Ako staviť na Bundesliga v 2024

Bundesliga je najvyššou ligou nemeckého klubového futbalu. Zahŕňa rozsiahlu sieť organizácií, ktoré aktívne propagujú tento šport v celej európskej krajine. Nemecká federálna futbalová liga alebo komplexná sieť asociácií, tímov a členstva Bundesligy pokrýva celú krajinu a zahŕňa rôzne herné a organizačné úrovne.

Pravidelná sezóna trvá od augusta do mája. Každá strana hrá 34 hier doma aj vonku a poskytuje online stávkovým kanceláriám Bundesligy rozsiahle trhy. Bundesligu tvorí osemnásť tímov. V lige hrá každý tím so všetkými súpermi dvakrát, doma a vonku počas celej sezóny.

Ako staviť na Bundesliga v 2024
Martina Nováková
WriterMartina NovákováWriter
ResearcherMatteo BianchiResearcher
Kvalifikácia na európsky futbal

Kvalifikácia na európsky futbal

Trojbodový systém nahradil skoršie dvojbodové ocenenie za víťazstvo od sezóny 1995/96. Každý zápas teraz udeľuje víťazovi tri body, porazenému žiaden a v prípade remízy jeden bod každému tímu.

Len jeden klub sa stal majstrom na konci základnej časti. Spodné tri tímy okamžite zostúpia a nahradia ich tri najlepšie tímy z druhej divízie. Druhá úroveň je známa ako 2. Bundesliga od roku 1974. Tretia liga je známa ako 3. Liga od roku 2008. Predtým bola známa ako Regionalliga, pretože vznikla v roku 1963.

Nemecký šampión, druhé, tretie a štvrté tímy postupujú do Ligy majstrov, najlepšej európskej klubovej súťaže. Piaty tím a víťaz Pohára DFB sa kvalifikuje do Európskej ligy.

Šiesty tím sa prebojuje do Európskej konferenčnej ligy. V prípade, že sa víťaz DFB Pokal kvalifikuje aj do Ligy majstrov, vicemajstri toho istého pohára budú súťažiť v Európskej lige. Šiesty tím získa miesto v Európskej lige, keď sa finalisti DFB Pokal kvalifikujú do Ligy majstrov a miesto v Európskej konferencii získa tím na siedmom mieste.

Tímy zostupujúce z Nemecka lige najvyššej súťaže na konci základnej časti presunúť do druhej priečky na nasledujúcu sezónu. V 2. bundeslige je na konci sezóny k dispozícii aj 18 klubov, ktoré súperia o tri postupové miesta. V nasledujúcej sezóne tí, ktorí skončia na poslednom mieste, zostúpia do svojich regionálnych divízií, kde budú bojovať o miesto v 2. Bundeslige.

Tím, ktorý v Bundeslige skončí na 16. mieste, hrá s tímom, ktorý sa umiestnil na treťom mieste v druhej lige v dvojzápase play-off. Víťaz nerozhodného výsledku sa v nasledujúcej kampani zúčastňuje Bundesligy, zatiaľ čo porazený zostupuje do druhej ligy.

Kvalifikácia na európsky futbal
Najlepšie tímy v Bundeslige

Najlepšie tímy v Bundeslige

Od jej vzniku sa Bundesligy zúčastnilo 56 klubov. Niektoré z týchto tímov boli dominantné, zatiaľ čo iné dosiahli zmiešané výsledky. Tieto tímy reprezentujú hviezdy a talentovaní hráči, vďaka ktorým je Bundesliga jednou z najnapínavejších súťaží na svete.

FC Bayern Mníchov

Tento tím, bežne známy ako FC Bayern, hrá svoje domáce zápasy na obrovskom štadióne Allianz Arena. Tím bol dominantný v Bundeslige a reprezentujú ho hviezdni hráči. Gerd Muller je najlepším strelcom Bundesligy všetkých čias. Robert Lewandowski je druhý. Obaja reprezentovali Bayern Mníchov. V svet futbalu, Bayern má najvyšší počet členov priaznivcov.

Borussia Dortmund

Klub je známy ako BVB a sídli na štadióne Signal Iduna Park v Dortmunde. BVB je považovaný za druhý najlepší klub v Nemecku a dožil sa tohto titulu. Ich posledný titul však prišiel v sezóne 2011/12, ale tím bol viackrát na druhom mieste. Tím má jeden Liga majstrov titul a v roku 2013 skončil na druhom mieste v celonemeckom finále, keď prehral s Bayernom Mníchov.

