Najlepšie športové udalosti na stávkovanie na 2024

Sledovanie, hranie a oslavovanie športových podujatí je obľúbenou ľudskou zábavou už tisíce rokov. Či už ide o športy, ako ich poznáme dnes, starodávne prejavy loveckej zdatnosti alebo gladiátorské zápasy Rímskej ríše, ľudia sa vždy snažili predvádzať svoje športové schopnosti. A zdá sa, že pokiaľ existuje konkurencia, existujú aj priaznivci, ktorí povzbudzujú.

Predpokladá sa, že športy vznikli z predvádzania potrebných zručností na prežitie. Ako napríklad schopnosť rýchlo bežať, hodiť zbraň čo najďalej alebo zápasiť so zvieraťom o zem. Neskôr boli účastníci postavení proti sebe, možno pre zábavu alebo s cieľom určiť najlepšieho kandidáta na rolu vyžadujúcu silu a zručnosť. Keď do hry vstúpil vojenský výcvik, šport sa začal vyvíjať do tímových záležitostí, ktoré pomohli vojakom naučiť sa umenie a stratégiu boja. A schopnosť strieľať z pušiek a vykonávať určité zručnosti na koni sa stala kritickejšou.

Najznámejšie športové udalosti, na ktoré sa dá staviťNajlepší hráči a tímy na sveteAko staviť na športové majstrovstvá?
FIFA Svetový pohár

Tento sprievodca stávkami na Majstrovstvá sveta FIFA obsahuje všetky podrobnosti, s ktorými sa musia tipujúci zoznámiť pred stávkovaním na Majstrovstvá sveta vo futbale, od histórie turnaja a jeho popularity až po tipovanie na nadchádzajúci turnaj Majstrovstiev sveta vo futbale 2022. Majstrovstvá sveta vo futbale sú medzinárodným futbalová súťaž, v ktorej sa zúčastňujú mužské národné futbalové tímy, ktoré sú členmi Medzinárodnej futbalovej federácie (FIFA).

Zobraziť viac
NBA

Finále NBA je každoročná séria majstrovstiev organizovaná Národnou basketbalovou asociáciou (NBA), najvyššou úrovňou profesionálneho basketbalu. Na tomto turnaji sa zvyčajne zúčastňujú dva tímy, šampióni Západnej a Východnej konferencie. Tímy hrajú sériu najlepších zo siedmich, ktorá sa končí, keď tím získa štvrté víťazstvo.

Zobraziť viac
NFL

Ak chcú športoví stávkovatelia staviť na turnaje amerického futbalu, najvýznamnejšie zápasy organizuje Národná futbalová liga (NFL). Množstvo online stávkových stránok ponúka zápasy NFL. V súčasnosti je na ich súpiske 32 profesionálnych tímov. Tí, ktorí hrajú za NFL, sú považovaní za najlepších športovcov v tomto športe.

Zobraziť viac
UEFA Liga majstrov

Majstrovstvá UEFA sú klubovou súťažou, v ktorej špičkové futbalové (futbalové) tímy z Európy bojujú o kontinentálnu nadvládu. Liga majstrov je elitná súťaž organizovaná Úniou európskych futbalových zväzov UEFA. Európska liga a novozaložená Európska konferenčná liga sú nižšie úrovne. UEFA vyberá dejisko finále takmer dva roky vopred.

Zobraziť viac
Olympijské hry

Olympijské hry sú podujatie, ktoré sa koná každé štyri roky. Je to výkladná skriňa širokej škály športov, od atletiky až po cyklistiku BMX. Športovci a ženy z celého sveta trénujú roky v nádeji, že budú vybraní, aby reprezentovali svoju krajinu na najväčšom športovom podujatí všetkých čias. Organizuje ho Medzinárodný olympijský výbor a koná sa zakaždým v inej krajine.

Zobraziť viac
Wimbledon

Tento sprievodca stávkovaním vo Wimbledone je dokonalým zdrojom pre fanúšikov tenisu, ktorí sa chcú venovať stávkovaniu na tenis. Obsahuje všetko, čo tipujúci potrebujú vedieť o stávkovaní na tenis, a čo je dôležité, o tom, ako tipovať na najprestížnejší tenisový turnaj, Wimbledon. Wimbledon, tiež známy ako The Championships Wimbledon alebo The Championships, je tenisový športový šampionát, ktorý patrí medzi štyri grandslamové tenisové turnaje spolu s French Open, Australian Open a US Open.

Zobraziť viac
EHF Liga majstrov

Stávkovanie na Ligu majstrov EHF exponenciálne rastie. V tomto sprievodcovi môžu fanúšikovia tipovania na hádzanú zistiť každý detail o tomto športovom turnaji, od jeho histórie až po jeho vývoj. Nechýbajú ani kľúčové informácie o tom, ako tipovať na súťaž, ktorá patrí medzi najväčšie športové udalosti vo svete hádzanej. Liga majstrov EHF, označovaná aj ako EHF FINAL4 Men, je premiérovým turnajom v hádzanej mužov.

Zobraziť viac

AFL Europe: Aussie Rules

Martina Nováková
WriterMartina NovákováWriter

Najznámejšie športové udalosti, na ktoré sa dá staviť

Vyobrazenia športové aktivity ako lukostreľba, plávanie, zápasenie a vzpieranie sa nachádzajú na jaskynných kresbách a dokumentoch starovekých civilizácií po celom svete. Ale sú to Gréci, ktorí sa zaslúžili o to, že priniesli masám organizované športové turnaje.

