Krajiny

Online stávkovanie zachvátilo svet a stávkujúci z ktorejkoľvek krajiny majú teraz prístup k najlepším stávkovým stránkam z celého sveta. Podpora sa takmer vždy poskytuje v angličtine, takže bez ohľadu na to, v ktorej krajine sídlite, takmer určite nájdete operátora, ktorý vyhovuje vašim potrebám. Online stávkovanie je v dnešnej dobe univerzálnou zábavnou aktivitou. Špecifické národné zákony však môžu hráčov odradiť od vstupu do stávkovej stávky a podania stávky.

Bez najmenších pochybností sa online športové stávky líšia v závislosti od krajiny. Cieľom tohto príspevku je teda poskytnúť vám zoznam najlepších stávkových stránok zoradených podľa krajín, v ktorých pôsobia. Okrem toho je tu niečo o úlohe hráča a o tom, čo robiť, ak je športové stávkovanie vo vašej krajine nezákonné.

Krajiny
Je stávkovanie legálne v každej krajine?Stávkovanie z celého sveta
Spojené štáty
us flag

Spojené štáty

Online športové stávky v USA sa v posledných rokoch rozrástli do nových výšin. Výnosy zo športového stávkovania sú dobrým indikátorom rastúcej popularity tohto odvetvia. Napríklad športové stávky vygenerovali za prvých desať mesiacov roku 2021 viac ako tri miliardy dolárov. 

Zobraziť viac...
Poľsko

Poľsko má celkovo približne 37,79 milióna obyvateľov; 18,3 milióna ľudí sú aktívnymi hráčmi. Veľká, viac ako polovica populácie je zapojená do stávkových hier. Poliaci si stávkovanie užívajú naplno a nižšie si môžete prečítať viac o stávkovaní v Poľsku.

Zobraziť viac...
Maďarsko

V maďarskom odvetví hazardných hier neexistujú žiadne prísne predpisy. Súčasný zákon však zachováva stávkovanie ako štátny monopol. Nezávislí prevádzkovatelia platia vysoké dane, čo odrádza od vytvárania ďalších stránok s hazardnými hrami. 

Zobraziť viac...
Česko

Stávkovanie je v Českej republike legalizované od roku 2012. V Česku je viac ako 100 kasín, ktoré ponúkajú stávkovanie a iné druhy hazardných hier. Značný príjem sa v Českej republike získava prostredníctvom hazardných hier. Hlavné mesto krajiny Praha je jedným z najnavštevovanejších európskych miest. Praha je domovom mnohých športových aktivít, športových podujatí a ponúka možnosti stávkovania pre všetkých Čechov.

Zobraziť viac...
Rakúsko

Rakúsko je vnútrozemský štát v strednej Európe. Vďaka nádhernému alpskému terénu, očarujúcim mestám, nádherným zámkom, múzeám a parkom je už na radare väčšiny ľudí. Táto krajina je tiež známa tým, že je prosperujúcim trhom pre internetové stávkové stránky, pretože väčšina Rakúšanov je nadšená pre hazardné hry. Našťastie majú neobmedzený prístup k kamenným a online kasínam so širokou škálou trhov so športovými stávkami.

Zobraziť viac...
Spojené kráľovstvo

Marketingové úsilie bookmakerov je ďalším hlavným dôvodom rastúcej popularity športové stávkovanie v UK. Dnešné marketingové stratégie často spôsobujú, že nutkanie stávkovať je do istej miery neodolateľné. Napríklad hracie stimuly, ako sú uvítacie bonusy, tiež priťahujú mnoho ľudí, aby si vyskúšali stávkovanie, z ktorých sa nakoniec stanú pravidelní stávkujúci.

Zobraziť viac...
Je stávkovanie legálne v každej krajine?

Je stávkovanie legálne v každej krajine?

Je legálne online stávkovanie univerzálnou praxou? Aj keď to znie ako jednoduchá otázka, bohužiaľ nie je. Je to preto, že zákony o športových stávkach môžu byť zložité a mätúce, pretože každá krajina si vytvára vlastnú legislatívu. V skutočnosti mnohé krajiny nemajú jasné zákony na reguláciu športových stávok. Dobrým príkladom je India a Japonsko, kde online stávkovanie je rozšírená, hoci prax zostáva do značnej miery neregulovaná.

Ak chcete vedieť, že stávkovanie je v danej krajine legálne, preštudujte si zákony o stávkovaní v danej krajine a získajte všetky informácie o legálnom online stávkovaní na šport. Ak je to zdrvujúce, nezúfajte, pretože táto stránka už urobila somársku prácu.

Stačí kliknúť na krajinu a pozrieť si podrobnosti a dostupné stávkové kancelárie. Pamätajte však, že stránka nepokrýva globálne všetky krajiny. Napriek tomu existuje dostatok informácií o najpopulárnejších stávkových trhoch.

Je stávkovanie legálne v každej krajine?
Stávkovanie z celého sveta

Stávkovanie z celého sveta

Online stávkovanie môže byť neregulované, legálne alebo nelegálne. Zatiaľ čo stávkovanie na legálnom trhu je nepochybne bezpečné, neregulované trhy sú rovnako dobré. Na neregulovaných trhoch berú offshore bookmakeri stávky od hráčov a dokonca im umožňujú vyplácať peniaze. Táto časť má hlbší pohľad.

Medzinárodné športové stávkovanie

Ako už bolo povedané, nie všetky krajiny vyžadujú, aby stránky online stávkovania získali miestnu licenciu na prevádzku. To je dôvod, prečo sú krajiny ako India, Malta, Curacao, Kostarika a ostrov Man rajmi hazardu pre medzinárodné športové stávky. Namiesto toho potrebuje medzinárodná stávková webová stránka iba platnú licenciu od orgánov ako UKGC, MGA, Švédska komisia pre hazardné hry alebo Kahnawake Gaming Commission.

Stavia všetky národy na šport?

Je smutné, že niektoré štáty kriminalizujú športové stávkovanie úplne. V takýchto krajinách legálne online stávkové stránky blokujú hráčom prístup k ich službám. Je zaujímavé, že tieto krajiny neposkytujú konkrétne vysvetlenie, prečo kriminalizujú športové stávkovanie. Zatiaľ čo niektorí uvádzajú náboženské dôvody, iní veria, že hazardné hry môžu podporovať pranie špinavých peňazí.

Je futbal najväčším športom, na ktorý sa dá staviť?

Futbalový alebo európsky futbal je celosvetovo najsledovanejším športom. Je teda logické, že futbal je dnes najväčším stávkovým športom. Je to preto, že väčšina tipujúcich jasne rozumie pravidlám hry a uzatváranie stávok na futbal je celkom jednoduché. Stávkovanie na futbal obsahuje aj viaceré stávkové trhy, ako je konečný výsledok, nad/pod, dvojitá šanca a mnohé ďalšie.

Stávkovanie z celého sveta