Všetko, čo potrebujete vedieť o: Betting Explained

Stávkovanie môže byť pre neskúsených komplikované. Niekedy sa dokonca môže zdať, že svet stávkovania má svoj vlastný jazyk! neboj sa. Na tejto stránke vám vysvetlíme detaily a nevýhody stávkových podmienok a ako stávkovanie celkovo funguje.

Šport sa stal veľkou súčasťou života ľudí, pričom niektorí majú radi hru a niektorí sú spokojní s povzbudzovaním svojich obľúbených tímov. Sú však aj takí, ktorí sa rozhodnú ukázať svoju vášeň pre šport alebo tím tým, že na ne vsádzajú.

Všetko, čo potrebujete vedieť o: Betting Explained
Martina Nováková
WriterMartina NovákováWriter
ResearcherMatteo BianchiResearcher
Čo je športové stávkovanie?

Čo je športové stávkovanie?

Športové stávkovanie má dlhú a slávnu históriu, ktorá bola prvýkrát zdokumentovaná pred viac ako 2000 rokmi u Grékov. S vášňou Grékov pre atletiku zaviedli tzv olympiády do zvyšku sveta, ako aj prvé zdokumentované stávky na atletické súťaže.

Potom prišli rímski gladiátori, kde bolo športové stávkovanie nakoniec akceptované a dokonca legalizované.

V 50. rokoch 20. storočia Las Vegas prepožičalo športové stávkovanie verejnosti pocit legitímnosti tým, že ich kamenné kasína povolili športové stávky. Na stávkovanie sa však nedalo inak, než ísť do kasína v Las Vegas.

Vznik celosvetovej siete však urýchlil rast športového stávkovania, najmä s rozmachom priemyslu smartfónov. Tento rýchly technologický vývoj znamenal, že športoví stávkujúci mohli uzatvárať svoje stávky kedykoľvek, kdekoľvek a na akomkoľvek zariadení.

Čo je športové stávkovanie?
Prečo ľudia vsádzajú na šport?

Prečo ľudia vsádzajú na šport?

Dôvod, prečo ľudia staviť na šport sa môžu líšiť, ale športové stávkovanie je vo všeobecnosti populárne z nasledujúcich dôvodov.

Zábava

Väčšina športových stávkarov je v ňom kvôli zábave. Živé športy môžu byť samé o sebe zábavné, ale vzrušenie môže byť umocnené, keď sú v hre peniaze.

Jednoduché spustenie

Zatiaľ čo väčšina koníčkov si vyžaduje veľa času a odhodlania, začať so športovým stávkovaním je naozaj jednoduché. Hráči nepotrebujú veľké peňažné investície ani investície do vybavenia – na začiatok stačí aj len 5 dolárov.

Potenciál zárobku

Možno to, čo väčšinu ľudí priťahuje k športovému stávkovaniu, je možnosť zarobiť si peniaze. Stávkujúci majú vždy šancu vyhrať bez ohľadu na ich stávkovacie schopnosti a niektorí sa dokonca trénovali, aby sa naučili štatistiky, aby sa z nich stali profesionálni športoví stávkujúci.

Prečo ľudia vsádzajú na šport?
Vysvetlenie typov stávok

Vysvetlenie typov stávok

Tu sú niektoré z bežných stávok, ktoré môžu hráči vidieť pri stávkovaní na šport.

