Online stávkovanie na The X Games

X Games sú športové turnaje, ktoré organizuje športová televízna sieť ESPN dvakrát do roka. Tieto zimné a letné hry, ktoré sa konajú každé dva roky, predstavujú vzrušujúcich športovcov a povzbudzujú k atletickému riskovaniu. Jednotlivci súťažia v in-line korčuľovaní, športovom lezení, skysurfingu, snowboardingu, skateboarde, street luge, kaskadérskej cyklistike a skokoch na vodnom lyžovaní naboso. X Games vytvorila ESPN a pôvodne sa vysielali v lete 1995. Neskôr v roku 1998 boli predstavené zimné vydania X Games.

X Games sa účtujú ako alternatívne olympijské hry a sú zamerané na uspokojovanie kultúry tínedžerov. Názov turnaja je inšpirovaný populárnym názvom Generation 'X' známym medzi mladou vekovou skupinou. Športové turnaje robia z odľahlých a „špinavých“ koníčkov, akými sú parašutizmus a skateboarding, prominentné a organizované.

O hre X GamesHistória X GamesPrečo sú X Games populárne?Ako staviť na X Games?
Martina Nováková
WriterMartina NovákováWriter
ResearcherMatteo BianchiResearcher
O hre X Games

O hre X Games

Účastníci extrémnych športov zvyčajne súťažia o bronzové, strieborné a zlaté medaily. Účastníci z celého sveta môžu vyhrať aj peňažné ceny. Turnaje sú rozdelené do dvoch kategórií: zimné a letné súťaže.

Úvodný letný turnaj sa konal v roku 1995 na Rhode Island v Newporte a Providence. O dva roky neskôr v Kalifornii na Big Bear Lake pribudol k X Games zimný turnaj. V súčasnosti sa zimné podujatia konajú v Aspene v štáte Colorado, zatiaľ čo hry v lete sa konajú v Los Angeles v Kalifornii.

Hry extrémnych športov kodifikujú správanie, ktoré je zvyčajne neregulované. ESPN môže organizovať a riadiť potenciálne chaotické športy pridaním nameraných výkonnostných štandardov k rekreačným zábavám, ako je in-line korčuľovanie, horolezectvo a snowboarding. Spoločnosť sa vo všeobecnosti vysmievala extrémnym športom, pretože sú fyzicky škodlivé, ale rovnako ako najlepšie majstrovstvá v e-športoch sa stávajú populárnymi medzi tínedžermi.

Peňažná výhra

Aj keď sú podujatia X Games netradičné, ocenenia sú porovnateľné s tými, ktoré ponúkajú najväčšie športové podujatia ako napr olympiáda. Zlatá medaila je udelená šampiónovi, zatiaľ čo druhý a tretí víťaz získa striebro a bronz. Vyhrať sa dá aj peňažná odmena. Výhry v predchádzajúcich X Games neboli obzvlášť pôsobivé. Najvyššia odmena na podujatí je 50 000 dolárov, aj keď peňažná odmena klesá, čím nižšie súťažiaci skončí. Okrem toho väčšina športovcov zarobí ročne 50 000 až 200 000 dolárov na sponzorstvách a peňažných odmenách.

O hre X Games
História X Games

História X Games

Nárast popularity extrémnych športov predstavoval meniace sa americké fitness návyky v 90. rokoch. S mnohými nečinnými ľuďmi boli nešportovci inšpirovaní k tomu, aby začali behať a cvičiť aerobik počas fitness FAD v 80. rokoch. Členstvo v kluboch zdravia sa dramaticky zvýšilo. Fitness a zdravie zostali počas týchto rokov hlavným biznisom. Mladí dospelí spotrebitelia a reklama však zmenili cvičenie na rutinu a nie len na výlet do posilňovne.

Do reči mladých generácií vstúpil trend adrenalínového nutkania, ktorý ovplyvnil marketingové metódy. Nové techniky sa začali zameriavať na týchto nových extrémnych spotrebiteľov imidžu. Následkom toho sa výrazne zvýšil predaj horských bicyklov, in-line korčúľ a snowboardov, ako aj bungee jumpingu a parašutizmu. X Games na ESPN využili toto nové fitness a spotrebiteľské šialenstvo.

