Top 10 Sports Betting v Ma─Ćarsko 2022

V ma─Ćarskom odvetv├ş hazardn├Żch hier neexistuj├║ ┼żiadne pr├şsne predpisy. S├║─Źasn├Ż z├íkon v┼íak zachov├íva st├ívkovanie ako ┼ít├ítny monopol. Nez├ívisl├ş prev├ídzkovatelia platia vysok├ę dane, ─Źo odr├ídza od vytv├írania ─Ćal┼í├şch str├ínok s hazardn├Żmi hrami.

Zda┼łovanie v┼íak nem├í ve─żk├Ż vplyv na najnov┼í├ş trend ┼íportov├ęho st├ívkovania v Ma─Ćarsku. Mnoho miestnych tipuj├║cich sk├║┼ía ┼í┼ąastie na zahrani─Źn├Żch webov├Żch str├ínkach napriek snahe vl├ídy blokova┼ą extern├ę spolo─Źnosti.

Top 10 Sports Betting v Ma─Ćarsko 2022
Ob─ż├║ben├ę ┼íporty ma─Ćarsk├Żch hr├í─Źov na st├ívkovanie

Ob─ż├║ben├ę ┼íporty ma─Ćarsk├Żch hr├í─Źov na st├ívkovanie

┼áportov├ę st├ívky v Ma─Ćarsku siaha takmer dve storo─Źia. Dostihy s├║ jednou z najuzn├ívanej┼í├şch hier v krajine. V d├┤sledku toho Ma─Ćari st├íle pr├şle┼żitostne vs├ídzaj├║ na konsk├ę dostihy.

Ma─Ćarsk├ş hr├í─Źi maj├║ tendenciu zameriava┼ą sa viac na miestne a medzin├írodn├ę ┼íportov├ę podujatia pri h─żadan├ş najlep┼í├şch online bookmakerov. Futbal je jednou z hier, ktor├ę pri┼ąahuj├║ v├Żrazn├║ sledovanos┼ą a st├ívkov├║ akciu. Najsledovanej┼íou dom├ícou s├║┼ąa┼żou je N├írodn├Ż ┼íampion├ít.

Na medzin├írodnej ┼íportovej sc├ęne maj├║ Ma─Ćari v ob─żube Majstrovstv├í sveta vo futbale, N├írodn├í liga UEFA, Liga majstrov a majstrovstv├í Eur├│py. Fan├║┼íikovia hazardn├Żch hier z Ma─Ćarska miluj├║ st├ívkovanie na Medzin├írodn├Ż poh├ír FIBA, NBA a Ma─Ćarsk├║ n├írodn├║ ligu, pokia─ż ide o basketbal.

─Żadov├Ż hokej je medzi ma─Ćarsk├Żmi st├ívkarmi potenci├ílnou mo┼żnos┼ąou st├ívkovania. St├ívkov├í akcia ide do ┼íialenstva v┼żdy, ke─Ć sa mu┼żsk├Ż n├írodn├Ż t├şm z├║─Źastn├ş s├║┼ąa┼ż├ş, ako s├║ Majstrovstv├í Eur├│py IIHF, Majstrovstv├í sveta v hokeji IIHFa olympijsk├ę hry. ─Äal┼í├şm ┼íportom, ktor├Ż pri┼ąahuje pozornos┼ą, je h├ídzan├í pre mu┼żov aj ┼żeny.

Oba t├şmy sa z├║─Źastnili na desiatkach turnajov v r├ímci krajiny. Zanieten├ş hr├í─Źi tie┼ż sleduj├║ svetov├ę ┼íampion├íty, ako s├║ IHF Super Globe, Majstrovstv├í sveta v h├ídzanej ┼żien a Eur├│pska liga EHF. ─îo sa t├Żka eSports, ma─Ćarsk├ş hr├í─Źi s├║ dos┼ą akt├şvni v League of Legends, CS: GO a Dota 2.

Ob─ż├║ben├ę ┼íporty ma─Ćarsk├Żch hr├í─Źov na st├ívkovanie
Ak├ę s├║ najlep┼íie sp├┤soby platby v Ma─Ćarsku?

Ak├ę s├║ najlep┼íie sp├┤soby platby v Ma─Ćarsku?

