Najlepšie ligy, na ktoré sa oplatí staviť v 2024

Krajiny na celom svete legalizujú športové hazardné hry. Právne rámce pre účasť na stávkovaní na obľúbené športové tímy viedli k rozmachu online a offline stávok. Fanúšikovia minú každý rok miliardy na športové stávky. Športové tímy sú zložené z jednotlivcov, ktorí spolupracujú v tíme pri hraní určitého športu. Počet hráčov v každom tíme sa líši v závislosti od pravidiel každého konkrétneho športu.

Športový tím vytvára identitu značky niekoľkými spôsobmi. Kolegiálne tímy často dostávajú meno maskota vysokej školy alebo univerzity. Profesionálne tímy sa zvyčajne identifikujú s regiónom miesta, kde tím sídli. V prípade sponzorovaných tímov môže tím niesť názov spoločnosti, ktorá hradí všetky výdavky tímu. Pre fanúšikov môže značka a popularita tímu určiť, koľko stávok hráči podajú na tím počas súťaže.

Ligue 1

Kvôli komerčným záujmom sa francúzska Le Ligue formálne nazýva Ligue 1 Uber Eats. Ide o národné majstrovstvá vo futbale vo Francúzsku. Le Ligue sa hrá na dvadsiatich stranách a prebieha podľa štruktúry zostupu a postupu do az Ligue 2. Ligu spravuje Francúzska futbalová federácia LFP. Pred sezónou 2023/24 plánujeme zredukovať Le Ligue na osemnásť tímov. Väčšina zápasov sa odohráva cez víkendy.

Zobraziť viac
Eredivisie

Eredivisie je popredná holandská profesionálna futbalová súťaž, do ktorej sa zapojilo 18 klubov. Každý klub v lige hrá so všetkými ostatnými dvakrát počas kampane. Jedna hra je zvyčajne doma. Odveta sa odohráva na súperovej pôde, celkovo tridsaťštyri zápasov pre každý tím počas kampane. Tieto mnohé hry umožňujú online stránkam stávkových kancelárií Eredivisie poskytovať hráčom obrovské stávkové trhy. Systém futbalovej ligy v Holandsku pozostáva z dvoch úplne profesionálnych divízií, ktoré sú k dispozícii aj na internetových stránkach športových stávok.

Zobraziť viac
Serie A

Serie A je tiež známa ako Serie A TIM kvôli národnému sponzorstvu. Scudetto je odovzdané víťazovi tohto turnaja najvyššej ligy pre profesionálne kluby na vrchole talianskej futbalovej štruktúry. Od roku 1930 sa v ligovom formáte používa plánovanie po každom kole. Liga je všeobecne uznávaná ako jedna z najlepších svetových futbalových líg a je obľúbená u online stávkových kancelárií Serie A. Súťaž je tiež často zobrazovaná ako jedna z najtaktickejších a najpevnejších defenzívnych futbalových líg na svete.

Zobraziť viac
Bundesliga

Bundesliga je najvyššou ligou nemeckého klubového futbalu. Zahŕňa rozsiahlu sieť organizácií, ktoré aktívne propagujú tento šport v celej európskej krajine. Nemecká federálna futbalová liga alebo komplexná sieť asociácií, tímov a členstva Bundesligy pokrýva celú krajinu a zahŕňa rôzne herné a organizačné úrovne.

Zobraziť viac
La Liga

La Liga je populárna španielska futbalová súťaž vo svete fanúšikov a stávkovania. Je to elitná futbalová súťaž v európskej krajine a medzi miestnymi je známa ako Primeira Division. Najvyššia profesionálna liga je divíziou systému španielskej futbalovej ligy a riadi ju Liga Nacional de Futbol Professional.

Zobraziť viac
Premier League

Anglická Premier League, všeobecne známa ako The Premier League, vyniká ako najväčšia a najpopulárnejšia futbalová liga na svete a najsledovanejšia športová udalosť. Túto ligu tvorí dvadsať tímov, ktoré súťažia v zápasoch doma a vonku. Počas sezóny je k dispozícii celkovo 380 hier, ktoré poskytujú najlepším internetovým stávkovým kanceláriám množstvo stávkových udalostí. Premier League funguje na princípe zostupu a postupu.

Zobraziť viac
Martina Nováková
WriterMartina NovákováWriter

Najobľúbenejšie športové tímy a ligy na stávkovanie

Veľká väčšina účastníkov športových tímov sú amatérski športovci. Profesionálne tímy a ligy sa však stali neoddeliteľnou súčasťou moderného športového prostredia. Tu je zoznam športových tímov, ktoré sú najhodnotnejšie na svete.

