Všetko, čo potrebujete vedieť o: Betting Lines

Stávková čiara je bod, ktorý v športových súťažiach oddeľuje favorizovaný tím od slabšieho. Bookmakeri získavajú kurzy na športové zápasy z komplexného matematického modelu alebo počítačového algoritmu. Na základe štatistík odhadcovia určia pravdepodobný náskok víťazstva medzi dvoma tímami, ktorý je založený na sile predchádzajúcich výkonov.

Počas analýzy stávkové stávky porovnávajú tímy, aby určili, ktorý z nich je favorizovaný na víťazstvo a akým rozdielom. Napríklad bookmakeri môžu predpovedať, že favorizovaný tím vyhrá o 10 bodov. Preto môže smoliar získať 10-bodový handicap na účely stávkovania.

Všetko, čo potrebujete vedieť o: Betting Lines
Všetko o stávkových radochAko fungujú stávkové rady?Stávka na peňažnú hranicuVšetko o výhodných stávkachAko čítať stávkové rady?
Martina Nováková
WriterMartina NovákováWriter
Všetko o stávkových radoch

Všetko o stávkových radoch

Hazardné hráči vsádzajú na každý tím na základe kurzov, ktoré ponúkajú stávkové kancelárie. Analýza zohľadňuje aj výkon hráčov. Výsledky sú presné asi v 50 percentách prípadov. Stávkové kurzy sa neustále vyvíjajú a sú založené na výkone tímov.

Stávkujúci kontrolujú kurzy, aby určili aktuálnu očakávanú výkonnosť súťažiacich tímov. Budúce kurzy sa neustále menia a odrážajú výkon tímu počas sezóny.

Stávkové stávky majú tendenciu dôverovať konzultantom, ktorí ponúkajú informácie o pravdepodobných kurzoch na základe skúseností z odvetvia. Po preskúmaní počítačom generovaných rebríčkov profesionálni odhadcovia stávok poskytujú odhad šancí na výsledok každej športovej súťaže na základe celkových tímových výkonov.

Profesionálni tvorcovia kurzov upravujú stávkovú líniu na základe vopred stanovených kritérií, ktoré môžu zahŕňať zranenia, výhodu domáceho ihriska, počasie a plány tímových ciest. Dokonca aj dominantná prihrávka môže hrať úlohu pri určovaní kurzov a následnej stávkovej línie.

Ak tím hrá vzájomné zápasy, tento rozpis môže ovplyvniť analýzu kurzov a stávkovej línie v stávkovej kancelárii.

Všetko o stávkových radoch
Ako fungujú stávkové rady?

Ako fungujú stávkové rady?

Po stanovení kurzov sa online stávková kancelária sprístupňuje predpovede verejnosti ako „otvárač“ alebo počiatočné kurzy, ktoré sa predpovedajú pre každý zápas. Stávkujúci sa rozhodnú, na ktorý tím vsadí, na základe kurzov.

Pred zvýšením limitov stávok nastavujú stávkovatelia limity stávok na nízku úroveň, aby určili, ako tipujúci vsádzajú.

Keď trh so stávkami na konkrétny zápas rastie, stávková kancelária môže upraviť kurzy alebo stávkovú líniu počas časového rámca pred zápasom na základe toho, koľko hazardných hier priťahujú konkurenčné tímy.

Medzi krajiny s najväčším počtom hazardných hier patria Austrália, Singapur, Írsko a Kanada. V Európe majú Spojené kráľovstvo, Taliansko, Francúzsko a Španielsko vysoké hrubé príjmy z hazardných hier. Stávkové kancelárie na celom svete však používajú stávkové rady, keď ponúkajú kurzy tým, ktorí staviť na športové súťaže.

Ako fungujú stávkové rady?
Stávka na peňažnú hranicu

Stávka na peňažnú hranicu

Podľa príručky športového stávkovania, stávka Moneyline je jednoduchý proces, ktorý má dva až tri možné výsledky. S dvoma tímami alebo hráčmi v stávke na peňažnú líniu si hráči vyberú, ktorý hráč vyhrá.

V prípade futbalových alebo MMA zápasov existuje tretia možnosť stávkovania, nazývaná remíza, keď nie je vyhlásený víťaz alebo porazený. Aplikácie pre stávkové stávky často ponúkajú žreb ako možnosť stávky Moneyline. Iní ponúkajú remízu bez možnosti stávky. V tomto prípade si hráč vyberie víťazný tím alebo súťažiaceho bez výsledku žrebovania.

