Ako staviť na Eredivisie v 2024

Eredivisie je popredná holandská profesionálna futbalová súťaž, do ktorej sa zapojilo 18 klubov. Každý klub v lige hrá so všetkými ostatnými dvakrát počas kampane. Jedna hra je zvyčajne doma. Odveta sa odohráva na súperovej pôde, celkovo tridsaťštyri zápasov pre každý tím počas kampane. Tieto mnohé hry umožňujú online stránkam stávkových kancelárií Eredivisie poskytovať hráčom obrovské stávkové trhy. Systém futbalovej ligy v Holandsku pozostáva z dvoch úplne profesionálnych divízií, ktoré sú k dispozícii aj na internetových stránkach športových stávok.

Tieto dve sú Eredivisie a Eerste Divisie. Systém má aj jednu poloprofesionálnu úroveň, Tweede Divisie. Okrem toho existuje sedem amatérskych líg, z ktorých najvyššia je Derde Divisie, predtým známa ako Topklasse.

Ako staviť na Eredivisie v 2024
Martina Nováková
WriterMartina NovákováWriter
ResearcherMatteo BianchiResearcher
Povýšenie a zostupy

Povýšenie a zostupy

Všetky ligy sú spojené štruktúrou zostupu a postupu. Na dosiahnutie postupu do Eerste Divisie však musí klub predložiť na schválenie príslušnú obchodnú stratégiu futbalovému zväzu krajiny. Tím musí spĺňať aj špecifické požiadavky na štadión a ďalšie normy stanovené futbalovou federáciou všetky tímy v dvoch najvyšších divíziách.

Najnižší klub v lige je na konci každej sezóny automaticky degradovaný. Podobne aj šampión prvej divízie dosiahne postup do Eredivisie automaticky. Dva najspodnejšie tímy v Eredivisie hrajú v samostatných play-off o zostup.

V play-off sú dve skupiny, každá obsahuje jeden tím Eredivisie a tri vysoko umiestnené kluby Eerste Divisie. Každý klub hrá sériu doma a vonku s ostatnými tímami v skupinách play-off o postup/zostup. Majster z každej skupiny play-off postupuje v nasledujúcej sezóne do Eredivisie, zatiaľ čo ostatné tímy zostupujú do prvej divízie.

Od svojho vzniku si Eredivisie vyslúžila uznanie ako jedna z najuznávanejších a najvzrušujúcejších futbalových súťaží na svete.

Ofenzívny systém Eredivisie je zbožňovaný v celej Európe a zvyšku sveta s priaznivcami, ktorí radi sledujú futbal, a národom plným športových nadšencov. Považuje sa tiež za popredné miesto, kde môžu talentovaní mladí hráči prísť a vybudovať si reputáciu, aby mohli napredovať vo svojej kariére.

Prečo je Eredivisie taká populárna?

Eredivisie je celosvetovo známa svojimi mládežníckymi rozvojovými a tréningovými programami pre medzinárodných elitných hráčov a trénerov. Úspech holandských futbalových tímov je úzko spätý s rozvojom ich hráčov a príležitosťami, ktoré poskytujú mladým talentom na zlepšenie a vybudovanie si reputácie na väčšej platforme.

Mnoho holandských hráčov už dokázalo hrať na vrchole globálnej scény vďaka pozornosti Eredivisie a oddanosti mládežníckym talentom počas celej histórie.

Povýšenie a zostupy
Najlepšie tímy Eredivisie

Najlepšie tímy Eredivisie

Od vzniku holandčiny profesionálny futbalHolandskí špičkoví hráči sa ukázali ako žiadaní. Títo hviezdni hráči reprezentovali najmä Ajax, PSV a Feyenoord, veľké tri tímy v Holandsku.

Ajax

Tento tím hrá svoje domáce zápasy v ikonickej amsterdamskej Johan Cruyff Arene a je najvyhľadávanejším na stávkových online stránkach Eredivisie. Ajax je spomedzi holandských klubov najúspešnejším tímom v lige a Európe. Klub má obrovskú základňu fanúšikov, najmä vďaka svojej stratégii podpisovania mladých hráčov a ich premeny na superhviezdy.

Po ich behu v sezóne 2018/19 si tím získal obrovskú popularitu, vďaka ktorej sa dostal až na vrchol Liga majstrov semifinále, vyradením Realu Madrid a Juventusu.

PSV

Klub je druhým najúspešnejším holandským tímom. Pravidelne súťaží o titul Eredivisie, pričom za posledné tri desaťročia ho vyhral 21-krát a je obľúbeným výberom každého online bookmakera. Naposledy vyhrali v sezóne 2017/18, keď vyhrali tretíkrát za štyri roky po víťazstvách v rokoch 2014/15 a 2015/16. Posledný európsky úspech PSV však zaznamenali v ročníku 1987/88, keď vyhrali Ligu majstrov.