Prvé zaznamenané olympijské hry sa odohrali v roku 776 pred Kristom, hoci sa predpokladá, že hry prebiehali už niekoľko stoviek rokov predtým. Tieto hry obsahovali beh, preteky na vozoch, box, zápas a ukážky zručností s hodom oštepom, diskom a lukostreľbou.

Prvé zaznamenané športové podujatie pre ženy prišlo krátko nato, herejské hry – pomenované na počesť bohyne Héry – sa konali v 6. storočí pred Kristom. O týchto hrách sa toho veľa nevie, no predpokladá sa, že skôr než na boj a zbrane by sa zamerali na beh na rôzne vzdialenosti.

A čo loptové hry?

Tímové a loptové hry boli tiež evidentné v starovekých civilizáciách až po Aztékov. Ale predpokladá sa, že futbal, ako ho poznáme, sa vyvinul v Anglicku v 12. storočí. Do modernej hry bola vytesaná v 19. storočí, pričom prvá zdokumentovaná medzinárodná hra sa objavila v roku 1872 medzi Škótskom a Anglickom.

Americký futbal môže vystopovať svoje korene späť k futbalu a rugby, oba sú anglického pôvodu, ale prvý zápas amerického futbalu sa odohral v USA v roku 1869 medzi Rutgers a Princeton University. Použili variáciu pravidiel stanovených londýnskym futbalovým zväzom.

Ľadový hokej má tiež svoj pôvod v Anglicku predtým, ako ho Kanaďania sformovali podľa pravidiel, podľa ktorých hráme dnes. Prvý oficiálny zápas sa odohral v Montreale v roku 1875. Lakros, je však hrou, ktorá má pôvod na severoamerickom kontinente a hrávala sa počas celej indiánskej histórie.

Najlepší hráči a tímy na svete

Titul najväčšieho športového tímu na svete je predmetom mnohých diskusií, no niektoré tímy nemožno ignorovať. Napríklad All Blacks z Nového Zélandu sú vďaka svojim stálym historickým úspechom považovaní za jednoznačne najlepší rugbyový tím.

Zatiaľ čo vo futbale má Manchester United jednu z najúspešnejších dejín akéhokoľvek tímu a jednu z najznámejších svetových značiek. V posledných rokoch však ich úspech zaznamenal pokles a zatienil ich bezprostredný rival Manchester City a španielske giganty FC Barcelona a Real Madrid.

Čo sa týka najhodnotnejších svetových športových tímov, Forbes zaradil New York Yankees a LA Lakers medzi svojich päť najlepších v roku 2021. A na prvom mieste sa umiestnili Dallas Cowboys napriek tomu, že od roku 1996 nevyhrali Superbowl.

Nemusíte sa však obávať celého tímu alebo dokonca najväčších športových podujatí, stačí sa zamerať na jedného superhviezdneho športovca. Niektorí z najlepších hráčov na svete sú momentálne Tom Brady, ktorého odchod z amerického futbalu netrval ani dva mesiace. Priekopnícka Simone Bilesová, najviac zdobená gymnastka na svete. Conor McGregor, vynikajúci bojovník so zmiešanými bojovými umeniami, ktorý láme rekordy Formula 1 jazdec Lewis Hamilton.

Ako staviť na športové majstrovstvá?

Ak máte záujem posunúť svoju lásku k športu na vyššiu úroveň, stávkovanie na e-športové udalosti alebo veľké športové majstrovstvá môže pridať úplne nový prvok vzrušenia.

  • Najprv si urobte prieskum. Slepé stávkovanie na športové turnaje, tímy alebo športovcov bez toho, aby ste o nich čokoľvek vedeli, je rýchly spôsob, ako prehrať. Pozrite si zoznam športových šampionátov a najlepších športových podujatí, športových líg a športových online turnajov. Pred pokračovaním si prečítajte o vami vybranom športe a naučte sa čítať a porozumieť kurzom.
  • Rozhodnite sa, či chcete podať stávku osobne v tradičnej stávkovej kancelárii. Alebo sa rozhodnite použiť online športové stávkové stránky alebo aplikácie. Vďaka nim je proces rýchlejší a pohodlnejší, aj keď neosobnejší.
  • Vyberte si typ stávky, ktorú chcete uzavrieť. Stavíte čisto na víťaza zápasu? Alebo na celkové skóre? Možno chcete staviť na viac ako jeden zápas, pričom každý musí vyhrať, aby ste si zaistili konečné víťazstvo. Pred rozhodnutím si pozrite všetky možnosti.
  • Keď urobíte všetky rozhodnutia, vsaďte.
  • Pohodlne sa usaďte, držte palce a čakajte na výsledok!
About the author
Martina Nováková
Martina Nováková
O

Martina Nováková, pravý skvost z srdca Slovenska, je známa svojou odbornosťou v lokalizácii online kasínových sprievodcov. S viac ako dvoma desaťročiami skúseností dokonale prispôsobuje obsah slovenskému publiku, zabezpečujúc relevanciu a rezonanciu.

Send email
More posts by Martina Nováková