Príručka stávkovania na rozpätie bodov

Ak ste sa trochu zaplietli do športového stávkovania, pravdepodobne ste narazili na bodové stávkovanie, ktoré je dostupné vo väčšine športových stávok.

Stávkovanie na rozpätie bodov je najobľúbenejšou formou online športového stávkovania, ktoré vám umožňuje stávkovať na hlavné profesionálne športy jediným ťuknutím prsta. Je to obohacujúci spôsob (cha-ching, cha-ching!), aby ste zvýšili potešenie a intenzitu sledovania súbojov vašich obľúbených tímov.

Či už ste skúseným stávkarom na športové podujatia alebo ste v hre nováčikom, tu je sprievodca, ktorý vám pomôže pochopiť základy toho, čo sú to bodové stávky, ako funguje bodový spread, typy kurzov, uzatváranie stávok a ďalšie.

Martina Nováková
WriterMartina NovákováWriter
Vysvetlenie stávok na rozpätie bodov

Vysvetlenie stávok na rozpätie bodov

Pokiaľ ide o športové udalosti, tímy a jednotliví hráči nie sú úplne na rovnakej úrovni alebo rovnomerne, keď vezmete do úvahy ich zručnosti alebo schopnosti a celkový výkon. Vnímaná medzera je často evidentná, keď sa stretnú v hrách alebo zápasoch, a to je presne to, kde – a prečo – je potrebná stávka na spread v prosperujúcej aréne športových stávok.

Stávkovanie na spread je jedným z najpopulárnejšie typy športových stávok v basketbale a americkom futbale a na vyrovnanie hracieho poľa medzi tímami v zápase a na zvýšenie vzrušenia a vzrušenia pre hazardných hráčov, stávkových kancelárií, stávkových kancelárií alebo „bookmakerov“ vytvárajú bodové rozpätia, ktoré pridávajú príťažlivosť k obom obľúbeným (považovaným väčšia pravdepodobnosť výhry) a údajný smoliar (považuje sa za menej pravdepodobné, že vyhrá). To znamená, že stávky na rozloženie bodov v podstate pridávajú hendikep lepšiemu tímu tým, že vytvárajú bodový rozdiel, góly alebo nájazdy, o ktoré musia vyhrať. Na druhej strane, s bodovým spreadom na mieste, smoliar ťaží z výhody, ktorá mu umožňuje prehrať hru o určitý počet bodov a stále pokryť spread.

Stávkový nováčik? Koncept sa môže zdať mätúci, ale je celkom jednoduchý – uľahčime si to pohľadom na skutočný príklad.

Keď uvidíte zoznam bodov, všimnete si, že tieto dva tímy majú vedľa seba číslo. Toto číslo je bodový rozptyl. Okrem toho uvidíte znamienko mínus (-) alebo znamienko plus (+).

 • Znamienko mínus (-) znamená, že daný tím je favoritom na víťazstvo.
 • Znamienko plus (+) znamená, že daný tím je smoliar.

Predstierajme, že existuje zápas NFL Blíži sa a toto je bodový rozptyl:

 • Barani -110 -5,5 (musí vyhrať o 6 alebo viac bodov)
 • Bengals -110 +5,5 (môže vyhrať alebo prehrať o 1 až 5 bodov)

Teraz povedzme, že sa hra hrá a tím Baranov vyhrá, ako sa očakávalo, so skóre 30-27. Toto je 3-bodové rozpätie, ale pretože vyššie uvedený príklad uvádza, že musia vyhrať o 6 alebo viac, stávkujúci na spread by Bengals vyhrali. Ak by skóre skončilo s väčším rozdielom, povedzme, 10 bodov, potom by svoje stávky vyhrali hráči, ktorí sa snažili o rozloženie baranov.

A -110, to je tiež vedľa nátierky. Čo to znamená?

Toto sú výplatné kurzy, bežne označované ako 'vig' (skratka pre vigorish) alebo 'juice' alebo American Odds. Vig je to, čo si bookmakeri účtujú za prijatie stávky.