Ma─Ćarsk├ę st├ívkov├ę str├ínky akceptuj├║ r├┤zne sp├┤soby platby. T├ş hr├í─Źi, ktor├ş uprednost┼łuj├║ priame bankov├ę prevody, by si v┼íak mali uvedomi┼ą, ┼że niektor├ę finan─Źn├ę in┼ítit├║cie nesprac├║vaj├║ platby s├║visiace s hazardn├Żmi hrami.

V├Ą─Ź┼íina miestnych tipuj├║cich sa vyh├Żba bank├ím, kreditn├Żm a debetn├Żm kart├ím. Niektor├ş Ma─Ćari st├íle pou┼ż├şvaj├║ karty Visa, MasterCard a Maestro na prid├ívanie pe┼łaz├ş do svojho bankrollu napriek legislat├şvnym obmedzeniam. Niektor├ę lep┼íie alternat├şvy s├║ nasledovn├ę:

  • Elektronick├ę pe┼ła┼żenky: Skrill, PayPal, MuchBetter a Neteller, Barion, SimplePay
  • Predplaten├ę kreditn├ę alebo kup├│nov├ę karty: ecoPayz a PaySafeCard
  • Kryptomeny: Bitcoin, Bitcoin Cash, Ether, Litecoin, Dogecoin a Ripple

Predplaten├í pouk├í┼żka alebo kreditn├í karta je jedn├Żm z najjednoduch┼í├şch na pou┼żitie na st├ívkovej str├ínke. Je ale dobr├ę skontrolova┼ą, ─Źi to str├ínka akceptuje. Predplaten├ę pouk├í┼żky u─żah─Źuj├║ okam┼żit├ę vklady, ale sotva sa akceptuj├║ ako sp├┤soby v├Żberu.

Mnoho elektronick├Żch pe┼ła┼żeniek je celosvetovo akceptovan├Żch, ─Źo pou┼ż├şvate─żom umo┼ż┼łuje vklada┼ą a vybera┼ą finan─Źn├ę prostriedky na platform├ích online hazardn├Żch hier bez obmedzen├ş. Ma─Ćarsk├ş hr├í─Źi zvy─Źajne dr┼żia zostatok v elektronickej pe┼ła┼żenke v eur├ích, aby sa vyhli poplatkom za konverziu a preto┼że ide o jednu zo ┼íiroko akceptovan├Żch mien na st├ívkovanie. Ale ve─ża platforiem berie aj HUF.

Digit├ílne meny ako BTC u─żah─Źuj├║ milovn├şkom ┼íportov├Żch st├ívok pr├şstup k mno┼żstvu st├ívok na zahrani─Źn├Żch trhoch. Ke─Ć┼że bankov├ę vklady m├┤┼żu vyvola┼ą podozrenie zo strany ├║radov, v├Ą─Ź┼íina hr├í─Źov uprednost┼łuje anonymn├ę digit├ílne mince.

A ─Źo viac, krypto st├ívkov├ę str├ínky s├║ podporovan├ę technol├│giou blockchain, ktor├í zais┼ąuje bezpe─Źnos┼ą a f├ęrovos┼ą hier. Ka┼żd├í transakcia zaregistrovan├í na blockchaine je ┼íifrovan├í. To zvy┼íuje d├┤veryhodnos┼ą st├ívkov├ęho oper├ítora a zni┼żuje ak├║ko─żvek ┼íancu na ne─Źist├║ hru.

Ak├ę s├║ najlep┼íie sp├┤soby platby v Ma─Ćarsku?
Hist├│ria st├ívkovania v Ma─Ćarsku

Hist├│ria st├ívkovania v Ma─Ćarsku

Ma─Ćarsko bolo po─Źas studenej vojny pod pr├şsnou spr├ívou a st├ívkovanie bolo v ZSSR ├║plne zak├ízan├ę. Ale cenz├║ra nezabr├ínila neleg├ílnemu hazardu. Po skon─Źen├ş komunizmu a sovietskej nadvl├ídy v roku 1991 sa otvorila hazardn├í sc├ęna, tak┼że miestni obyvatelia mohli slobodne vykon├íva┼ą ┼íportov├ę st├ívky. Ma─Ćarsko bolo medzi prv├Żmi krajinami E├Ü, ktor├ę prijali z├íkon o hazardn├Żch hr├ích.