 • Peňažné stávky sú najjednoduchším a najbežnejším typom stávok. Zahŕňa to iba stávkovanie na tím, ktorý vyhrá. Ak vsadíte na tím A a ten vyhrá, vyhrávate. Ak prehrajú, prehráte aj vy.
 • Stávky na bodový spread vyžadujú, aby stávkujúci vsadil skôr na víťazstvo konkurenta než na konečný výsledok. Znak mínus (-) označuje favorita a znamienko plus (+) symbolizuje smoliar. Ak má favorit cenu -7,5, musí vyhrať o viac ako 7,5 bodu, aby stávku vyhral. Naopak, ak má favorit cenu +7,5, musí hru buď vyhrať, alebo prehrať o menej ako 7,5 bodu.
 • Nad/Pod zahŕňa stávkovanie, či celkový počet bodov oboch tímov prekročí alebo nedosiahne určitú hodnotu. Predpokladajme, že zápas medzi tímami A a tímom B má súčet bodov, ktorý je stanovený na 45 bodov. Ak sa hra skončí na 50 bodoch, vyhráva stávka „nad“ a stávky „pod“ prehrávajú.
 • Parlay stávky zahŕňať spoliehanie sa na výhru viacerých stávok predtým, ako skutočne vyhráte. Každá výhodná stávka má „nohy“, na ktoré sa dá staviť. Predpokladajme, že tipujúci stávkuje na štvorkolku a prehrá tri zo štyroch stávok. To znamená, že majú stratový prednostný tiket.
 • Upútavky sú podobné ako prednostné stávky, ale sú špeciálne navrhnuté pre viacbodové stávky s jednou výplatou.
 • Prop stávky, alebo propozičná stávka nie sú priamo spojené s konečným výsledkom hry. Najbežnejšie stávky sú buď hráčske alebo herné. Rekvizity hráča vsádzajú na výkon hráča a herné štatistiky (napríklad trojité zdvojnásobenie alebo yardy pri prihrávke) a rekvizity hry vsádzajú na určité udalosti, ktoré sa stanú v hre (napr. prvý strelci alebo prvý až 10 bodov).
 • Stredné stávky, alebo middling, je forma arbitrážneho stávkovania, pri ktorej hráči uzatvárajú bodové stávky na obe strany hry. Napríklad tipujúci vsadí na 3,5-bodového obľúbeného tímu A pre hru 1 v jednej stávkovej stávke a potom na 4,5-bodového smoliarskeho tímu B v inej stávkovej stávke, ale aj pre hru 1. Keďže zápas uprostred zápasu, vyhrá buď +1,82 jednotiek, ak tím A vyhrá o štyri body, a ak nie, stratí iba 0,09 jednotky.
 • Futures stávky sú stávky na budúci výsledok, ako sú ocenenia MVP, majstrovstvá alebo celkové výhry.
 • Live stávky sú stávky, ktoré sa uzatvárajú po začatí hry.

Držanie sa jedného športu

Aj keď medzi prípadom stávkovania na jeden alebo viacero športov možno nájsť určité výhody a nevýhody, najlepšie je začať len s jedným športom – naraz.

Ak je to NFL sezóny, potom si vsaďte na NFL. Ak je čas MMA, vsaďte na nejaké zápasy. Stávkujúci tak môžu získať všetky výhody sústredenia sa na jeden šport, no žiadnu nudnú mimosezónnu sezónu lipnutia len na jednom športe po celý rok.

Vysvetlenie typov stávok
Najnovší sprievodcovia stávkovaním

Najnovší sprievodcovia stávkovaním

Skutočnosť, že ľudia majú radi športové stávkovanie, je dôvodom, prečo sú na výber rôzne stávkové stávky. Mnohé krajiny zreformovali svoju legislatívu v oblasti hazardných hier, čo viedlo k zvýšenej popularite online bookmakeri a stávkové stránky.

Keďže to bol veľký boom, niektorí hráči sú nováčikmi bez skúseností s online stávkovaním. Niektorí, ktorí sledujú určitý šport, budú schopní nájsť najlepšie kurzy a trhy, no mnohí nebudú ani tušiť, čo hľadať.

Našťastie existuje veľa webových stránok, ktoré poskytujú odporúčania na stávkovanie pre tých, ktorí sú noví.

Existujú tri dôvody, prečo by si hráči mali prečítať sprievodcu stávkovaním skôr, ako začnú stávkovať:

 • Zistite, ako veci fungujú: Sprievodcovia tipovaním športových stávok pomôžu hráčom využiť a vysvetliť všetky funkcie stávkovej stávky – od podrobného sprievodcu registráciou až po sekciu platieb, kde sa tipujúci naučia vkladať prostriedky a vyberať si svoje výhry.
 • Získajte informácie o populárnych stávkových trhoch: Zatiaľ čo výber športu na stávkovanie je jednoduchý, stávkové trhy môžu byť sofistikovanejšie a komplexnejšie. Našťastie existujú fantastické recenzie, ktoré môžu pomôcť tipujúcim určiť pre nich najlepšiu možnosť.
 • Bonusové kódy: Niektoré stránky s recenziami stávok často spolupracujú so značkami a poskytujú čitateľom propagačné kódy, ktoré môžu použiť pri registrácii. Hráčom to môže poskytnúť prístup k špeciálnej akcii alebo im poskytnúť špeciálnu uvítaciu ponuku.

Ako stávkovať na šport online

Základné kroky stávkovania na šport online sú výber stávkovej stránky, vytvorenie účtu, vkladanie prostriedkov, uzatváranie stávok a výber výhier.