Lipsko

Lipsko je nový tím v nemeckom futbale, ktorý vznikol v roku 2009 a v roku 2016 postúpil do Bundesligy. Tím si upevnil svoje miesto ako top tím v Nemecku, v sezóne 2016/17 a 2020/21 skončil na druhom mieste. . Tím tiež vyhral DFB-Pokal v roku 2022 a bol na druhom mieste v Lige majstrov 2019/20.

Najlepšie tímy v Bundeslige
Najlepšie štatistiky Bundesligy

Najlepšie štatistiky Bundesligy

Bayern drží rekord v celkovom najvyššom počte bodov v kampani, keď ich v roku 2013 dosiahol 91. Tím je teda bežným výberom tipujúcich v akejkoľvek online stávkovej kancelárii. Najväčšia priepasť medzi majstrami a druhými miestami nastala v tej istej sezóne, keď Bayern skončil s 25-bodovým náskokom pred Dortmundom. Tím spečatil titul v tej sezóne s najmenším počtom zápasov, pričom korunu v sezóne 2013/14 vyhral iba v 27 zápasoch.

V sezóne 2015/16 skončila druhá Borussia Dortmund so 78 bodmi, čo je rekord ligy pre druhé miesto. Bayern Mníchov strelil najviac gólov v sezóne so 101. Okrem toho káder strelil najviac gólov doma (69) a na cestách (47).

212 čistých kont v Bundeslige robí z Manuela Neuera brankára s najväčším počtom vyradení v histórii ligy. Gerd Müller vytvoril ligový rekord s 365 gólmi v 427 zápasoch. Charly Körbel s 602 zápasmi za Eintracht Frankfurt drží rekord v počte zápasov v lige. Stefan Effenberg dostal zo všetkých hráčov najviac rezervácií so 121 kartami, siedmimi červenými.

Najlepšie štatistiky Bundesligy
Bundesligové ligové a pohárové súťaže

Bundesligové ligové a pohárové súťaže

S postupom sezóny hrajú tímy z Bundesligy aj ligový pohár DFB-Pokal. DFB-Pokal je každoročný vyraďovací nemecký futbalový turnaj, ktorý organizuje Nemecký futbalový zväz (DFB). V lige hrá 64 tímov, vrátane všetkých klubov Bundesligy a 2. Bundesligy. Po šampionáte Bundesligy sa považuje za ďalšiu prestížnu klubovú súťaž v nemeckom futbale.

Bayern je držiteľom najvyšších DFB-Pokal titulov, 20, od začiatku tejto súťaže v roku 1935. Tím je preto obľúbeným výberom na internetových stránkach športových stávok. Aktuálnymi šampiónmi sú RB Lipsko, ktorí získali svoj prvý titul v roku 2022.

Okrem toho tímy súťažia v Európske športové podujatia. Liga majstrov je určená pre štyri najlepšie tímy, zatiaľ čo Európska liga je určená pre piate a šieste miesto. Siedmy tím súťaží v Európskej konferenčnej lige, ktorá bola založená v roku 2021/22.

Tieto nemecké tímy nie sú také dominantné ako tie zo Španielska, Anglicka či Talianska. Celkovo vyhrali turnaje osemkrát. Nemecké tímy sú druhé najdominantnejšie v Európskej lige, keď vyhrali sedemkrát. Eintracht Frankfurt vyhral ročník 2021/22.

Bundesligové ligové a pohárové súťaže
História Bundesligy

História Bundesligy

Dávno pred Bundesligou existovali nemecké futbalové ligy. Prvá regionálna liga, Majstrovstvá južného Nemecka vo futbale, bola založená v roku 1898. Šestnásť zakladajúcich členov Bundesligy bolo vybraných spomedzi najlepších národných tímov.

Bundesliga bola založená v roku 1963 nemeckým futbalovým zväzom. Deutsche Fußball Liga organizuje ligu od roku 2001. Najzaslúžilejšie tímy z viacerých nemeckých regiónov boli prvýkrát umiestnené spolu v jednej lige.

Bayern Mníchov ovládol Bundesligu za posledných 32 sezón, keď vyhral 32-krát. Bayern vyhral každý z desiatich titulov od ročníka 2012/13. Bayern Mníchov ani raz neprehral v bundesligových tituloch 1986/87 a 2012/13, čím vytvoril nový rekord s najnižším počtom prehier v jednej sezóne.

Bayern Mníchov má na konte najviac triumfov v kampani, 29 v rokoch 2012/13 a 2013/14. Tento tím je tiež najúspešnejším nemeckým tímom Európy, ktorý vyhral Ligu majstrov šesťkrát, pričom posledný titul získal v roku 2020.