Prev├ídzkovatelia v┼íak boli vo vlastn├şctve vl├ídy a v├Ą─Ź┼íina aktiv├şt bola v r├ímci pari-mutuel st├ívok. Dokonca aj popredn├ę medzin├írodn├ę st├ívkov├ę weby boli n├║ten├ę uzavrie┼ą partnerstvo so ┼ít├ítnou spolo─Źnos┼ąou Szerencsej├ít├ęk Zrt (SzZt) ako prim├írnym poskytovate─żom online a SMS st├ívok.

V roku 1998 SzZt predstavil online st├ívkov├ę str├ínky, ktor├ę s├║ st├íle jedinou leg├ílnou platformou hazardn├Żch hier v Ma─Ćarsku. Ke─Ć Ma─Ćarsko v roku 2004 podp├şsalo ─Źlenstvo v E├Ü, spolo─Źnos┼ą Sportingbet so s├şdlom v Spojenom kr├í─żovstve spustila str├ínku v ma─Ćarskom jazyku, aby pril├íkala hr├í─Źov z Ma─Ćarska.

Treba poznamena┼ą, ┼że Sportingbet bolo pod─ża pr├íva E├Ü povolen├ę poskytova┼ą slu┼żby hazardn├Żch hier v krajin├ích E├Ü. Napriek tomu ich ma─Ćarsk├Ż dozorn├Ż org├ín pre hazardn├ę hry za┼żaloval a dostali pokutu 500 000 Ft.

┼át├ítny monopol pokra─Źoval, a┼ż k├Żm vl├ída v roku 2013 po tlaku E├Ü nezmenila z├íkony o hazardn├Żch hr├ích. Cie─żom novej legislat├şvy bolo rie┼íi┼ą rast├║ci trend v online hran├ş. Umo┼żnil s├║kromn├Żm spolo─Źnostiam z├şska┼ą licencie a pon├║ka┼ą st├ívkov├ę slu┼żby ma─Ćarsk├Żm hr├í─Źom. Prev├ídzkovatelia v┼íak museli plati┼ą vysok├ę dane a vysok├Ż vstupn├Ż poplatok; teda SzZt na─Ćalej dominoval.

Hist├│ria st├ívkovania v Ma─Ćarsku
St├ívkovanie dnes v Ma─Ćarsku

St├ívkovanie dnes v Ma─Ćarsku

Ke─Ć sa popularita online hazardn├Żch hier roz┼í├şrila po celom svete, pre Ma─Ćarsko bolo ┼ąa┼żk├ę blokova┼ą str├ínky so ┼íportov├Żmi st├ívkami. ├Ürady prin├║tili finan─Źn├ę in┼ítit├║cie, aby zak├ízali transakcie, ktor├ę bolo mo┼żn├ę vysledova┼ą na str├ínky s hazardn├Żmi hrami.

Kritika E├Ü vo─Źi t├Żmto krokom v┼íak priniesla ma─Ćarsk├Żm hr├í─Źom v roku 2013 nov├Ż ├║svit. St├ívkov├ę spolo─Źnosti z in├Żch kraj├şn mohli vst├║pi┼ą na trh s hazardn├Żmi hrami v Ma─Ćarsku. Ma─Ćarsk├Ż parlament v tejto s├║vislosti s├║hlasil s vydan├şm desiatich nov├Żch licenci├ş na hazardn├ę hry.

V s├║─Źasnosti ┼żiadna st├ívkov├í spolo─Źnos┼ą nepo┼żiadala o ma─Ćarsk├║ licenciu na st├ívkovanie, preto┼że po─Źiato─Źn├í invest├şcia je pr├şli┼í n├íkladn├í. Napriek tomu t├ş, ktor├ş pon├║kaj├║ svoje slu┼żby ma─Ćarsk├Żm hr├í─Źom, maj├║ licenciu od in├Żch jurisdikci├ş.

Neexistuj├║ ┼żiadne z├íkony, ktor├ę by zakazovali st├ívkovanie na zahrani─Źn├Żch str├ínkach. Po preniknut├ş Sportingbetu na trh nasledovali o rok nesk├┤r ─Ćal┼íie spolo─Źnosti ako Betclic a Bet-at-home. Odvtedy si ─Źoraz viac medzin├írodn├Żch st├ívkov├Żch kancel├íri├ş na┼ílo cestu do Ma─Ćarska.