Najnovší sprievodcovia stávkovaním
Ako si vybrať tú správnu online stávkovú kanceláriu pre vás

Ako si vybrať tú správnu online stávkovú kanceláriu pre vás

Dôležitým faktorom pri výbere webových stránok so športovými stávkami je preskúmať rôzne faktory, ktoré budú diktovať zábavný, bezpečný a ziskový stávkový zážitok, ako napríklad:

 • Bezpečnosť
 • Rozmanitosť
 • Odds
 • Stávkové limity
 • Rýchlosť platby
 • Mobilná kompatibilita

Toto sú základy, ktoré musia hráči hľadať, ak skúmajú aplikácie pre stolné alebo mobilné stávkovanie. Berte na vedomie, že výber stránky so športovými stávkami by ste nemali uponáhľať, pretože je to pravdepodobne najdôležitejšie rozhodnutie, ktoré môžu tipujúci urobiť na začiatku.

Jednoduchší spôsob, ako nájsť pre vás najlepšiu stránku so športovými stávkami, je prečítať si recenzie od odborníkov a odporúčania od ostatných stávkarov.

Ako si vybrať tú správnu online stávkovú kanceláriu pre vás
Vytvorenie účtu

Vytvorenie účtu

Keď tipujúci nájdu webovú stránku, ktorá im vyhovuje, môžu si zaregistrovať nový účet. Tento proces trvá niekoľko minút a bude požiadaný, aby tipujúci poskytli základné informácie, ako napríklad:

 • Celé meno
 • Adresa
 • Emailová adresa
 • Kontaktné číslo
 • Dátum narodenia
 • Požadované používateľské meno a heslo

Aj keď sú to štandardné informácie potrebné na vytvorenie účtu, niektoré stránky online bookmakerov môžu vyžadovať predloženie podporných dokumentov, ktoré overia vašu identitu alebo vám pošlú jednorazové heslo (OTP) prostredníctvom SMS alebo e-mailu na ďalšie overenie.

Vytvorenie účtu
Vkladanie finančných prostriedkov

Vkladanie finančných prostriedkov

Hráči musia na svoje účty pridať peniaze, aby mohli začať stávkovať online. Väčšina online stávkových kancelárií umožňuje rôzne bankové možnosti, vrátane:

 • Debetné a kreditné karty (VISA, Mastercard, Maestro atď.)
 • Elektronické peňaženky (Paypal, Neteller, Skrill atď.)
 • Kryptomeny (Bitcoin, Ripple atď.)
 • Predplatené a darčekové karty

Berte na vedomie, že e-peňaženky niekedy nemajú nárok na uvítacie alebo vkladové bonusy a propagačné akcie. Na túto poznámku si dávajte pozor vkladové bonusy.

Vkladanie finančných prostriedkov
Ako uzatvárať stávky

Ako uzatvárať stávky

V tomto bode už majú stávkujúci účet s financovaním. Ďalšia vec, ktorú musíte urobiť, je prihlásiť sa a skontrolovať trhy, ktoré sú k dispozícii, ako napríklad tie, o ktorých sme hovorili vyššie.

Najlepšie online športové stávkové stránky a aplikácie ponúkajú širokú škálu trhov, takže hráči musia starostlivo preskúmať všetky ponúkané príležitosti.

Výber výhier

Ak hráte stávkujúci správne, každá stávka má šancu na výhru. Ak si želajú vyplatiť peniaze, väčšina stávkových stávok umožňuje hráčom vybrať si prostriedky rovnakým spôsobom, akým boli zvyknutí vložiť peniaze na ich účty. Ak nie, online stávkové stránky budú vždy ponúkať alternatívy.

Pamätajte, že zúčtovanie rôznych spôsobov výberu trvá rôzny čas, pričom e-peňaženky sú najrýchlejšie (okamžité do niekoľkých minút) a bankové prevody trvajú najdlhšie (2-5 bankových dní, aj viac v prípade údržby, štátnych sviatkov alebo víkendy).

Ako uzatvárať stávky
Porovnanie športových stávok

Porovnanie športových stávok

Na internete je dostupných viacero stávkových kancelárií, čo vyvoláva otázku – mali by stávkujúci nakupovať, alebo sa držať jednej? Tu je niekoľko faktorov, ktoré je potrebné zvážiť pri hľadaní stávkovej kancelárie.

Bonusy môžu byť najdôležitejším faktorom v stávkovej stávke. Každá stránka so športovými stávkami ponúka lákavé bonusy, aby prilákala ľudí, aby sa prihlásili. Využite túto šancu a hľadajte renomované online stávkové kancelárie, ktoré poskytujú najlepšie bonusy.

Uistite sa, že webové stránky, ktoré si vyberiete, majú a užívateľsky prívetivé rozhranie. Posledná vec, ktorú chcú tipujúci, je snažiť sa nájsť cestu na webovej stránke, len aby uzavreli stávku. Našťastie väčšina špičkových stránok má mimoriadne užívateľsky prívetivé rozhrania.