Bayern má na svojom konte desať európskych pohárov a štyri medzinárodné klubové poháre. Bayern Mníchov vyhral Bundesligu, DFB-Pokal a Ligu majstrov v rokoch 2012/13 a 2019/20.

História Bundesligy
Najlepšie stávkové kurzy na Bundesligu

Najlepšie stávkové kurzy na Bundesligu

Ktokoľvek môže ľahko naučiť sa stávkovať v Bundeslige pomocou jednoduchých krokov. Futbal je šport, ktorý priťahuje hráčov z rôznych prostredí. Pokiaľ ide o stávkovanie na futbal, je dôležité vedieť, ako čítať kurzy. Pochopenie významu čísel môže poskytnúť tipujúcim značnú výhodu oproti ostatným hráčom.

Moneyline

Toto je štandard Stávka na peňažnú linku v ktorom si jednotlivci musia vybrať jednu stranu, aby získali víťazstvo alebo remízu medzi týmito dvoma tímami. Záporné znamienko (-) symbolizuje najmenej obľúbeného, zatiaľ čo znamienko plus (+) predstavuje smoliar. To je bežné u bundesligových stávkových kancelárií; avšak všetky tri riadky v trojstrannej peňažnej línii môžu byť plus peniaze (+) v závislosti od zhody.

Under/ Overs

Stávkovanie Over-Under Totals je zábavná metóda na predpovedanie nemeckej ligy. Stávkujúci môžu staviť na celkový počet gólov strelených oboma klubmi hrajúcimi v určitom zápase a na to, či strelené góly budú NAD alebo POD celkový počet gólov predpovedaných stávkovou kanceláriou.

V každom online bookmakerovi je priemerný celkový gól 2,0, ale môže sa líšiť v závislosti od zhody. Za predpokladu, že tento trh pre zápas medzi Lipskom a Frankfurtom je stanovený na 3.5. Jednotlivci by mali staviť na OVER, keď veria, že kumulatívne skóre pre oba tímy bude štyri alebo viac gólov. Jeden by mal staviť na UNDER, ak predpovedajú, že celkové skóre bude tri góly alebo menej.

Proti šíreniu

Kurzová spoločnosť prispôsobuje stávkovanie na rozpätie bodov tak, aby mal menší tím v hre výhodu. Ešte pred začiatkom zápasu je smoliarovi zvyčajne pridelených +0,5 gólu. Od -0,5 gólu budú favoritmi hendikepovaní. Ak by tipujúci podporili smoliar s hodnotou +0,5, vyhrali by, ak by ich tím vyhral alebo sa zápas skončil nerozhodne. Stávkujúci strácajú svoj vklad, ak tím prehrá zápas.

Rezervácie a iné trhy

Stávkujúci môžu staviť na hráčov alebo ich celkový počet tímové rezervácie v hre. Celkový počet rohov, správne skórovanie a dokonca aj hráči, ktorí skórujú, sú niektoré z ďalších dostupných trhov. Hráči musia pozorne sledovať zápasy, aby mohli hrať na tieto druhy stávok.

Najlepšie stávkové kurzy na Bundesligu
Najlepšie stávkové kancelárie na stávkovanie na Bundesligu

Najlepšie stávkové kancelárie na stávkovanie na Bundesligu

Nemecká Bundesliga, ktorá je považovaná za jednu z európskych veľkých päťiek, ponúka každý týždeň širokú škálu futbalových stávok pre stávkarov po celom svete. Bayern Mníchov, Borussia Dortmund a Bayer Leverkusen sú kluby svetovej triedy, zatiaľ čo početné nastupujúce tímy sa snažia dostať veľkých chlapcov nadol.

Existuje veľa renomovaných Bundesligy online športové stávkové stránky z čoho vyberať pri hľadaní výhodných futbalových stávkových kurzov. Medzi najlepších poskytovateľov online stávkových kancelárií patria Dafabet, BetWinner, Parimatch, Vbet a William Hill. Je dôležité dozvedieť sa o hráčoch a tímoch, ktoré sa zúčastňujú hier, na ktoré máte záujem tipovať v bundesligovej stávkovej stávke.

Najlepšie stávkové kancelárie na stávkovanie na Bundesligu
About the author
Martina Nováková
Martina Nováková
About

Martina Nováková, pravý skvost z srdca Slovenska, je známa svojou odbornosťou v lokalizácii online kasínových sprievodcov. S viac ako dvoma desaťročiami skúseností dokonale prispôsobuje obsah slovenskému publiku, zabezpečujúc relevanciu a rezonanciu.

Send email
More posts by Martina Nováková