Obľúbenosť hurlingu možno vysvetliť aj množstvom ľudí na celom svete, ktorí majú írskych predkov. Možno si želajú prijať kultúru svojich predkov. Ak je to tak, potom sa pravdepodobne rozhodnú pre vrhanie najlepší šport na stávkovanie.
Stávkujúci si nechcú vybrať šport, ktorý je nudné sledovať. Namiesto toho uprednostňujú niečo s veľkým oktánovým číslom. Hurlingové zápasy sú rýchle a často zahŕňajú telesný kontakt medzi hráčmi. Hra teda ponúka rovnakú príťažlivosť ako rugby, box a MMA. Okrem toho sú pravidlá veľmi presné, takže hráči môžu obmedziť počet nepredvídateľných premenných. Hurling je ideálny pre každého, kto hľadá športy so súdržnou štruktúrou.
Hurling má svoj pôvod v galskom Írsku. Hráči využívajú drevené palice nazývané hurlies na odpal loptičiek (sliotary) medzi bránkové žrde súperovho tímu. Jeden bod sa získa, ak sliotar prejde cez brvno. Tri body sa získajú, keď sa dostane do siete, ktorú stráži brankár.
Hráč môže niesť Sliotarov, ale iba na štyri alebo menej krokov. Ak sa ho hráči chcú držať dlhšie, musia loptu odraziť alebo vyrovnať na konci svojej hurley. Môžu byť tiež zasiahnuté, keď sú vo vzduchu alebo na zemi. Prihrávka na krátku vzdialenosť s otvorenými rukami je bežná taktika.
Každý tím pozostáva z 15 ľudí. V každom zápase je povolených päť náhradníkov. Existuje mnoho dôvodov, prečo by hráč mohol byť obvinený z technickej chyby. Je to kvôli početným pravidlám, ktoré v súčasnosti platia. Fyzický kontakt medzi súpermi je povolený, ale je potrebné dodržiavať prísne pravidlá. Nabíjajúca osoba musí mať aspoň jednu nohu na zemi. Kontakt má formu náboja plece na plece.
Zranenia môžu nastať v dôsledku skutočnosti, že ochranné čalúnenie tela sa vo všeobecnosti nenosí. Od roku 2010 sa prilby s chráničmi tváre stali povinnými vo väčšine hurlingových líg. Pravidlá diktuje Gaelská atletická asociácia. Napriek tomu, že je spojený s Írskom, profesionálne tímy pochádzajú z celého sveta. Slávne mená v tomto športe pochádzajú zo Severnej Ameriky, Južnej Kórey, Austrálie a Južnej Afriky.