-110 je klasický údaj a to znamená, že za každý 1 dolár, ktorý chce stávkujúci vyhrať, musí riskovať 1,10 dolára. Ak by chceli vyhrať lukratívnejšiu sumu povedzme 100 USD pri kurze -110, museli by riskovať 110 USD.

Výsledky stávok na rozpätie bodov

V stávke na spread sú 3 možné výsledky: výhra, prehra alebo push. Už vieme, čo znamená vyhrať a prehrať, ale čo je to tlak? Push je, keď výsledok padne presne na maržu stávky na spread. Zatiaľ čo pri výhre stávková kancelária vypláca stávkujúcim v plnej výške na základe ceny stávky, push (ktorý je často -110) končí zrušením stávky a stávkujúci dostanú vyplatené pôvodné stávky.

Vyrovnané tímy

V niektorých prípadoch sú hry uvedené ako 'párne', 'vyber 'em' alebo jednoducho 'PK', čo znamená, že dva tímy, ktoré stoja proti sebe, sa považujú za štandardné alebo rovnocenné, pokiaľ ide o ich pravdepodobnosť výhry alebo prehry. Keď sa to stane, nedôjde k žiadnemu rozpätiu bodov, ale obe strany môžu byť uvedené na cene -110. Strana, na ktorú vsadíte, môže hru úplne vyhrať s akýmkoľvek rozdielom, aby ste vyhrali svoju stávku, a push bude výsledkom iba vtedy, ak je skóre nerozhodné – ak áno, vaša pôvodná stávka vám bude vrátená.

Hák

Toto je ďalší bežný termín pre stávky na spread. Stručne povedané, hák je polovičný bod, ktorý má potenciál zmeniť výsledok bez ohľadu na celkový počet bodov.

Vysvetlenie stávok na rozpätie bodov
Úvahy o stávkovaní na spread

Úvahy o stávkovaní na spread

Z tohto základného sprievodcu by sme mohli ľahko urobiť veľmi podrobný kus, ale to vás premôže. Namiesto toho sa zameriavame na kľúčovú mechaniku stávok na rozpätie bodov, a preto pred ponorením do hry vezmeme do úvahy niekoľko úvah:

Spready sa môžu meniť

Pri uzatváraní stávky na rozpätie bodov sú kurzy, ku ktorým sa zaviažete na začiatku, kurzy, ktoré sa používajú na určenie vašej výplaty v prípade výhry. Je veľmi normálne a celkom bežné, že sa spread mení a že sa línia pohybuje, keď sa hra približuje, ale je dôležité si uvedomiť, že tieto úpravy neovplyvnia stávku, ktorú ste uzavreli.

Stavte na stred

V počiatočnej fáze stávkovania je bežné, že jeden tím vyzbiera väčšinu stávok. Keď sa to stane, spread sa posunie, aby prilákal stávkarov, aby sa prehupli na druhú stranu. Opäť je to spôsob, ako môžu športové stávky vyrovnať podmienky. Vzniká tak šanca staviť na stred, čo je stávkovanie na obe strany, pričom každá strana má svoj vlastný spread. Ak je výsledok alebo výsledok hry uprostred oboch, vyhrávate dvakrát.

Nákup bodov

Áno, je to vec! V prípade amerického futbalu a basketbalu môžete zvýšiť svoje šance na výhru spreadu nákupom bodov, aby ste prepracovali líniu vo svoj prospech.

Domáca výhoda poľa

Okrem určovania obľúbeného tímu s populárnejšou formou existujú aj ďalšie faktory, ktoré musia tvorcovia stávok zvážiť pri vytváraní bodových spreadov. Rovnako ako tam, kde sa hra hrá, pretože výhoda domáceho ihriska prospieva tímu hrajúcemu na vlastnom štadióne – vidíme to vo väčšine športových disciplín.

