Ligue 1

Kvôli komerčným záujmom sa francúzska Le Ligue formálne nazýva Ligue 1 Uber Eats. Ide o národné majstrovstvá vo futbale vo Francúzsku. Le Ligue sa hrá na dvadsiatich stranách a prebieha podľa štruktúry zostupu a postupu do az Ligue 2. Ligu spravuje Francúzska futbalová federácia LFP. Pred sezónou 2023/24 plánujeme zredukovať Le Ligue na osemnásť tímov. Väčšina zápasov sa odohráva cez víkendy.

Niektoré zápasy sa však hrajú cez týždeň a sú pravidelnými tipmi na internetových stránkach stávkových kancelárií Le Ligue. Pravidelná hra sa zvyčajne preruší na dva týždne cez víkend pred Vianocami a pokračuje v druhý januárový týždeň. Le Ligue patrí medzi hlavné európske národné šampionáty a je na piatom mieste za ligami v Anglicku, Španielsku, Taliansku a Nemecku.

Ligue 1
Štruktúra Ligue 1

Štruktúra Ligue 1

Každý tím hrá so všetkými ostatnými v divízii dvakrát počas sezóny, tradične od augusta do mája. Tímy hrajú raz na svojom domácom ihrisku a raz u súperov v 38 zápasoch, ktoré sú k dispozícii v ktorejkoľvek špičkovej online stávkovej kancelárii.

Výnimočné okolnosti však môžu niekedy umožniť strane usporiadať svoje domáce zápasy na inom mieste. Za víťazstvo získa tím tri body, za remízu jeden bod. Prehra neprináša žiadny bod.

Celkový počet bodov, gólový rozdiel a strelené góly hodnotia tímy a tipujúci môžu stávkovať na týchto trhoch najlepšie stránky online stávkových kancelárií. Tím s najvyšším počtom bodov na konci základnej časti je vyhlásený za majstra. Víťaz je určený rozdielom gólov a strelenými gólmi v prípade rovnosti bodov. Ak sú niektoré strany stále nerozhodné, sú zoradené v podobnej pozícii.

Zápas play-off na inom neutrálnom mieste zlomí nerozhodný výsledok o ligového šampióna, zostup alebo účasť na európskych turnajoch.

európska kvalifikácia

Podľa UEFA koeficienty, tri najlepšie hodnotené strany sa kvalifikujú do majstrovskej súťaže kontinentu, Ligy majstrov. Dva najlepšie tímy smerujú priamo do skupinovej fázy súťaže. Druhá strana postupuje do kvalifikačného kola. Tím na štvrtom mieste postupuje do Európskej ligy, zatiaľ čo piaty tím sa zvyčajne kvalifikuje do Európskej konferenčnej ligy.

Zostávajúce miesto v Európskej lige vyberá Coupe de France, domáca pohárová súťaž krajiny. Piaty tím v Le Ligue sa kvalifikuje do Európskej ligy, keď sa obaja víťazi pohára kvalifikujú cez svoju ligovú pozíciu. V takomto scenári sa teda šiesty tím prebojuje do Conference League.

Štruktúra Ligue 1
Najlepšie tímy Ligue 1

Najlepšie tímy Ligue 1

Vo francúzskej lige je niekoľko špičkových klubov. Tieto tímy vyhrali množstvo titulov, aby si upevnili svoje postavenie top tímov. Iní videli, ako talentovaní hráči zdobia svoje dresy pred fanúšikmi a ikonickými štadiónmi.

Paríž Saint-German

Klub so sídlom v hlavnom meste je najúspešnejším tímom, ktorý získal viac ako 40 vyznamenaní. Populárne označovaný ako jednoducho PSG, klub hrá svoje hry v Parc des Princes. PSG zaznamenalo v posledných rokoch masívny nárast popularity, najmä potom, čo podpísalo zmluvu s hviezdnym hráčom Neymarom za rekordných 222 miliónov eur.

Napriek tomu PSG podpísalo Mbappého za rekordných 180 miliónov eur. Spolu s ďalšími hviezdnymi hráčmi PSG pokračovalo vo svojej dominancii vo francúzskom futbale a je pravidelnou voľbou stávkarov v akejkoľvek stávkovej stávke online. Tento futbalový tím má tiež veľmi známy tím esportov, PSG esports ktorá sa zúčastňuje najväčších esportových podujatí.

Olympique de Marseille

Klub je všeobecne známy ako Marseille a je to jediný francúzsky tím, ktorý vyhral titul v Lige majstrov. Tím má aj druhú najlepšiu bilanciu v Coupe de France s desiatimi triumfami. Marseille však nezaznamenalo nedávny úspech v lige, pričom posledný titul získali v roku 2010. Ale napriek tomu má tím v krajine obrovskú základňu fanúšikov.