S boomom mobilných zariadení bolo potrebné športové stávkovanie vhodné pre mobilné zariadenia. Hráči môžu uzatvárať veľa svojich stávok na smartfónoch alebo tabletoch a nemusia mať vždy prístup k počítaču. Preto stránka, ktorú si tipujúci vyberie, musí mať robustnú možnosť mobilného stávkovania.

Pokiaľ ide o športové stávky, tým viac možnosti stávkovania máš, tým lepšie. Typické stávky spreadov, peňažné linky, súčty a prednosti sú dostupné takmer na všetkých stránkach. Ukážky, rekvizity a budúcnosť budú prítomné vo veľkom počte z nich. Live stávky sú jednou z oblastí, kde sa vynikajúce služby budú odvíjať od zvyšku balíka.

Porovnanie športových stávok
Glosár športových stávok

Glosár športových stávok

Terminológia športových stávok môže byť komplikovaná, najmä pre tých, ktorí sú v tejto oblasti noví. Mnohé z najčastejšie používanej terminológie, konceptov a metód, ktoré uvidíte na tejto stránke a vo všeobecnosti v online stávkovaní na šport, sú uvedené v nižšie uvedenom glosári športových stávok.

Upozorňujeme, že niektoré výrazy, ktoré boli definované vyššie, nemusia byť zahrnuté v tejto časti slovníka športových stávok a táto časť neobsahuje všetky výrazy súvisiace so stávkovaním na šport.

 • Akcia – Stávka alebo stávka.
 • Proti spreadu – Konečný výsledok hry, berúc do úvahy bodový spread.
 • Bad Beat – Stávka, ktorá vyzerá, že ide v prospech stávkujúceho, ale nie.
 • Book (Sportsbook) – Stávková kancelária je miesto, kde môžu ľudia staviť na výsledky športových podujatí.
 • Buck - stávka 100 dolárov.
 • Chalk - Favorit zápasu.
 • Konsenzus – Percento stávkajúcich na každej strane hry.
 • Cover – výsledok stávky na rozpätie bodov.
 • Desetník - stávka 1 000 dolárov.
 • Dolár - stávka 100 dolárov.
 • Hrana – výhoda stávkujúceho pred podaním stávky.
 • Even (Even Money) – Stávka 100 USD na výhru 100 USD.
 • Rukoväť – celá suma stávky na určitú hru.
 • Handicapping – Používanie športovej analýzy na vytváranie predpovedí.
 • Hedging – stávkovanie opakom predchádzajúcej stávky s cieľom zaručiť výhru aspoň malej sumy.
 • Háčik – Polbod v rozpätí
 • Šťava - Provízie knihy zarábajú na každej stávke.
 • Kľúčové čísla – predstavujú najčastejšie okraje porážky. Používa sa to najmä vo futbale, kde veľa zápasov končí výhrou jedného tímu násobkom troch alebo siedmich.
 • Limit – Maximálna povolená suma na jednu stávku.
 • Zámok - Veľký favorit.
 • Long Shot - Veľký smoliar.
 • Nikel – stávka 500 dolárov.
 • Bez akcie – Hra, ktorá už neprijíma stávky a vrátila všetky stávky.
 • Oddsmaker (Linemaker) – Niekto, kto vyberá prvú líniu hry.
 • Off the Board – Udalosť, na ktorú hráči nemôžu staviť.
 • Pick'em - Udalosť, ktorá nemá žiadneho favorita ani smoliar.
 • Puckline - V hokeji má favorit rozpätie -1,5 bodu, zatiaľ čo smoliar má rozpätie +1,5 bodu.
 • Reverse-Line Movement – Pohyb v stávkovej línii, ktorý vzdoruje percentám verejných stávok.
 • Runline - V bejzbale má favorit rozpätie -1,5 bodu, zatiaľ čo smoliar má rozpätie +1,5 bodu.
 • Sharp (Wiseguy) - Profesionálny športový hráč.
 • Steam – Rýchla zmena línie v dôsledku intenzívneho stávkovania.
 • Získavanie bodov – stávkovanie smoliarov proti šíreniu.
 • Stávka – získanie umiestnenia na stávkovej stávke.
Glosár športových stávok
About the author
Martina Nováková
Martina Nováková
About

Martina Nováková, pravý skvost z srdca Slovenska, je známa svojou odbornosťou v lokalizácii online kasínových sprievodcov. S viac ako dvoma desaťročiami skúseností dokonale prispôsobuje obsah slovenskému publiku, zabezpečujúc relevanciu a rezonanciu.

Send email
More posts by Martina Nováková