Top 10 Sports Betting v Česko 2022

Stávkovanie je v Českej republike legalizované od roku 2012. V Česku je viac ako 100 kasín, ktoré ponúkajú stávkovanie a iné druhy hazardných hier. Značný príjem sa v Českej republike získava prostredníctvom hazardných hier. Hlavné mesto krajiny Praha je jedným z najnavštevovanejších európskych miest. Praha je domovom mnohých športových aktivít, športových podujatí a ponúka možnosti stávkovania pre všetkých Čechov.

Top 10 Sports Betting v Česko 2022
Stávkové stránky v Českej republikeHistória stávkovania v Českej republikeStávkovanie v súčasnosti v Československu
Stávkové stránky v Českej republike

Stávkové stránky v Českej republike

Nový legislatívny zákon č. 186/2016 bola prijatá v roku 2017 zameraná na prísnu kontrolu hazardných hier. Nový zákon uvalil na stávkarov dane a odstránil nelegálne stránky.

Minimálny vek pre hazardné hry je 18 rokov a stávkovanie je zakázané na verejnosti, v bezpečnosti a v zdravotníctve. Tento zákon výslovne definuje všetky druhy hazardných činností. Minister financií reguluje všetky hazardné aktivity po celej krajine.

Obľúbenosť stávkovania v Českej republike

Stávkové hry sú v Českej republike rozšírené. V predchádzajúcom roku hralo niečo vyše 43 % populácie vo veku okolo 15 rokov. Medzinárodní operátori v Českej republike musia mať licenciu a platiť dane, aby mohli organizovať podujatia.

Hoci boli zavedené značné obmedzenia, zdanenie sa zvýšilo a uplatňovali sa ďalšie pravidlá, online hazardné hry sa v poslednom desaťročí zvýšili. Česká republika je považovaná za jednu z najotvorenejšie prijímajúcich krajín pre stávkovanie, keďže v oblasti stávkovania sa toho veľa neurobilo. Pre online a kamenné stávkovanie však platia odlišné pravidlá.

Stávkové stránky v Českej republike
História stávkovania v Českej republike

História stávkovania v Českej republike

História stávkovania siaha niekoľko storočí dozadu. V stredoveku sa stávkové hry neustále menili medzi populárnymi a nepopulárnymi hrami. V roku 1355 zaviedol cisár Karol IV. kódex Maiestas Carolina, ktorý zaviedol ustanovenia obmedzujúce hazardné hry o peniaze.

Ide o najskorší záznam o stávkovaní v Českej republike. V 18. storočí sa začali stavať rôzne kníhkupectvá, ktoré ponúkali stávkové hry. Okrem toho sa začali vydávať licencie na otváranie takýchto spoločností. Právne dokumenty z tejto doby majú dôkazy aj o regulácii licencovaných hier.

20. storočie

V období svetovej vojny sa hazardné hry rozhoreli a boli rozšírené po celom Československu. V rokoch 1919 až 1939 boli v krajine nainštalované a prevádzkované tisíce výherných prístrojov.

Od roku 1948 do roku 1989 bolo v Českej republike povolené otvorene hrať mnoho ďalších hier vrátane lotérií, športových stávok, stávok na kone a niekoľkých ďalších. To prilákalo publikum z celej krajiny. Do konca sovietskej éry, približne v 90. rokoch 20. storočia, zákony o lotérie a Iné hry boli legalizované. Toto bol pozitívny krok, ktorý vláda prijala v súvislosti so stávkovými hrami.

História stávkovania v Českej republike
Stávkovanie v súčasnosti v Československu

Stávkovanie v súčasnosti v Československu

Legalizácia online stávkovania v roku 2012 priniesla aj zmeny v predchádzajúcej regulácii, s ktorou hráči nesúhlasili. Tento nesúhlas spôsobil, že zrušenie zákona bolo preskúmané. Minister financií má prehľad o všetkých online a kamenných udalostiach a aktivitách v oblasti hazardných hier a stávkových hier.

Úrad odovzdá zoznam oficiálne stávkové stránky na svojej webovej stránke každý mesiac. Všetky uvedené stránky sú licencované a oprávnené organizovať podujatia. Zahraničné webové stránky môžu v Československu fungovať len vtedy, ak je organizátor fyzicky prítomný, má licenciu, platí daň a prevádzkuje web v českom jazyku.

Stávkovanie v súčasnosti v Československu