  • Real Madrid CF - 4,8 miliardy dolárov
  • Dallas Cowboys – 5,7 miliardy dolárov
  • FC Barcelona - 4,8 miliardy dolárov
  • New York Knicks – 5 miliárd dolárov

V roku 2012 stávkujúci hráči na športové tímy stavili na finálový zápas Wimbledonu viac ako 58 miliónov dolárov online športové stávkové stránky. Zápasy Wimbledonu si počas súťaže naladilo viac ako 1 miliarda fanúšikov. Táto hra si drží štvrté miesto v popularite stávkovania medzi športovými hráčmi.

S približne 93 000 zápasmi majú fanúšikovia tenisu množstvo príležitostí na stávkovanie. Svetová jednička Iga Swiatek je favorizovaný v akejkoľvek tenisovej súťaži, najmä po víťazstve na French Open 2022 v Paríži.

Počas marcového šialenstva hazardní hráči vsádzajú približne 10 miliárd dolárov na basketbal, ktorý je na treťom mieste v popularite stávkovania medzi športovými fanúšikmi. Keďže o národný šampionát súťaží 68 tímov, fanúšikovia tímov vsádzajú na výsledok jednotlivých zápasov a záverečného majstrovského zápasu. Kansas Jayhawks vyhral v roku 2022 šampionát NCAA, vďaka čomu bude tím jedným, na koho sa budú stávky pozerať v roku 2023.

Americký futbal je na druhom mieste za jediným športom v globálnych stávkach. Národná futbalová liga priťahuje polovicu všetkých športových stávok v Amerike. V skutočnosti Super Bowl prilákal rekordných 158 miliónov dolárov v legálnych stávkach v roku 2018. Odhady nelegálnych stávok na šampionát približujú výšku celkových stávok k 5 miliardám dolárov.

Aj keď Rams porazili Bengals v Super Bowl 2022, iba sedem najväčších športových tímov vyhralo po sebe idúce majstrovstvá, a to sa nestalo od roku 2004. V roku 2023 sa tvorcovia kurzov môžu pozrieť na iné veľké športové tímy, aby vyhrali Super Bowl, vrátane Buccaneers na čele s ikonickým, 7-krát Super Bowl majstrovský rozohrávač Tom Brady.

Ako svetový najpopulárnejší šport, futbal prekonáva najlepšiu stávkovú akciu športových tímov. Majstrovstvá sveta vo futbale FIFA World Cup priťahujú tímy z 210 krajín, ktoré sa zúčastňujú turnaja. Od kvalifikačných zápasov až po finále tímy súťažia o to, kto to všetko vyhrá. Stávkujúci sledujú a vsádzajú na každom kroku. FC Barcelona aj Real Madrid sú tímy, ktoré stávkové kurzy favorizujú.

Stavte na športový tím

S tisíckami mesačných športových súťaží majú najlepšie športové tímy, na ktoré možno staviť, priaznivé kurzy. Fanúšikovia uzatvárajú stávky v obľúbených offline prevádzkach, online webových stránkach alebo dostupné mobilné aplikácie na stiahnutie v obchodoch s aplikáciami Apple a Google.

Tímy s vysokou šancou na výhru sú vystavené vyššiemu peňažnému riziku pre tipujúcich, ktorí sa zúčastňujú stávkovania na športové tímy. Preto je pre gamblera kľúčové staviť peniaze len na športy, ktoré si môže dovoliť prehrať.

Väčšina športových stávok ponúka viacero spôsobov staviť na rovnakú súťaž. Stávkujúci môže napríklad staviť na to, kto vyhrá zápas, ktorý hráč skóruje ako prvý alebo hráč, ktorý získa najviac bodov. Kurz na favorizovaný tím bude mať kurz so znamienkom mínus. Kurz tímu, od ktorého sa očakáva, že prehrá, bude mať znamienko plus kurzu.

Stávkovanie na základe očakávaného víťazstva v bodoch je populárny spôsob stávkovania. Ak sa očakáva, že tím vyhrá o 10 bodov, bodový rozdiel je -10. Stávkujúci, ktorí vsadia na obľúbený tím, dostanú späť vsadené peniaze plus ďalšie výhry, ak favorit s kurzom vyhrá o 10 bodov.

Oplatí sa staviť na ligu?