Šport na X Games

snowboarding, lyžovanie, skateboarding a BMX cyklistika sú na zozname športových turnajov na X Games. Udalosti sa však z roka na rok líšia. Mnoho športovcov na turnajoch extrémnych športov súťaží aj v medzinárodných súťažiach, ako je Svetový pohár v lezení na ľade. Sarah Burke, freestyle lyžiarka z Kanady, bola zvolená medzi najlepšími na svete. V priebehu rokov získal najviac dekorovaný športovec tri zlaté medaily v extrémnych športoch. Ostatní súťažiaci X Games súťažia na olympiáde o svoje príslušných krajín.

Jeden zo športovcov X Games, Shaun White, vyhral zlatú medailu na olympijských hrách v snoubordingu. White, rodák z južnej Kalifornie, vyhral ceny na X Games v skateboardingu a snowboardingu na letných hrách.

História X Games
Prečo sú X Games populárne?

Prečo sú X Games populárne?

X Games sú oveľa viac ako len športové podujatie. Móda, hudba a podpora produktov sú votkané do primárneho publika ESPN. Toto publikum zvyčajne tvoria jednotlivci vo veku 12 až 34 rokov, ktorí vidia demografický vývoj prostredníctvom masového marketingu a mediálnych metód. Reštaurácie rýchleho občerstvenia, športová obuv, koly s kofeínom a „oficiálny“ liek proti bolesti aspirín patria medzi položky uvedené v zozname reklám propagovaných prostredníctvom súťaží.

Súťaž každoročne podporuje aj súvisiace alternatívne hudobné skladby a filmy. ESPN tiež začína roadshow, cestovateľské športové predstavenie s mnohými udalosťami pred zápasmi. Extrémne športy sú príťažlivé, pretože sú mimo spoločnosti a na rozdiel od veľkých športových líg sú vnímané ako hrozba. Na druhej strane, extrémne športy sú čoraz menej silné kvôli udalostiam ako X Games, ktoré menia ich význam v populárnej kultúre.

Prečo je tento turnaj obľúbený na stávkovanie?

X Games sú populárne, pretože na X Games existuje mnoho spôsobov stávok. V rôznych disciplínach budú súťažiť muži aj ženy. Popredné stávkové služby X Games 2021 pokrývajú všetky z nich a môže byť lákavé skúsiť šťastie stávkovanie na športové turnaje. To pravdepodobne nie je dobrý nápad, pokiaľ hráč nie je skutočným špecialistom na extrémne zimné športy a nábožne nesleduje súťažiacich.

Prečo sú X Games populárne?
Ako staviť na X Games?

Ako staviť na X Games?

X Games sa porovnávajú s olympijskými hrami v mnohých aspektoch, vrátane toho, ako sú organizované stávkové kategórie online športové stávkové stránky. Väčšina stávok na obe udalosti sú peňažné línie, čo znamená, že hráči jednoducho predpovedajú, kto vyhrá každú udalosť X Games.

Kde a ako staviť na tento turnaj?

Hráči môžu staviť na X hry na niekoľkých prominentných stávkových stránkach. Medzi ne patria okrem iného 1xBet, Gunsbet. Keďže X Games sa tradične konajú v Spojených štátoch, hráči vsádzajú na hľadanie amerických kurzov.

Aká je najlepšia stratégia pre tento turnaj?

Hráči, ktorí sa zaujímajú o stávkovanie X Games, môžu použiť taktiku podobnú iným športovým online turnajom. Namiesto toho by sa mali pokúsiť sústrediť na jeden alebo dva kurzy X Games 2021 a prijať tieto výzvy. To umožní tipujúcim analyzovať všetkých konkurentov pred úplným stávkovaním skutočných peňazí na športových majstrovstvách.

Aké sú kroky na uskutočnenie tejto stávky?

Získať informácie o zozname súťažiacich v jednotlivých disciplínach a ďalšie informácie pred veľkými športovými turnajmi môže byť náročné. Našťastie sú všetci akceptovaní športovci uvedení na oficiálnej webovej stránke X Games, kde sa dozviete viac o ich pôvode.

Pred stávkovaním na športové turnaje si hráči môžu pozrieť predchádzajúci výkon, vek a ďalšie relevantné informácie športovcov X Game. Je to skvelé miesto na začatie prieskumu stávok X Games, takže hráči môžu využiť bezplatné dáta.

Ako staviť na X Games?
About the author
Martina Nováková
Martina Nováková
About

Martina Nováková, pravý skvost z srdca Slovenska, je známa svojou odbornosťou v lokalizácii online kasínových sprievodcov. S viac ako dvoma desaťročiami skúseností dokonale prispôsobuje obsah slovenskému publiku, zabezpečujúc relevanciu a rezonanciu.

Send email
More posts by Martina Nováková