Feyenoord

Feyenoord so sídlom na štadióne De Kuip je tretím najväčším tímom v Holandsku. Ich štadión je považovaný za najživšie ihrisko v krajine. Triumf Feyenoordu 2016/17 bol ich jediným čerstvým titulom od roku 1999. Klub má na konte tri európske trofeje, posledný úspech dosiahol v roku 2002.

Najlepšie tímy Eredivisie
Najlepšie štatistiky Eredivisie

Najlepšie štatistiky Eredivisie

Coen Dillen z PSV stanovil rekord tým, že v úvodnej sezóne Eredivisie strelil najviac gólov v kampani so 43. Tento rekord obstál v skúške času. Na druhej strane, jeho tím nezískal titul: Ajax sa stal prvým šampiónom Eredivisie. Ajax vyhral Eredivisie 36-krát, PSV 24-krát a Feyenoord 15-krát.

Willy van der Kuijlen vlastní rekord Eredivisie s celkovým počtom 311 gólov. Coen Dillen, ďalší útočník PSV, sa v úvodnom ročníku šampionátu trafil do brány 43-krát, čo je stále národný rekord. Pim Doesburg stále drží rekord ligy s 687 zápasmi.

S 19 víťazstvami v rade v sezóne 1971/72 vytvoril Ajax rekord v počte víťazstiev za sebou v sezóne. Ajax drží rekord v počte strelených gólov v jednej sezóne, 122 v sezóne 1966/67. Patrick Pothuizen mal v lige 84 žltých kariet, Gregoor Van Dijk drží rekord Eredivisie so siedmimi červenými kartami.

Európsky úspech

V európskych súťažiach zožali holandské kluby množstvo úspechov. Ajax je najdominantnejším tímom v Lige majstrov, keď vyhral štyri tituly a dvakrát skončil druhý. Začiatkom 70. rokov bol tím nezastaviteľný a v rokoch 1971 až 1973 získal tri tituly v rade. PSV a Feyenoord sú ďalšími holandskými víťazmi, každý s jedným titulom. V Európskej lige získali holandské tímy štyri tituly.

Najlepšie štatistiky Eredivisie
Eredivisie ligové a pohárové súťaže

Eredivisie ligové a pohárové súťaže

Ako sezóna postupuje, tímy v Eredivisie súťažia na európskych podujatiach vrátane Pohára KNVB a Ligového pohára. Ako je vo veľkých európskych ligách zvykom, sezóna trvá od augusta do mája. Od roku 1898 holandská futbalová organizácia KNVB organizuje pohár KNVB, predávaný ako TOTO KNVB Beker, na komerčné účely. Táto súťaž je mimo Slovenska známa ako Holandský pohár Holandsko.

O holandský pohár bojujú tímy zo štyroch najvyšších kategórií holandského ligového systému. Táto vyraďovacia súťaž zahŕňa aj dvadsaťštyri semifinalistov z okresných pohárov KNVB. Šampióni KNVB Cupu hrajú s víťazmi ligy o Johan Cruyff Shield, ktorý začína nasledujúcu sezónu.

Keď sa víťaz nekvalifikuje do Ligy majstrov, hrá Európsku ligu. PSV je aktuálnym šampiónom; Ajax však drží rekord v počte získaných titulov s 20.

Víťaz ligy získava automatický vstup do Ligy majstrov, kým druhý musí súťažiť v lige, zatiaľ čo štvrté miesto si vyžaduje účasť v play-off kvalifikácie Európskej ligy. Pre nasledujúce štyri tímy v tabuľke sa konajú play-off Európskej konferencie.

Eredivisie ligové a pohárové súťaže
História Eredivisie

História Eredivisie

Od založenia národnej futbalovej súťaže v Holandsku v roku 1898 až do roku 1954 rozhodovali víťazi predchádzajúcich regionálnych líg o víťazoch krajiny prostredníctvom play-off. Avšak, toto turnaj zostal prísne amatérsky. Dôvodom bolo, že KNVB odmietla prijať kompenzáciu a penalizovala hráčov, ktorí dostávali mzdy alebo prestupové poplatky.

Začiatkom 50-tych rokov, po tom, čo sa niekoľko členov národného tímu presťahovalo do zahraničia s cieľom získať finančný prospech, dopyt po profesionálnom systéme futbalu v Holandsku prudko vzrástol. Asociácia týmto jednotlivcom zakázala reprezentovať krajinu na medzinárodnej úrovni.