Pre športových nadšencov je stávkovanie na športové ligy formou zábavy, ktorá zlepšuje hru. Vyhrajte alebo prehrajte, stávkovanie stojí za zážitok pre väčšinu. Ďalším populárnym spôsobom, ako vyhrať stávku, je napríklad stávkovanie na peňažnú čiaru. Ak je kurz favorita -400, tipujúci vsadí 400 USD na šancu vyhrať 200 USD.

Stávkujúci však vyhrá svoju stávku plus 200 $, ak favorit vyhrá, ale môže stratiť 400 $, ak favorit prehrá zápas. Stávkovanie na peňažnú hranicu je obľúbené pre športové súťaže s nízkym skóre, ako je futbal a bejzbal. Skúsení gambleri si osvojili riadenie rizika a jednotliví fanúšikovia často hrajú len pre zábavu.

Ako tipovať športové tímy

Skúsení hráči vsádzajú inteligentne. Zostať informovaný o stávkovaní na obľúbené športové tímy je jedným zo spôsobov, ako vybrať najlepšie tímy, na ktoré sa dá staviť. Väčšina hráčov sleduje zápasy, aby zistili, ktorí hráči podávajú dobré výkony a ktoré tímy vedia vyhrať.

Prieskum historických štatistík výhier/prehier je tiež šikovný spôsob, ako urobiť informované rozhodnutie. V skutočnosti môže počítačový softvér analyzovať výhry a vytvoriť pravdepodobného víťaza v súboji medzi tímom.

Štatistiky a údaje sú však len dva spôsoby, ako určiť pravdepodobného víťaza. Informácie v správach ponúkajú kľúče k budúcim výkonnostným schopnostiam tímu a ponúkajú pohľad na stávkovanie na športové tímy. Ak tím získa superhviezdneho hráča, šanca na výhru sa môže zvýšiť. Naopak, ak tím stratí dôležitého hráča kvôli zraneniu, môže čeliť výzvam súťažiacim na rovnakej úrovni.

Efektívnym spôsobom stávkovania je aj dodržiavanie stávkových kurzov športových tímov. Zamestnanci stávkových kancelárií majú skúsenosti s výberom víťazov a vo viac ako 50 percentách prípadov majú pravdu. Na zabezpečenie výhry môže lepší staviť aj na obe strany zápasu.

Výberom oddelených stávkových kancelárií môže hráč umiestniť dve stávky, čo takmer posilní výhru. Samozrejme, nerozhodný zápas v tomto scenári bude znamenať, že hráč prehrá, ak vsadí na víťazstvo oba tímy.

Najlepší športoví hráči na svete

Zvládnutie športu si vyžaduje intenzívnu oddanosť, talent, odvahu a atletiku. Len málo hráčov dosiahne ikonický status, ktorý zahŕňa obdiv od fanúšikov a veľké množstvo peňazí z platov, výhier a odporúčaní. Tu je päť hráčov, ktorých fanúšikovia obľubujú a stávkové kurzy.

Cristiano Ronaldo zarába v roku 2022 neuveriteľných 26,4 milióna dolárov a na Twitteri ho sleduje 42 miliónov sledovateľov. Ako najpopulárnejší futbalista na svete nazbieral počas svojej kariéry viac ako 1 miliardu dolárov v príjmoch z platu a odporúčaní a má odhadovanú čistú hodnotu 500 miliónov dolárov.

LeBron James zarába 23 miliónov dolárov hraním basketbalu za Los Angeles Lakers a tweetuje viac ako 31 miliónom sledovateľov na Twitteri. Forbes odhaduje, že Jamesov čistý majetok presahuje 1 miliardu dolárov.

Serena a Venus Williamsové otriasli tenisovým svetom individuálnymi a štvorhrami počas svojej kariéry. Obaja neoceniteľne prispeli k tomuto športu tým, že vyhrali viacero majstrovstiev vrátane Wimbledonu. Serena vedie s 19 víťazstvami vo Wimbledone pred 12 víťazstvami Venus. Obaja sa tešili z pozície tenistiek č. 1 na svete.

Každý z týchto hráčov je všeobecne považovaný za najlepšieho, ktorý kedy hral svoj príslušný šport, a je často obľúbený hráčmi.

About the author
Martina Nováková
Martina Nováková
O

Martina Nováková, pravý skvost z srdca Slovenska, je známa svojou odbornosťou v lokalizácii online kasínových sprievodcov. S viac ako dvoma desaťročiami skúseností dokonale prispôsobuje obsah slovenskému publiku, zabezpečujúc relevanciu a rezonanciu.

Send email
More posts by Martina Nováková