Ak tipujúci tipuje správny výsledok súťaže, stávková kancelária vyplatí kurz. Stávka Moneyline sa líši od stávkovej línie v tom, že existuje iba možnosť výhry, prehry alebo remízy.

Obľúbené

V stávka na peňažnú hranicu, kurz predpovedá, že obľúbený tím alebo hráč vyhrá zápas. Hráč môže na výhru staviť sumu uvedenú v kurze. Napríklad pri kurze -15 môže osoba staviť 15 USD, aby vyhrala 10 USD.

Výplata je 25 USD, čo zahŕňa sumu 15 USD plus výhernú čiastku 10 USD. Pri stávke Moneyline bude mať tím alebo hráč favorizovaný na výhru vždy kurz so znamienkom mínus.

Underdog

Hazardní hráči niekedy radšej vsádzajú na smoliar v online stávkovej kancelárii, pri ktorej je menej pravdepodobné, že konkurent porazí súpera. Ak použijeme ako príklad jednotky 10 USD, stávkujúci stávkujúci na smoliar by musel staviť 10 USD, aby vyhral 15 USD a dostal výplatu 25 USD. V stávke na peňažnú líniu sú kurzy smoliaru zobrazené so znamienkom plus, tj +15.

Dokonca

Ak sú si tímy v zručnostiach tak blízke, že sú kurzy vyrovnané, stávkujúci môže staviť na párne kurzy. V tomto prípade môžu stávkujúci dostať výplatu 20 USD pri stávke 10 USD za párny kurz +10.

Stávka na peňažnú hranicu
Všetko o výhodných stávkach

Všetko o výhodných stávkach

Stávkovanie Parlay je jedinečná stávka, ktorá spája ďalšie jednotlivé stávky a závisí od víťazstva všetkých stávok, aby stávkujúci vyhral stávku. Títo typy stávok ponúkajú vysoké výnosy, ktoré sú podstatne viac než len podanie jedinej stávky.

Dôvodom vysokého zisku je, že pravdepodobnosť výhry pri troch stávkach je náročnejšia ako výhra jednej stávky. Ak tipujúci prehrá čo len jednu stávku v prepojených stávkach, prehrá peniaze vsadené na celú výhodu. Ak je niektorá z jednotlivých stávok v prednostnej stávke nerozhodná, stávka sa vráti na znížený kurz podľa výsledkov pre všetky zápasy zahrnuté v prednostnej stávke.

Korelované prednosti sú zvyčajne obmedzené. Korelované prednostné stávky zahŕňajú dve alebo viac stávok na rovnaký zápas, ktoré sa spoliehajú na podobný výsledok. Stávky na podobné výsledky môžu viesť k vysokým výplatám, čo je dôvod, prečo bookmakeri často obmedzujú korelované parlay stávky, aby sa vyhli výrazným stratám v prípade, že vyhrá viacero stávkujúcich.

Rozptyl

Ďalšia výhodná stávka je stávka na dvoch alebo viacerých konkurentov na výhru v rovnakej súťaži. Bookmakeri znásobia výplatu za hry, v ktorých tipujúci vyberie správnych výhercov. Ak si tipujúci vyberie tri tímy a všetky tri tímy vyhrajú, stávková kancelária vypláca vyšší kurz, ktorý je viac ako jedna stávka.

Parlays sa môže pohybovať od dvoch do desiatich tímov v stávke. Hoci majú stávkujúci zmiešané myšlienky o výhodách stávkovania, stále je to populárny spôsob stávkovania online.

Ziskovosť závisí od schopnosti stávkujúceho vyhrať viac ako 50 percent vložených prednostných stávok. Nakoniec, prednosti vyplatia viac peňazí, aj keď je ťažšie vyhrať. Skúsení profesionáli však môžu hrať na prednosti na základe hĺbkového výskumu konkurenčných tímov a historických schopností jednotlivých hráčov vyhrať prednostné stávky.

Všetko o výhodných stávkach
Ako čítať stávkové rady?

Ako čítať stávkové rady?

Športoví nadšenci, ktorí vsádzajú na súťaže, vedia, že existuje veľa podobností, medzi ktoré patrí stávkovanie konkrétne na to, kto vyhrá zápas, bodové rozpätia, stávky na viac a menej a rôzne možnosti súvisiace so stávkovaním na favorita alebo smoliar. Tu sú príklady, ako čítať stávkové rady na rôzne športy a stávky.

