Online stávkovanie na NHL Winter Classic

Winter Classic je najvýznamnejším športovým podujatím ligy ľadového hokeja. Vonkajší hokejový zápas sa koná v januári počas riadnej sezóny. Zvyčajne sa to deje na futbalovom alebo bejzbalovom ihrisku v meste s klubom NHL. Podujatie sa odlišuje od ostatných sérií podujatí NHL pod holým nebom a je na zozname športových turnajov, ktoré fanúšikovia veľmi vychvaľovali. Patrí medzi ne Heritage Classic a Stadium Series.

National Hockey League hostí Winter Classic. Podujatie sa začalo ako televízna show. Odvtedy sa ukázalo, že je to ratingový triumf športových líg. Winter Classic je často najsledovanejším zápasom základnej časti ligy.

Aká veľká je NHL Winter Classic?O ľadovom hokejiPrečo je NHL Winter Classic populárna?Ako staviť na NHL Winter Classic
Martina Nováková
WriterMartina NovákováWriter
ResearcherMatteo BianchiResearcher

Od svojho vzniku v roku 2008 organizuje NHL podujatie takmer každý rok. K zrušeniu podujatia však došlo v roku 2013. Mohla za to výluka v NHL. Príčinou tejto výluky bol pracovný spor medzi NHL a NHLPA, hráčskym zväzom ligy. Došlo aj k zrušeniu ročníka 2021 veľké športové turnaje v dôsledku globálnej pandémie COVID-19. Tento rok sa však opäť obnovila, vytúžené podujatie vyhralo St. Louis Blues z Missouri.

Section icon
Aká veľká je NHL Winter Classic?

Aká veľká je NHL Winter Classic?

Popularita Winter Classic je zrejmá z rekordnej účasti na predchádzajúcich podujatiach. Zápas medzi Torontom Maple Leafs a Detroitom Red Wings v roku 2014 prekonal rekord v návštevnosti športových líg NHL so 105 491 návštevníkmi.

Spolu s ligovým All-Star Game sa Winter Classic považuje za vrcholné podujatie. Zápasy sú naplánované s cieľom vyzdvihnúť hviezdne tímy a hráčov v lige. Kvôli jeho popularite bolo naplánovaných viac vonkajších hokejových zápasov.

Výherný fond Winter Classic

Výhry pre víťazov a druhých ešte nie sú verejne dostupné. Každý hráč z tímu vypadnutého v druhom kole však dostane finančnú odmenu 20 000 $. Hráči tímu, ktorí vypadli v prvom kole, zároveň dostanú finančnú odmenu 10 000 $. Konečné aktualizácie cien budú poskytnuté po oficiálnom vyhlásení. Predaj vstupeniek tvorí takmer dve tretiny celkových príjmov.

Kde sa koná Winter Classic?

Úvodné predstavenie sa konalo v New Yorku na Highmark Stadium. V tom čase bol štadión známy ako Ralph Wilson Stadium. Miesto konania sa však každý rok mení. NHL zvyčajne oznámi ďalšie hostiteľské mesto niekoľko dní po skončení podujatia. Minnesota's Target Field je posledným miestom, kde sa podujatie v roku 2022 konalo. Fenway Park v New Jersey bude hostiť ďalšie podujatie v roku 2023.

História zimnej klasiky

Winter Classic debutoval v roku 2008. Inšpiroval sa úspechom turnaja studenej vojny na Michiganskej štátnej univerzite v roku 2001. Aj Heritage Classic, ktorý sa konal v roku 2003, inšpiroval toto otvorenie vonkajšieho podujatia pravidelnej sezóny NHL. Nakoniec sa to stalo každoročným rituálom ligy.

Aká veľká je NHL Winter Classic?
O ľadovom hokeji

O ľadovom hokeji

Ľadový hokej je kontaktný šport s veľkou podobnosťou klasickému hokeju, ibaže sa hrá na ľade a zvyčajne v zime. Hráči si obujú korčule a súťažia o zahratie puku (pevného gumeného kotúča) do bránky súpera. Tímový šport má šesť členov v každom z dvoch tímov. Kontaktná povaha športu si vyžaduje ochranné vybavenie, ako sú prilby, chrániče zubov, krátke vypchávky, chrániče ramien a lakťov, chrániče krku a ochranné rukavice.

