Online stávkovanie na IIHF Majstrovstvá sveta

Tretia divízia zahŕňa dve skupiny s desiatimi tímami. Postupuje sa obdobne ako v iných divíziách. Divízia IV bola vytvorená pre majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji mužov v roku 2020 a je najnižšou úrovňou majstrovstiev sveta IIHF.

Organizáciu súťaže má na starosti Medzinárodná hokejová federácia. Od roku 1977 môžu všetci profesionálni a amatérski hráči súťažiť na majstrovstvách sveta. Je pozoruhodné, že táto súťaž sa odohráva počas play-off Stanleyho pohára v NHL. Hráči NHL sú preto zvyčajne oprávnení len vtedy, keď sa ich tímu nepodarí kvalifikovať sa do play-off NHL alebo bol vyradený zo Stanleyho pohára.

Aký je prizepool pre tento turnaj?

IIHF zvyčajne nezverejňuje peňažné odmeny. Zlaté, strieborné a bronzové medaily sa udeľujú tímom z troch najlepších. Najlepšie tímy na majstrovstvách sveta mužov dostanú odmeny od IIHF. Podľa tlače vyhralo Švédsko, víťaz z roku 2017, spolu niečo vyše 1,5 milióna dolárov. Federácie berú väčšinu peňazí a využívajú ich na financovanie rastu a vývoja hry.

Časť peňazí je však rozdelená medzi hráčov. O koľko, predstavitelia federácie väčšinou nešpecifikujú. Tím sa potom rozhodne, ako to rozdelí. Vlády každej krajiny môžu navyše svojim tímom udeliť bonusy. Typ medailí a ich počet zvyčajne určujú sumu, ktorú tímy dostanú.

História majstrovstiev sveta IIFFO ľadovom hokejiAko staviť na majstrovstvá sveta IIHF
Martina Nováková
WriterMartina NovákováWriter
História majstrovstiev sveta IIFF

História majstrovstiev sveta IIFF

V roku 1930 súťažilo na prvom podujatí dvanásť krajín. Konalo sa ako individuálna výstava. Nasledujúci rok súťažilo jedenásť tímov v sérii kvalifikácií, aby sa určili krajiny, ktoré budú bojovať o medaily. Tieto medaily boli rozdané v závislosti od konečného umiestnenia tímov v kole oceňovania.

V súčasnosti má každoročné podujatie v skupine majstrovstiev šestnásť krajín. Majstrovské tímy súťažia v úvodnom kole. Následne si osem najlepších tímov zmeria sily v baráži o medaily. Víťazný tím je vyhlásený za šampióna turnaja. V priebehu rokov došlo v súťaži k niekoľkým úpravám predpisov. Táto udalosť videla Kanada získať rekordných 51 medailí. Toto je najviac, čo ktorá krajina kedy vyhrala.

História majstrovstiev sveta IIFF
O ľadovom hokeji

O ľadovom hokeji

Na ľadovej ploche súťažia dva tímy so šiestimi korčuliarmi. Hráči sa snažia nasmerovať malý gumený kotúč alebo puk do súperovej brány. Hráči používajú hákové alebo šikmé palice. Koná sa na ľadovej ploche s rozmermi 85 stôp x 200 stôp. Každý tím pozostáva z piatich jednotlivcov. Za každý tím hrajú traja útočníci, dvaja obrancovia a jeden brankár. Cieľom hráča je streliť čo najviac gólov po boku svojich spoluhráčov. Musia tiež brániť svoje bránkové pásmo, aby zabránili súperom skórovať.

Prečo sú majstrovstvá sveta IIHF populárne?

Turnaj svojou akciou patrí medzi najvýznamnejšie športové podujatia. Ľadový hokej je jediný šport, v ktorom sa akcia takmer nikdy nezastaví. Sem-tam sa ozve nejaký hvizd, no hra sa rýchlo obnoví. Hokejisti kombinujú svoju rýchlosť a obratnosť a zároveň zostávajú vzpriamene na obrovskej kocke ľadu.

Rozhodcovia alebo rozhodcovia zvyčajne určujú väčšinu zápasov v iných veľkých športoch. V hokeji to tak do istej miery je, ale hráči majú inú kapacitu inak zvládať hru. Vďaka výrazným zásahom alebo bitkám môžu hráči hru nabíjať alebo spomaliť. Vo všeobecnosti majú súťažiaci v tomto športe úplnú kontrolu nad hrou. Vďaka tomu je sledovanie pre fanúšikov oveľa fascinujúcejšie.

Prečo je tento turnaj obľúbený na stávkovanie?

Väčšina špičkových bookmakerov a médií pokrýva napínavý turnaj. Počas hier sú všetci hráči rýchlym tempom v tomto športe. Nie veľa športov sa môže rovnať tempu tohto turnaja. Medzi fanúšikmi nie je čas na rozptyľovanie, pretože sa neustále niečo deje. V prípade, že žmurkajú, môžu prísť o vzrušujúci moment. Tímy tiež musia najprv prejsť cez kolá náročných kvalifikačných hier. Hráči majú tiež pred turnajom zvyčajne mesiace ťažkých zápasov základnej časti.

O ľadovom hokeji
Ako staviť na majstrovstvá sveta IIHF

Ako staviť na majstrovstvá sveta IIHF

Jednotlivci by sa mali uistiť, že pre stávkovanie na tento športový turnaj pracujú s renomovanými stránkami. Výber dôveryhodný online športové stávkové stránky zaisťuje bezpečnosť používateľov a zároveň im poskytuje jednoduchú a efektívnu platformu, s ktorou sa jednoducho manévruje. Hráči si musia zaregistrovať účet a financovať ho, aby mohli podať stávku u ktoréhokoľvek operátora.

Aká je najlepšia stratégia?

Víťazi zápasov sú tou najlepšou cestou staviť na tento turnaj. Kanada bola vždy favoritom mnohých predchádzajúcich podujatí. Najlepšou stratégiou pre používateľa je však najskôr vykonať prieskum. Špičkovým tímom môžu z rôznych dôvodov chýbať kľúčoví hráči. Ich šance na výhru by tak mohli byť ovplyvnené aj napriek tomu, že sú uvedené ako obľúbené.

Okrem toho môžu hráči v tomto turnaji staviť na priame trhy. To znamená, že tipujúci vsadili na víťaza celej súťaže a nie jedného stretnutia. Tieto stávky je možné uzavrieť pred súťažou a zostanú otvorené až do ukončenia turnaja.

Ďalšie populárne stávky zahŕňajú stávky a ponuky. Vďaka tomu hráči predpovedajú počet gólov, ktoré tím strelí. To môže byť nad alebo pod konkrétnym číslom. Prípadne to môže byť pre konkrétneho hráča. Útočné tímy sa najlepšie hodia do časti presiloviek. Tie obranné sú ideálne na stávkovanie pod.

Ako staviť na majstrovstvá sveta IIHF
About the author
Martina Nováková
Martina Nováková
O

Martina Nováková, pravý skvost z srdca Slovenska, je známa svojou odbornosťou v lokalizácii online kasínových sprievodcov. S viac ako dvoma desaťročiami skúseností dokonale prispôsobuje obsah slovenskému publiku, zabezpečujúc relevanciu a rezonanciu.

Send email
More posts by Martina Nováková