V s├║─Źasnosti ┼íportov├ş tipuj├║ci z Ma─Ćarska neplatia da┼ł z pr├şjmu zo svojich v├Żhier, ─Źi u┼ż hraj├║ v miestnych alebo medzin├írodn├Żch bookmakeroch. V├Ą─Ź┼íina z t├Żchto platforiem prij├şma┼ą vklady v eur├ích, ale ve─ża berie ma─Ćarsk├Ż forint a potom si vymen├şte menu.

Napriek obmedzeniam zo strany ma─Ćarsk├Żch b├ínk mnoho ma─Ćarsk├Żch hr├í─Źov pou┼ż├şva elektronick├ę pe┼ła┼żenky, kryptomeny, Visa, MasterCard a ─Ćal┼íie pohodln├ę platobn├ę mo┼żnosti na financovanie svojich st├ívkov├Żch ├║─Źtov.

St├ívkovanie dnes v Ma─Ćarsku
Bud├║cnos┼ą st├ívkovania v Ma─Ćarsku

Bud├║cnos┼ą st├ívkovania v Ma─Ćarsku

Napriek legislat├şvnym zmen├ím vykonan├Żm v roku 2013 s cie─żom roz┼í├şri┼ą zoznam hier dostupn├Żch na internete sa zd├í, ┼że ┼ít├ítny monopol zostane. Ak E├Ü op├Ą┼ą zasiahne, m├┤┼że d├┤js┼ą k bud├║cim zmen├ím.

V opa─Źnom pr├şpade m├┤┼że pr├ívny r├ímec hazardu v Ma─Ćarsku chv├ş─żu trva┼ą, k├Żm nez├ívisl├ş prev├ídzkovatelia hazardn├Żch hier vst├║pia do tohto odvetvia naplno. Stoj├ş za zmienku, ┼że niektor├ę eur├│pske krajiny sa pok├║┼íali zastavi┼ą snahy zahrani─Źn├Żch st├ívkov├Żch webov, no ne├║spe┼íne. Tak├ęto akcie zvy─Źajne vy├║stia do ┼íed├ęho alebo ─Źierneho trhu, ako je to, ─Źo sa u┼ż deje v Ma─Ćarsku.

Keby len vl├ída mohla zn├ş┼żi┼ą vstupn├ę poplatky a dane uvalen├ę na ┼íportov├ę st├ívkovanie, otvorili by nov├ę mo┼żnosti rastu. To by sa premietlo do zna─Źn├ęho n├írastu pr├şjmov z vo─żn├ęho trhu s hazardn├Żmi hrami. Existuje obrovsk├Ż trh ovplyvnen├Ż najm├Ą ma─Ćarsk├Żm futbalov├Żm st├ívkovan├şm. S rast├║cou fan├║┼íikovskou z├íklad┼łou pre ┼íport a e-┼íportov├ę st├ívkovanie, m├┤┼żu z├íkonodarcovia zmeni┼ą a doplni┼ą z├íkony o hazardn├Żch hr├ích, aby vyhoveli v├Ą─Ź┼íiemu publiku.

Bud├║cnos┼ą st├ívkovania v Ma─Ćarsku
S├║ kas├şna v Ma─Ćarsku leg├ílne?

S├║ kas├şna v Ma─Ćarsku leg├ílne?

Aj ke─Ć prev├ídzkovatelia hazardn├Żch hier ─Źelia pr├şsnym podmienkam, online a offline kas├şna s├║ v Ma─Ćarsku leg├ílne. V┼íetky str├ínky kas├şn so s├şdlom v Ma─Ćarsku musia z├şska┼ą licenciu s platnos┼ąou na p├Ą┼ą rokov, po ktorej sa m├┤┼żu obnovi┼ą. Poskytovatelia, ktor├ş poru┼íuj├║ z├íkony o hazardn├Żch hr├ích, s├║ penalizovan├ş a zatvoren├ş poskytovate─żmi internetov├Żch slu┼żieb v krajine.

Ma─Ćarsk├ş hr├í─Źi sa z├║─Źast┼łuj├║ kas├şnov├Żch hier bez strachu z poru┼íenia z├íkona. Prostredn├şctvom svojich smartf├│nov sa m├┤┼żu pripoji┼ą k kamenn├Żm kas├şnam a mobiln├Żm platform├ím. To znamen├í, ┼że je leg├ílne hra┼ą stolov├ę hry, ┼żiv├ę kas├şnov├ę hry, bingo a automaty. V├Ą─Ź┼íina ─żud├ş v krajine pou┼ż├şva svoje mobiln├ę telef├│ny viac ako stoln├ę po─Ź├şta─Źe. Mobiln├ę hry s├║ ─Ćal┼íou ve─żkou vecou v sektore hazardn├Żch hier.