AS Monako

Monako je momentálne jediným zahraničným klubom, ktorý sa zúčastňuje Le Ligue. Tím je známy tým, že rozvíja mladé talenty a mení ich na svetové superhviezdy. Naposledy triumfovali v lige v ročníku 2016/17. Po sezóne bolo niekoľko hráčov z prvého tímu predaných a v nasledujúcich sezónach tím zaznamenal zmiešané výsledky. Tím však v sezóne 2021/22 skončil na druhom mieste.

Lyon

Oficiálne známy ako Olympique Lyonnais, klub hrá svoje domáce zápasy na obrovskom štadióne Groupama. Tím bol špičkový, v Lige majstrov sa zúčastnil sedemnásťkrát. Klub má vysoko aktívnu a lojálnu fanúšikovskú základňu zloženú z mnohých skupín priaznivcov.

Najlepšie tímy Ligue 1
Najlepšie štatistiky Le Ligue

Najlepšie štatistiky Le Ligue

Okrem 20 triumfov PSG a Saint-Étienne bolo v lige niekoľko víťazov. Marseille má deväť titulov, Monako a Nantes osem trofejí; Lyon má sedem titulov, zatiaľ čo Bordeaux má šesť víťazstiev. Ďalšími víťazmi sú; Reims so 6, Nice a Lille so 4. Lens, Montpellier a Štrasburg majú po jednom titule.

PSG má najviac bodov v jednej kampani, 96 bodov v sezóne 2015/16. Napriek tomu má tím s Monakom remízu za najviac víťazstiev v sezóne, 30, v rokoch 2015/16 a 2016/17. Saint-Étienne má najviac domácich víťazstiev v sezóne, 19, kde sezónu 1974/75 zakončilo bez prehry doma. 15 výhier PSG vonku v sezóne 2015/16 je stále rekordom ligy. V sezóne 2018/19 mal PSG sériu 14 víťazných zápasov, čo je rekord ligy.

Najviac zápasov má Mickaël Landreau, ktorý v rokoch 1997 až 2014 odohral 618 zápasov. Landreau reprezentoval Nantes, PSG, Lille a Bastia. Delio Onnis je rekordným strelcom v Le Ligue s 299 gólmi.

Tímy Le Ligue v európskych súťažiach

Francúzskym tímom sa v Lige majstrov nedarí. Marseille je jediným držiteľom, ktorý vyhral pohár v roku 1993. Tímy však predviedli v súťaži pozoruhodné výkony, pričom PSG sa dostalo do finále v roku 2020. PSG a Monako sa dostali do semifinále aj v rokoch 2021 a 2017. Nie, klub z Le Ligue niekedy vyhral Európsku ligu.

Najlepšie štatistiky Le Ligue
Le Ligue a pohárové súťaže

Le Ligue a pohárové súťaže

Coupe de France je najvyšším knockoutom vo francúzskom futbale turnaj, ktorú riadi Francúzska futbalová federácia (FFF). Je prístupný všetkým profesionálnym a amatérskym futbalovým tímom vo Francúzsku, vrátane klubov pôsobiacich v zámorských divíziách a regiónoch. Tento pohár sa prvýkrát konal v roku 1917. Medzi sezónami Le Ligue sa na turnaji konajú pravidelné zápasy.

V spojení so spontánnymi pármi a jednorazovými stretnutiami sa Coupe de France môže ukázať ako výzva pre najlepšie tímy vyhrať. Víťaz získa miesto v Európskej lige v nasledujúcej sezóne. Vyššie postavené kluby sú povinné hrať ako hosťujúci tím, keď sú v páre proti súperom nižšej ligy, o dve divízie pod nimi, v prospech amatérskych tímov. PSG je so 14 trofejami najdominantnejším tímom v súťaži.

Trophée des Champions je každoročný zápas, na ktorom sa zúčastňujú šampióni Le Ligue a víťazi Coupe de France. Je to podobné ako superpoháre populárne v mnohých iných ligách v Európe.

Le Ligue a pohárové súťaže
História ligy 1

História ligy 1

Le Ligue bola založená v roku 1932 pod hlavičkou National, no po roku sa zmenila na Division 1. Pod týmto názvom fungovala až do roku 2002, kedy zmenila svoj názov na súčasný. S desiatimi ligovými titulmi sú Saint-Étienne a PSG najúspešnejšími klubmi vo Francúzsku. Klub s najväčším počtom titulov za sebou je Lyon. Od roku 2002 do roku 2008 bol tím nezastaviteľný a získal sedem titulov za sebou.

