Top 10 Sports Betting v Poľsko 2022

Poľsko má celkovo približne 37,79 milióna obyvateľov; 18,3 milióna ľudí sú aktívnymi hráčmi. Veľká, viac ako polovica populácie je zapojená do stávkových hier. Poliaci si stávkovanie užívajú naplno a nižšie si môžete prečítať viac o stávkovaní v Poľsku.

Široko používaný spôsob výberu je miestny Przelewy24. Tamojšie stávkové kancelárie akceptujú poľskú menu a niektoré ďalšie medzinárodné meny. Hráči môžu stávkovať z pohodlia svojho domova okrem mnohých nevýhod online stávkovania, vrátane rýchleho prevodu odmeny, pohodlného, anonymného hrania, ľahko dostupného, lepšieho percenta výplaty a rýchlych hier.

Top 10 Sports Betting v Poľsko 2022
Stávkové stránky v PoľskuHistória stávkovania v PoľskuStávkovanie dnes v PoľskuBudúcnosť stávkovania v Poľsku
Stávkové stránky v Poľsku

Stávkové stránky v Poľsku

Samotný minister financií v Poľsku prehliada online a fyzické aktivity stávkových hier, keďže je na túto úlohu vymenovaný. Tí, ktorí dostanú riadne povolenie na prevádzkovanie týchto hier, sú;

  • Pozemné obchody
  • Pozemné kasína
  • Licencované stávkové kancelárie

Zákonný vek na online stávkovanie je v Poľsku 18 rokov. Licencované online spoločnosti platia vláde hrubú daň vo výške 12 %.

Stávkové stránky v Poľsku
História stávkovania v Poľsku

História stávkovania v Poľsku

Poliaci sa stávkovaniu a hazardným hrám venujú už po stáročia, no začalo to vo veľkom meradle prvou herňou postavenou v Sopotoch na severe Poľska v roku 1920. Ponúkal stávkové hry a bol povolený občanom starším ako 18 rokov. Hráčom z rôznych oblastí, ktorí turistiku navštívili Sopot, bolo poskytnuté ubytovanie nadčas od roku 1927.

Vrchol svojej produkcie dosiahol tento rezort prostredníctvom stávkových hier v 30. rokoch minulého storočia. Čoskoro šilingy z Červenej armády zničili mnoho budov pre hazardné hry, ale táto v Sopote zostala v bezpečí, pretože ju turisti využívali aj na ubytovanie.

20. storočie

Druhá svetová vojna sa skončila v roku 1946 a Poľsko bolo anektované Sovietmi. Keďže sovietske zákony o hazardných hrách boli prísne, väčšina stávkových hier bola zakázaná. Hoci boli hazardné hry zakázané, poľská lodná spoločnosť našla alternatívu a začala ponúkať rôzne hazardné hry vrátane stávkových hier.

Poľský hazard nakoniec vytiahli zo zakázaného štatútu do roku 1989. Bolo to v čase, keď ZSSR oslabol a začal sa rúcať.

V roku 1998 bol zákaz úplne zrušený a v Poľsku boli otvorené kamenné kasína a znovu spustené stávkové hry. 80. a 90. roky boli začiatkom novej éry poľského stávkovania.

História stávkovania v Poľsku
Stávkovanie dnes v Poľsku

Stávkovanie dnes v Poľsku

V Poľsku je pravidelne prevádzkovaných približne 40 kasín. Zákon o hazardných hrách z roku 2009 bol prijatý v roku 2015 a regulovaný od júla 2017. Tento zákon o hazardných hrách z roku 2009 zakázal všetky typy online hazardných hier okrem stávkovania. Približne 15 poľských stávkových stránok získalo licenciu od ministerstva financií, ale zákon zakazuje účasť občanov na hazardných hrách s vysokými daňami, ktoré sú na hráčov uvalené.

Táto daňová politika núti hráčov vstupovať na zahraničné stávkové stránky, ktoré hráčom ponúkajú veľa dobrých bodov. Prevádzkovatelia online stávkovania musia mať licenciu na organizovanie podujatia; v opačnom prípade bude stránka zakázaná, pretože je pod prísnou kontrolou ministra financií.

Stávkovanie počas pandémie v Poľsku

Pandémia COVID-19 zmenila životy a zvyky mnohých. Stávkovanie si získalo popularitu a zvýšilo svoju sledovanosť niekoľkých krajinách, ale na rovnakej stránke sa zdá, že pravidelná aktivita stávkarov klesá v krajinách ako Poľsko. Hoci herne začali v roku 2020 opäť fungovať, stávkujúci enormne obmedzili svoje stávkové návyky.

Mnohí z nich si nechcú osviežiť svoje stávkové návyky alebo ich nahradiť inými hazardnými hrami. Uprednostňujú úsporu času a peňazí. To výrazne znížilo celkovú aktivitu hazardných hier v Poľsku.

Stávkovanie dnes v Poľsku
Budúcnosť stávkovania v Poľsku

Budúcnosť stávkovania v Poľsku

Zákony o hazardných hrách sa neustále menia a dopĺňajú, z času na čas sú zakázané a funkčné; veľa gamblerov stále hrá v zahraničných kníhkupectvách a online stávkové stránky. Od vypuknutia pandémie sa zdá, že mnohí hráči odchádzajú od športových stávok a iných hazardných aktivít.

Pri súčasnom tempe nie je možné čoskoro vidieť žiadnu pozitívnu zmenu. Podľa prieskumu, ktorý sa uskutočnil v polovici roku 2021, tí stávkujúci, ktorí prestali alebo výrazne znížili stávkovanie, neuprednostňujú návrat k hazardu, pretože ich stále prenasledujú vysoké dane.

Hoci európske krajiny podporujú Poľsko, aby rozšírilo svoj trh s hazardnými hrami, poľská vláda nepodnikla žiadny krok smerom k zníženiu zdaňovania alebo regulácii všetkých typov hazardných hier v ich krajine. Nelicencované stránky a spoločnosti sú stále na šedom zozname a na pokraji zákazu.

Neprijíma sa žiadny zákon a už vôbec nie žiadne opatrenia v tejto veci. Trh s hazardnými hrami v Poľsku bude v budúcnosti klesať. Nedávno sa 25 % poľského stávkového trhu zmenšilo, čo spôsobilo stratu mnohým miestnym kníhkupectvám.

Budúcnosť stávkovania v Poľsku