Úvahy o stávkovaní na spread
Stávky na peňažnú líniu verzus bodové rozpätia

Stávky na peňažnú líniu verzus bodové rozpätia

Moneyline a bodové spready sú relatívne jednoduché typy stávok, ideálne pre začiatočníkov. Vysvetlili sme, čo je bodové stávkovanie, ale čo je stávka na peniaze, a ktorá je lepšia? Záleží.

Stávka na peňažnú čiaru je najzákladnejším typom športového stávkovania a je tiež najjednoduchšie ju uchopiť. Stávkujúci v podstate predpovedajú, kto vyhrá (konečné skóre sa neberie do úvahy) v danej hre alebo športovej udalosti. Ak sa váš odhad naplní, vyhráte a získate zisk. Ak sa mýlite, prehráte.

Bodové rozpätia si vyžadujú trochu viac uvažovania, pretože stávkujúci si nevyberajú úplného víťaza – vyberajú si tím, ktorý vyhrá proti rozpätiu. Stávka na spread je z veľkej časti zameraná na konečné skóre a je o niečo zložitejšia ako stávka na peňažnú hranicu, má však výhodu väčších výplat.

Stávky na peňažnú líniu verzus bodové rozpätia
Iné typy športových stávok

Iné typy športových stávok

Prednosti: Prednosť alebo akumulátor je kombináciou niekoľkých stávok do jednej stávky. Každá stávka alebo časť, ako sa to bežne označuje, musí prejsť, aby ste vyhrali výhodu. Aj keď sú prednosti riskantnejšou možnosťou stávok, sú atraktívne, pretože kurzy sú vyššie a stávkujúci môžu staviť na viac športových udalostí s jedným vkladom.

Viac/menej: Pri stávke nad/pod, bookmaker určí celkové skóre a stávkujúci predpovedajú, či bude výsledok nad alebo pod túto sumu. Ak sa rozhodnete a celkové skóre tímov je skutočne nad stanoveným súčtom, vyhrávate.

Iné typy športových stávok
Ako stávkovať na šport online

Ako stávkovať na šport online

Najdôležitejšie je, že pri uzatváraní stávky si vyberte licencovanú stávkovú kanceláriu alebo kasíno, ktoré je známe používaním sofistikovaný softvér od popredných poskytovateľov v obchode. To zaručuje prvotriedne stávkové služby, ktoré poskytujú elitný celkový zážitok z hazardných hier.

Jedinečný stávkový softvér, na ktorý treba dávať pozor

OpenBet

OpenBet vytvára stávkové rozhranie pre niektorých z najväčších online bookmakerov na svete. Sú považované za špičky na softvérovom trhu a legendárny server Informix Dynamic Server tohto poskytovateľa umožňuje plynule a súčasne uzatvárať milióny stávok prostredníctvom niekoľkých stávkových kancelárií.

Geneity

Geneity je licencovaný Komisiou pre hazardné hry Spojeného kráľovstva a je poskytovateľom softvéru, ktorý patrí pod Playtech. Viackanálová platforma bookmakera je najpozoruhodnejšia tým, že dokáže vytvoriť viac ako 100 futbalových stávkových trhov pre daný zápas.

SBTech

Mnoho nových prevádzkovateľov stávkových kancelárií v Spojenom kráľovstve sa spojilo so SBTech pre ich ocenené riešenie s bielym štítkom, ktoré ponúka konkurenčné kurzy na rôznych trhoch športových stávok.

Betradar

Betradar je mozgom za športovými výsledkami a digitálnym obsahom na mnohých popredných stránkach bookmakerov, ako je bet365.

Inšpirované hranie

Ďalší softvérový priekopník v tomto odvetví, Inspired Gaming, vie niečo o poskytovaní prvotriednych virtuálnych športových stávkových služieb. Sú tiež lídrami v oblasti serverovej technológie a spolupracujú s OpenBet na poskytovaní niektorých z najlepších virtuálnych športových produktov.