Medzin├írodn├ę online kas├şna tie┼ż u─żah─Źili ma─Ćarsk├Żm hr├í─Źom hra┼ą ┼íirok├║ ┼ík├ílu hier na ich zariadeniach so syst├ęmom iOS a Android. Str├ínky modern├Żch kas├şn s├║ prisp├┤soben├ę pre mobiln├Żch pou┼ż├şvate─żov, tak┼że si nemusia ni─Ź s┼ąahova┼ą, aby mohli za─Źa┼ą hra┼ą. Pon├║kaj├║ okam┼żit├ę hranie v mobiln├Żch prehliada─Źoch a z├í┼żitok je rovnak├Ż ako pri pou┼ż├şvan├ş stoln├ęho po─Ź├şta─Źa.

S├║ kas├şna v Ma─Ćarsku leg├ílne?
Ako zist├şte, ─Źi je ma─Ćarsk├í str├ínka so ┼íportov├Żmi st├ívkami legit├şmna?

Ako zist├şte, ─Źi je ma─Ćarsk├í str├ínka so ┼íportov├Żmi st├ívkami legit├şmna?

Pred rokom 2013 mohli ma─Ćarsk├ş hr├í─Źi nav┼ítevova┼ą iba kamenn├ę st├ívkov├ę kancel├írie, preto┼że internetov├Żch str├ínok bolo ve─żmi m├ílo. Niektor├ę kamenn├ę st├ívkov├ę miesta existuj├║ u┼ż desa┼ąro─Źia a s├║ spojen├ę s v├Ą─Ź┼íinou online str├ínok. Mnoh├ę z├ímorsk├ę st├ívkov├ę str├ínky sa Ma─Ćarsku vyh├Żbaj├║ kv├┤li vysokej sadzbe zdanenia.

Napriek tomu existuje mno┼żstvo mo┼żnost├ş pre ┼íportov├Żch st├ívkarov, ktor├ş chc├║ sk├║si┼ą ┼í┼ąastie na zahrani─Źn├Żch str├ínkach. Hoci je st├ívkovanie v Ma─Ćarsku leg├ílne, poru┼íenie z├íkonov o hazardn├Żch hr├ích m├┤┼że vies┼ą k v├í┼żnym pr├ívnym n├ísledkom.

Ako zist├şte, ─Źi je ma─Ćarsk├í str├ínka so ┼íportov├Żmi st├ívkami legit├şmna?
St├ívkovanie p├┤sob├ş v Ma─Ćarsku

St├ívkovanie p├┤sob├ş v Ma─Ćarsku

Z├íkon o hazardn├Żch hr├ích z roku 1991 ─Ź. 34 bol prv├Ż z├íkon o st├ívkovan├ş, ktor├Ż bol vykonan├Ż v Ma─Ćarsku. Vz┼ąahuje sa na online aj offline hazardn├ę hry. Z├íkon definuje hazardn├ę hry, krit├ęri├í st├ívkovej ─Źinnosti a regula─Źn├ę opatrenia vl├ídy t├Żkaj├║ce sa prev├ídzkovate─żov hazardn├Żch hier. Vyhl├í┼íka ─Ź. 32 z roku 2005 obsahuje ustanovenia o autoriz├ícii, zda┼łovan├ş a marketingu konkr├ętnych hier.

Na druhej strane ┼ípecifik├í zodpovedn├ęho konania st├ívkovania upravuje vyhl├í┼íka ─Ź. 329 z roku 2015. Zodpovedn├ę spr├ívanie sa t├Żka komer─Źnej reklamy, pri─Źom poskytovatelia st├ívok musia svojich div├íkov upozorni┼ą na rizik├í probl├ęmov├ęho hrania.

Ma─Ćarsk├í vl├ída zaviedla nov├Ż licen─Źn├Ż syst├ęm pre hazardn├ę hry. Medzin├írodn├ę st├ívkov├ę organiz├ície v┼íak napadli nov├║ administrat├şvu na vn├║tro┼ít├ítnych s├║doch a na SDE├Ü (S├║dny dvor Eur├│pskej ├║nie). SDE├Ü zistil niektor├ę nere├ílne ─Źasti ma─Ćarsk├Żch nariaden├ş o hazardn├Żch hr├ích na internete, ktor├ę boli v rozpore s jurisdikciou E├Ü. Tak├ęto prvky sa pova┼żovali za nepraktick├ę.