V sezóne 1954-55 sa však vytvorila rebelská futbalová organizácia pre týchto profesionálnych hráčov, aby uspokojila rastúci záujem.

Liga pokračovala 11 kôl, kým sa obe federácie dohodli na zjednotení. Tieto inštitúcie boli okamžite zrušené a vznikla nová, jednotná súťaž. V roku 1956, dva roky po založení profesionálneho futbalu v krajine, bola oficiálne založená Eredivisie.

Ajax získal 36 titulov v Eredivisie, zatiaľ čo PSV vyhral 24 a Feyenoord vyhral 15. V holandskom futbale boli tieto tri kluby hlavnými silami.

Od svojho debutu za Ajax v roku 1964 bol Johan Cruyff najslávnejším futbalovým hráčom z Holandska.

História Eredivisie
Najlepšie stávkové kurzy Eredivisie

Najlepšie stávkové kurzy Eredivisie

Eredivisie v Holandsku je zaujímavá divízia s mnohými prominentnými klubmi a začínajúcimi futbalovými talentmi. Iste, nebude môcť konkurovať Premier League alebo La Lige každú sezónu. Každý víkend však veľa jednotlivcov pokračuje v sledovaní hier; niekoľko z nich uzatvára rôzne stávky.

Moneyline

Vyhliadky na stávkovanie pri konkrétnych príležitostiach sú vždy dostupné na ktorejkoľvek online stránke so stávkovými stávkami, ktorá ponúka trhy so stávkami naživo na zápasy Eredivisie. Stávkujúci dostanú tri rôzne možnosti stávkovania keď podajú takúto stávku na základe toho, ako očakávajú koniec zápasu.

Existujú stávky na domáci tím, hosťujúci tím a remízu a vždy sa oplatí porovnať ponúkané kurzy na takéto výsledky hry.

Over-Under

Pokiaľ ide o stávkovanie na futbal v Holandsku, stávkovanie na „viac ako 2,5 gólu“ je takmer samozrejmosťou. Eredivisie sa vyznačuje vysokým pomerom gólov na zápas, pričom mnohé tímy uprednostňujú ofenzívny štýl hry.

Proti šíreniu

Pri stávkovaní na bodové rozpätie tipér nastaví líniu tak, aby mal smoliar v hre výhodu. Ešte pred začiatkom hry má smoliar často gólovú výhodu +0,5. Favorizovaný tím pravdepodobne vyhrá, začína na hodnote -0,5 gólu. Tí tipujúci, ktorí vsádzajú na smoliarov s hodnotou +0,5, môžu vyhrať, ak ich strana vyhrá alebo sa zápas skončí remízou. Ak strana prehrá hru, vklad prepadá.

Rezervácie a iné trhy

Stávkujúci môžu staviť na počet rohov v zápase, zatiaľ čo stávkovanie na karty sa sústreďuje na súhrnný počet kariet zobrazených obom tímom. Ďalšie stávky, kto vyhrá súťaž, kto získa najviac gólov v súťaži, kto bude zoradený a koľko bodov vyhrá konkrétny tím v priebehu sezóny.

Najlepšie stávkové kurzy Eredivisie
Najlepšie stávkové kancelárie pre stávkovanie Eredivisie

Najlepšie stávkové kancelárie pre stávkovanie Eredivisie

Nájdenie najlepšia internetová stránka so stávkovou kanceláriou uzatváranie stávok a sledovanie živých prenosov môže byť pre niektorých jednotlivcov náročné. To platí najmä vtedy, keď tieto služby poskytuje značný počet stránok. V prípade, že si niekto nie je istý, ako staviť na Eredivisie, musí byť mimoriadne opatrný a vyhľadať renomovanú a dôveryhodnú webovú stránku.

Unibet, Megapari, Helabet, BetWinner, 1xBet, Parimatch a William Hill patria medzi najlepšie stránky online stávkových kancelárií na objavovanie stávkových kurzov Eredivisie. Stávkujúci si občas musia prezrieť niektoré z diskusií a fór vytvorených rôznymi futbalovými a stávkovými fanúšikmi, pretože to môže pomôcť pri vývoji stávkovej stratégie.

Najlepšie stávkové kancelárie pre stávkovanie Eredivisie
About the author
Martina Nováková
Martina Nováková
About

Martina Nováková, pravý skvost z srdca Slovenska, je známa svojou odbornosťou v lokalizácii online kasínových sprievodcov. S viac ako dvoma desaťročiami skúseností dokonale prispôsobuje obsah slovenskému publiku, zabezpečujúc relevanciu a rezonanciu.

Send email
More posts by Martina Nováková