Kambi

Pri návšteve popredných prevádzkovateľov športových stávok, ako sú Unibet, 888Sport a Leo Vegas, si všimnete, že všetky majú užívateľsky prívetivé rozhrania Kambi. Poskytovateľ softvéru so sídlom na Malte tiež ponúka platformu stávkových kancelárií white-label s viac ako 120 000 živými stávkovými udalosťami každý rok a približne 250 000 predzápasovými udalosťami.

Kroky na podanie online stávky

Najlepším riešením online stávkovania je jednoducho sa ponoriť a začať. Začnite v malom a nezabudnite sa vždy baviť!

 1. Nájdite serióznu regulovanú stávkovú kanceláriu alebo online kasíno, ktorému dôverujete. O chvíľu sa podelíme o niekoľko našich obľúbených stránok.
 2. Ak chcete uzavrieť stávku, vytvorte si účet alebo sa prihláste.
 3. Prezrite si ponuku športových stávok a vyberte si tú, ktorá vás osloví.
 4. Vykonajte priamy vklad/požiadavku.
 5. Oboznámte sa s pravidlami a stratégiami stávkovania.
 6. Vždy si stanovte rozpočet a nikdy neprekračujte sumu.
 7. Umiestnite svoje stávky.
Ako stávkovať na šport online
Ako si vybrať najlepšie stránky pre bodové rozpätia

Ako si vybrať najlepšie stránky pre bodové rozpätia

Keď uvažujete o správnej stávkovej stávke, aby ste pripravili cestu pre zábavnú a úspešnú cestu stávkovania, je dôležité pozrieť sa na tieto vlastnosti, o ktorých nemožno vyjednávať:

Licencované kasíno

Vždy si vyberte renomovanú a dôveryhodnú stávkovú kanceláriu s uznávanou licenciou online kasína, ktorá zaručuje zážitok, ktorý je bezpečný, bezpečný, regulovaný a spravodlivý. Pozrite sa aj na spôsoby vkladu a výberu na stránke, aby ste zistili, či sú možnosti platby v súlade s vašimi potrebami.

Prečítajte si recenzie

Urobte si prieskum, nájdite recenzie tretích strán a spojte sa s ostatnými stávkovateľmi, ktorí trochu vedia o trhu a o tom, kde stávkovať. Dobrá recenzia stávkovej kancelárie bude obsahovať informácie o dostupných platobných možnostiach platformy, bonusoch, propagačných akciách, pokrytých športoch atď.

Akcie online stávkových kancelárií

Bonusy, propagačné akcie, bezplatné stávky a ďalšie výhody môžu skutočne zvýšiť výhry, najmä pre prvotipujúcich.

Zákaznícky servis

Renomovaná online stávková kancelária bude transparentná, pokiaľ ide o svoje operácie, a to zahŕňa aj to, že hráčom bude k dispozícii odborný helpdesk alebo niečo podobné. Či už ide o fyzickú adresu, call centrum, e-mail alebo chatovanie s konzultantom prostredníctvom sociálnych médií – zákaznícky servis by mal byť vždy dostupný.

Ako si vybrať najlepšie stránky pre bodové rozpätia
Najlepšie športy na stávkovanie

Najlepšie športy na stávkovanie

Už sme to povedali: športové stávkovanie, najmä účasť na rozdeľovaní bodov, je zábavná a zábavná aktivita, ktorá vás udrží na okraji sedadla vďaka vzrušeniu a vzrušeniu. Stáva sa tiež, že ponúka príležitosť na stávkovanie na výhru skutočných peňazí. S ohľadom na tieto skutočnosti sme zúžili naše obľúbené športy, na ktoré môžete staviť, a trváme na tom, aby ste ich (a stávku na rozpätie bodov) vyskúšali:

Futbal

Samozrejme, vedieme v najpopulárnejšom tímovom športe, futbale. Nielenže je to kultový šport, ktorý milujú a sledujú milióny ľudí po celom svete, ale futbal ponúka mnoho výhod aj z hľadiska stávkovania. Môže sa pochváliť pozoruhodnými trhmi v stávkovaní vďaka svojmu silne strategickému štýlu. A čo viac? Je ľahko a široko dostupný v dôveryhodných stávkových kanceláriách a obsahuje aj neuveriteľne konkurenčné kurzy na niekoľko podujatí.