─Äal┼í├şm kritick├Żm pravidlom je z├íkon o n├írodnom majetku (─Ź. 196/2011). Zobrazuje ekonomick├Ż v├Żznam hazardn├Żch aktiv├şt pre ┼ít├ít. Z├íkon tie┼ż uzn├íva Szerencsej├ít├ęk Zrt ako jedin├ęho ┼ít├ítneho prev├ídzkovate─ża. Navy┼íe, koncesn├Ż z├íkon ─Ź. 16/1991 poskytuje pr├şslu┼ín├ę usmernenia o koncesn├Żch zmluv├ích, do ktor├Żch sa m├┤┼żu prev├ídzkovatelia st├ívok dosta┼ą.

Od novembra 2013 bola da┼ł splatn├í prev├ídzkovate─żmi hazardn├Żch hier minimalizovan├í. Nov├Ż syst├ęm bol vytvoren├Ż na zmiernenie prania ┼ípinav├Żch pe┼łaz├ş a inej trestnej ─Źinnosti. Zmenen├Ż z├íkon o hazardn├Żch hr├ích nariadil typ automatu a stolov, ktor├ę by mali kas├şna pou┼ż├şva┼ą. Kas├şna s├║ tie┼ż povinn├ę zaznamen├íva┼ą aktivity na video.

St├ívkovanie p├┤sob├ş v Ma─Ćarsku
─Źasto kladen├ę ot├ízky

─Źasto kladen├ę ot├ízky

Platia hr├í─Źi dane zo svojich v├Żhier, ak hraj├║ na ma─Ćarsk├Żch st├ívkov├Żch str├ínkach?

─îi u┼ż hraj├║ na miestnych st├ívkov├Żch str├ínkach alebo na medzin├írodn├Żch platform├ích, ma─Ćarsk├ş hr├í─Źi neplatia dane zo svojich v├Żhier. Zda┼łovanie je zvy─Źajne na strane poskytovate─ża.

Na ktor├ę ┼íporty Ma─Ćari radi vs├ídzaj├║?

Futbal m├í v krajine obrovsk├║ z├íklad┼łu fan├║┼íikov a nie je prekvapen├şm, ┼że ide o prominentn├║ mo┼żnos┼ą ┼íportov├ęho st├ívkovania. Tenis, ─żadov├Ż hokej, automobilov├ę preteky, vodn├ę ┼íporty, rugby a basketbal pri┼ąahuj├║ mno┼żstvo div├íkov aj st├ívkarov.

Ak├ę meny akceptuj├║ ma─Ćarsk├ę st├ívkov├ę str├ínky?

St├ívkov├ę kancel├írie v Ma─Ćarsku ber├║ HUF. In├ş akceptuj├║ americk├ę dol├íre, eur├í a ─Źesk├ę koruny.

Ak├ę eSports s├║ na najlep┼í├şch st├ívkov├Żch str├ínkach pre ma─Ćarsk├Żch hr├í─Źov?

Milovn├şci eSports si m├┤┼żu vybra┼ą zo ┼íirokej ponuky. M├┤┼żu hra┼ą strie─ża─Źky z poh─żadu prvej osoby ako CS: GO, MOBA hry ako League of Legends, hr├í─Ź proti hr├í─Źovi ako Mortal Kombat a strat├ęgie v re├ílnom ─Źase, napr. Warcraft.

Ak├ę jazyky podporuj├║ st├ívkov├ę str├ínky pre ma─Ćarsk├Żch hr├í─Źov?

Najbe┼żnej┼íou mo┼żnos┼ąou je ma─Ćarsk├Ż jazyk a ma─Ćar─Źina v online bookmakeroch pre ma─Ćarsk├Żch st├ívkarov. Mnoh├ę str├ínky v┼íak za─Źlenili angli─Źtinu, Franc├║zsko, talian─Źinu, ┼ípaniel─Źinu, rumun─Źinu a po─ż┼ítinu, aby vyhoveli hr├í─Źom z in├Żch kraj├şn.

─Źasto kladen├ę ot├ízky