PSG je dominantné aj v posledných rokoch, keď získalo osem z potenciálnych jedenástich trofejí od roku 2012. Marseille vlastní ligový rekord počas väčšiny sezón medzi elitou, so 71. PSG si udržiava ligový rekord v nepretržitých ligových vystúpeniach, 47 kampaniach, od roku 1974 do r. teraz. Nantes drží rekord v najdlhšom behu bez prehry v jednej sezóne, 32 zápasov a najmenej prehier, 1 zápas, v sezóne 1994/95.

Nantes drží aj rekord za najvýznamnejšie obdobie bez prehry doma. Od mája 1976 do apríla 1981 odohral tím 92 zápasov bez prehry. PSG je aktuálnym šampiónom, keďže vyhral sezónu 2021/22. Zahraničný tím AS Monaco vyhral ligu niekoľkokrát. Účasť Monaka v lige z neho robí cezhraničnú súťaž.

História ligy 1
Najlepšie kurzy na Le Ligue

Najlepšie kurzy na Le Ligue

Futbal patrí medzi najzaujímavejšie športy hrať ďalej a stávkovanie na francúzsku ligu nie je výnimkou. Úroveň vzrušenia v Le Ligue je porovnateľná s ostatnými špičkovými ligami v Európe. V Le Ligue existujú rôzne možnosti stávok, z ktorých každá má svoj jedinečný súbor okolností. Pochopenie toho, ako tieto aspekty fungujú, môže hráčom pomôcť pri rozhodovaní o tom, kde staviť.

Moneyline

A Stávka na peňažnú hranicu predpovedá, ktorý z dvoch tímov Le Ligue vyhrá zápas vo futbale. Každému tímu sú priradené kurzy. Stávkujúci sú platení na základe ich výberu. Toto je najbežnejší trh Le Ligue dostupný u každého online bookmakera. Najlepšie kluby majú nižšie kurzy, keď čelia menším klubom.

Nad/Pod

Na každej internetovej stránke so športovými stávkami je stávka nad/pod stávku stávkou na celkový počet gólov. Keď sa niekto domnieva, že zápas bude nad/pod stanovený celkový súčet, vsadí. Viac ako 3,5 gólu znamená, že počas zápasu musia padnúť aspoň štyri góly. Čokoľvek menšie ako to bude mať za následok stratu stávky. Menej ako 3,5 gólu znamená, že oba tímy musia streliť spolu najviac tri góly. Čokoľvek viac má za následok stratu stávky.

Proti šíreniu

Tento typ hazardu zahŕňa odpočítavanie skóre a udeľovanie bodov smoliarovi. Rozpätie sa vzťahuje na rozdiely v bodoch/góloch. Monako môže mať spread +1,25 a Lens môže mať spread -1,25 v hre. Lens je favorizovaný o -1,5 gólu, čo znamená, že musí vyhrať alebo remizovať o jeden gól. Čokoľvek menej znamená, že stávka je stratená.

Rezervácie a iné trhy

Hráči môžu tiež staviť na celkový počet rezervácií pre celú hru, tím alebo hráča, aby dostali kartu. Taktiež stávky na oporu sú podobné ako v iných športoch. Jednotlivci môžu staviť na čokoľvek, čo sa môže stať počas hry, napríklad kto strelí prvý gól alebo ako sa zápas skončí. Parlays stávky sú bežné aj medzi bežnými stávkujúcimi Le Ligue. Tento druh stávok zahŕňa uzatváranie mnohých stávok na jeden tiket.

Najlepšie kurzy na Le Ligue
Najlepšie stávkové kancelárie na stávkovanie na Le Ligue

Najlepšie stávkové kancelárie na stávkovanie na Le Ligue

Výber najlepšie stávkové stránky uzatváranie stávok je najdôležitejšou súčasťou úspešného stávkujúceho v Le Ligue. Vybraný online bookmaker určuje, ako staviť na Le Ligue a na čo staviť. Online stávková kancelária má tiež významný a priamy vplyv na celkovú skúsenosť jednotlivcov.

To je dôvod, prečo je také dôležité vybrať si stávkovú kanceláriu Le Ligue, ktorá je pre vás tá pravá a uchová všetky vaše citlivé osobné údaje v bezpečí. Nasledujú niektoré z najlepších stránok pre online stávkovanie Le Ligue: Betsson, Betsafe, Dafabet, Betmaster, Unibet, Parimatch, 22Bet a Megapari spomedzi všetkých najlepších bookmakerov.

Najlepšie stávkové kancelárie na stávkovanie na Le Ligue