 285 zápasoch za Arsenal, v ktorých strelil 175 gólov a v 74 prípadoch asistoval. Bol strelcom gólu aj driblérom s výnimočnou rýchlosťou.

História Premier League
Stávky Stávkové kurzy na Premier League

Stávky Stávkové kurzy na Premier League

Nie je ľahké staviť na zápasy Premier League. S toľkými tímami na vysokej úrovni zaseknutými do jednej divízie je vybudovanie spoľahlivej stratégie stávkovania EPL rozhodujúce. Výhoda domova je jedným z najdôležitejších faktorov, ktoré treba zvážiť. Tímy hrajú lepšie na svojich domácich štadiónoch, keď ich fanúšikovia povzbudzujú. Preto sa stávkujúci musia zaujímať o to, ako vsádzať na Premier League, pretože aj tie najlepšie tímy môžu mať problémy, keď cestujú.

Moneyline

Moneyline je populárny a jednoduchý spôsob stávkovania pre mnohých stávkarov Premier League. Tipujúci si musia vybrať jeden tím pred druhým v stávke Moneyline. Za predpokladu, že Chelsea hrá s West Hamom a veria, že Chelsea vyhrá. Jeden by vyhral ich Stávka na peňažnú hranicu keď Chelsea vyhrá. Podobne jeden prehrá svoju stávku na Moneyline, keď vyhrá West Ham.

Nad/Pod

Tento typ stávok vyžaduje, aby jednotlivci stavili na celkový počet gólov strelených počas hry. Napríklad, kurz na hru medzi Liverpoolom a Arsenalom môže byť 4,5. Ak niekto vsadí na OVERE, hra musí dosiahnuť päť alebo viac gólov, aby táto stávka vyhrala. Ak je stávka na UNDER, celkový počet strelených gólov musí byť štyri alebo menej, inak jeden príde o svoje peniaze.

Handicap kurz na ligové body

Tím, od ktorého sa očakáva víťazstvo v lige, má zvyčajne skóre 0 až po zostupujúcich uchádzačov, ktorí majú zvyčajne skóre +40 bodov. Po skončení sezóny sa k hendikepu každého klubu pripočítajú celkové body. Tento trh vyhráva tím s najvyšším celkovým počtom bodov.

Rezervačné trhy

V hrách s prísnym rozhodcom je bežné stávkovanie na nerozvážnych hráčov, ktorí majú byť bookovaní. Počas sezóny sa vydáva viacero kariet. Preto bude táto stávka fantastickou voľbou pre tipujúcich.

Stávky Stávkové kurzy na Premier League
Najlepší bookmakeri pre stávkovanie na Premier League

Najlepší bookmakeri pre stávkovanie na Premier League

Takmer každý online bookmaker na svete ponúka online trhy so stávkovaním v prvej lige. Počas sezóny sa odohrá 380 zápasov, čo dáva hráčom veľa možností. Každý zápas anglickej Premier League poskytuje širokému publiku množstvo alternatív stávok. V ponuke Premier League sú rôzne trhy online stránky stávkových kancelárií.

Hráči môžu okrem iného vsádzať na spread, živé zápasy a futures. Pokiaľ ide o Premier League, výber vhodnej stávkovej stránky je rozhodujúci. Medzi popredných bookmakerov, ktorí nachádzajú vynikajúce kurzy Premier League, patria Megapari, Unibet, William Hill, 1xBet, 22Bet, Parimatch a BetWinner a mnoho ďalších.

Najlepší bookmakeri pre stávkovanie na Premier League
About the author
Martina Nováková
Martina Nováková
O

Martina Nováková, pravý skvost z srdca Slovenska, je známa svojou odbornosťou v lokalizácii online kasínových sprievodcov. S viac ako dvoma desaťročiami skúseností dokonale prispôsobuje obsah slovenskému publiku, zabezpečujúc relevanciu a rezonanciu.

Send email
More posts by Martina Nováková