Konské dostihy

Keď premýšľate o stávkovaní, nemôžete to prehliadnuť stávkový trh s konskými dostihmi. V globálnom meradle je obrovský a predstavuje veľkú strategickú výhodu. Športové stávky s ponukou poskytujú živé spravodajstvo a dostupnosť streamovania je ľahko dostupná. Konské dostihy ponúkajú aj niekoľko jedinečných propagačných akcií a rovnako ako futbalový sortiment je veľmi pôsobivý.

NBA

Basketbal je možno jedným z najrýchlejšie sa rozvíjajúcich a vzrušujúcich športov, na ktoré sa dá pozerať a staviť na ne. Tímy sú vo všeobecnosti vysoko kvalifikované a šikovné, takže vzájomné hranie často vedie k veľmi tesným hrám, ktoré vyvolávajú ešte väčšie vzrušenie. Tipujúci, ktorých zaujíma stratégia a štatistiky, naozaj môžu ponorte sa hlboko do stávkovania NBA.

Najlepšie športy na stávkovanie
Tipy a triky na úspešné športové stávkovanie

Tipy a triky na úspešné športové stávkovanie

Naučte sa kurzy

Vráťte sa k základom, či už ide o online alebo live stávky. Objavte výhody a nevýhody stávkových kurzov aby ste zlepšili svoju príležitosť vyhrať.

Prepnite veci hore

Namiesto toho, aby ste vložili všetky svoje peniaze do jednej stávky, rozložte ich medzi viacero stávok.

Koreň pre Underdog

Je normálne chcieť podporiť obľúbenejší, štatisticky lepší tím, ale vo všeobecnosti stávkovanie na smoliar ponúka vyššiu hodnotu a väčšiu výplatu, ak je výsledok vo váš prospech.

Tipy a triky na úspešné športové stávkovanie
About the author
Martina Nováková
Martina Nováková
O

Martina Nováková, pravý skvost z srdca Slovenska, je známa svojou odbornosťou v lokalizácii online kasínových sprievodcov. S viac ako dvoma desaťročiami skúseností dokonale prispôsobuje obsah slovenskému publiku, zabezpečujúc relevanciu a rezonanciu.

Send email
More posts by Martina Nováková

Faq

Všetko, čo potrebujete vedieť o kasínach

Čo je bodové stávkovanie?

Stávkovanie na rozpätie bodov je forma športového stávkovania, ktoré sa zameriava na vyrovnanie alebo vyrovnanie hracieho poľa medzi súperiacimi tímami. Stručne povedané, bodový spread je stávka na víťazstvo v športovej udalosti, ako je futbal alebo basketbal.

Je bodové stávkovanie dobré pre začiatočníkov?

Áno, bodové stávkovanie je jednoduchá možnosť stávkovania, ideálna pre nováčikov. Na úspech sú určite potrebné určité zručnosti a znalosti, takže ak sa do stávkovania len ponárate, možno najskôr zvážte stávky na peňažnú čiaru – je to základné a ľahko pochopiteľné.

Na aké vrcholové športy sa dá staviť?

Športové stávkovanie zahŕňa niekoľko udalostí, ale medzi obľúbené stávky patrí futbal, konské dostihy a basketbal.

Čo je to stávkovanie v hre?

Stávkovanie v hre, prebiehajúce stávkovanie alebo stávkovanie naživo je stávkovanie v reálnom čase, kým sa udalosť koná.

Aká je výhoda domáceho ihriska?

Výhoda na domácom ihrisku je prirodzená výhoda, ktorú má tím oproti druhému, keď hrá zápas alebo zápas na svojom „domácom“ štadióne.