Šport, ktorý je súčasťou zimné olympijské hry má bohatú históriu, ktorá siaha až do marca 1875, kedy sa odohral prvý organizovaný zápas. Profesionálna éra sa začala okolo roku 1902, keď Western Pennsylvania Hockey League prijala prvú skupinu hráčov v zamestnaneckom formáte. Ľadový hokej má svoje korene v Kanada a tam sa odohráva väčšina jeho hernej a fanúšikovskej činnosti. Dnes sa jeho popularita šíri po celom svete.

O ľadovom hokeji
Prečo je NHL Winter Classic populárna?

Prečo je NHL Winter Classic populárna?

NHL Winter Classic je skvelý spôsob, ako vyliečiť januárové blues. Jeho načasovanie z neho urobilo jeden z najväčších športových turnajov. Aj keď ide o hru pravidelnej sezóny, má zmysel pre predvádzaciu akciu.

Zúčastnené tímy sú nadšené, že boli vybrané, a mnohí z ich bývalých hráčov sú pozvaní späť, aby súťažili v hrách absolventov a iných aktivitách. Popularita tohto podujatia spôsobila, že niekoľko bookmakerov každoročne využívalo tieto hry. Na podujatí sa zúčastňujú aj niektoré z najlepších tímov a hráčov ligy. To ešte viac zvyšuje popularitu medzi tipujúcimi.

Prečo je Winter Classic obľúbené na stávkovanie

Ľadový hokej má pestrú škálu stávkových trhov. Keďže športové majstrovstvá sú také populárne, účastníci môžu nájsť šance poskytuje takmer každá stávková kancelária v Spojených štátoch. V dôsledku toho si hráči musia podľa toho vybrať svojho zvoleného bookmakera. Niektoré podniky majú počas tejto udalosti špeciálne ponuky, iné nie.

Vsadiť na Winter Classic je jednoduché. Keď hráč identifikuje svoju stávkovú stránku, zostáva už len na jej financovaní.

Prečo je NHL Winter Classic populárna?
Ako staviť na NHL Winter Classic

Ako staviť na NHL Winter Classic

Rovnako ako stávkovanie na športové turnaje inde, priame stávky na konkrétny tím na výhru sú najlepším spôsobom stávkovania na Classic. Je to najpoužívanejší stávkový trh. Výsledok zápasu je, keď tipujúci správne uhádnu, kto vyhrá. Môžu napríklad predpovedať, že triumf sa uskutoční počas 60-minútového bežného zasadnutia alebo predĺženia. Internetové stránky so športovými stávkami, ktoré pokrývajú najväčšie športové udalosti, majú veľa stávkových trhov pre Classic. Stávkovanie na Classic sa nelíši od tipovania športových online turnajov resp stávkovanie na najlepšie e-športové turnaje.

Skúsení hráči na druhej strane môžu využiť niektoré alternatívne metódy. Jedným z nich je stávka na správne skóre. Tieto stávky predpovedajú presný záver zápasu na konci riadneho hracieho času.

Druhá stratégia môže byť založená na celkovom počte strelených gólov. Hráči tipujú svoju predpoveď na celkový počet strelených gólov rovnako ako v iných ligách ľadového hokeja. Tento súčet môže byť väčší alebo menší ako konkrétne číslo, napríklad 5. Hráči musia byť oboznámení s formou a históriou tímov zúčastňujúcich sa tejto možnosti.

Ďalšou metódou je použitie hendikepov pukovej čiary. Ide v podstate o variant bežného stávkovania na spread. Bodové rozpätie sa aplikuje na favorita aj na smoliar. Čiara puku je nastavená na 1,5, pričom smoliar má hendikep +1,5. Favoritovi je pridelené -1,5. Označuje, že ak má stávka vyhrať, vybraný tím musí vyhrať s rozdielom minimálne dvoch gólov.

Ako staviť na NHL Winter Classic
About the author
Martina Nováková
Martina Nováková
About

Martina Nováková, pravý skvost z srdca Slovenska, je známa svojou odbornosťou v lokalizácii online kasínových sprievodcov. S viac ako dvoma desaťročiami skúseností dokonale prispôsobuje obsah slovenskému publiku, zabezpečujúc relevanciu a rezonanciu.

Send email
More posts by Martina Nováková