Futbalové stávkové rady

In futbal, znamienko mínus označuje tím, ktorý je favorizovaný na víťazstvo, a znamienko plus označuje tím, od ktorého sa očakáva prehra. Znamienko + vždy označuje, ktorý tím je v súťaži smoliar.

Ak je za znamienkom mínus (-) uvedené číslo, očakáva sa, že favorizovaný tím vyhrá o tento konkrétny počet bodov. Peňažná línia je jednoducho pravdepodobnosť, že konkurenti v zápase vyhrajú alebo prehrajú.

Či už je to 2 ku 1 alebo 5 ku 1, kurzy vyjadrujú číselný výsledok matematickej analýzy predpokladaného víťazstva alebo prehry tímu v súťaži. Stávková línia je bod medzi očakávanými vyhranými alebo prehratými bodmi, tj -15 alebo +15. Avšak vo futbale môže stávkujúci jednoducho staviť na ktorýkoľvek tím, ktorý si myslí, že môže vyhrať, a vôbec sa nemusí obávať bodového rozpätia alebo kurzov.

Basketbalové stávkové rady

Športové stávky Dallas Mavericks ponúkajú množstvo rôznych možností stávkovania profesionálne basketbalové hry. V stávkovaní NBA je jedným zo spôsobov stávkovania stávkovanie Moneyline, kde tipujúci vyberá víťaza hry. Je to široko akceptovaná metóda stávkovania v športových stávkach. Peňažné línie sú tiež aspektom bodového rozpätia. Napríklad kurz -55 znamená, že hráč vyhrá za každú správnu stávku oproti kurzu -55.

Stávkujúci môžu staviť aj stávkovaním na celkové skóre stávkovaním nad alebo pod predpokladanú sumu zverejnenú bookmakerom. Ak celkové skóre oboch tímov prekročí predpovedanú sumu stávkovej stávky na presné skóre, ktoré si tipujúci vybral a na ktoré vsadil, vyhráva tipujúci.

Baseballové stávkové rady

Bejzbalové stávkovanie je ako ostatné stávky Moneyline. Tipujúci si vyberú obľúbený tím, ktorý investuje 115 $ s kurzom -115, aby vyhral 100 $, ak je správny. Výplata zahŕňa 215 USD, čo je kombinácia sumy 115 USD, ktorú stávkujúci vsadil, plus výhra 100 USD.

Stupnica výhier predstavuje presnú sumu, ktorú tipujúci vsadí na favorizovaný tím alebo smoliar. Kurz však vždy predstavuje základnú líniu výhry 100 USD. Provízie zo stávkových stávok vznikajú, keď obľúbený súťažiaci prehrá.

Ak favorit prehrá, bookmaker vyplatí smoliarovi, čím zarobí zisk z vyššieho obľúbeného spreadu. Ak favorit vyhrá, stávková kancelária neprináša žiadny zisk. Ak má favorit optimálnu šancu na výhru, je nepravdepodobné, že stávková kancelária bude profitovať. Športový bookmaker však poskytuje kurzy na tisíce zápasov každý mesiac. Výhry a prehry sa vyrovnávajú, čo umožňuje stávkovej stávke celkovo vyhrať.

Stávkové rady na konské dostihy

In konské dostihy, šance sú ľahko pochopiteľné. Čím viac peňazí stávkujúci vsadí, tým kratší je kurz. Kurzy označujú očakávaný zisk oproti investovanej sume. Pri kurze 10-1 môže hráč očakávať výhru 10 dolárov za každý vsadený dolár. Dokonca aj peniaze dávajú stávkujúcim 2 doláre za každé 2 vsadené doláre s celkovým výnosom 4 doláre.

Novým stávkarom môže chvíľu trvať, kým pochopia, ako stávkovať na šport. Aj keď niektoré športy ponúkajú podobné kurzy na stávkovanie, ako napríklad stávkovanie na priameho víťaza, nad a pod celkový počet bodov alebo bodové rozpätie, existujú aj iné športy so zjednodušenými alebo náročnejšími možnosťami stávkovania. Hráčom pri výbere víťaza pomôže pochopenie šancí a preskúmanie konkurentov.

Ako čítať stávkové rady?
About the author
Martina Nováková
Martina Nováková
O

Martina Nováková, pravý skvost z srdca Slovenska, je známa svojou odbornosťou v lokalizácii online kasínových sprievodcov. S viac ako dvoma desaťročiami skúseností dokonale prispôsobuje obsah slovenskému publiku, zabezpečujúc relevanciu a rezonanciu.

Send email
More posts by Martina Nováková