Ako staviť na La Liga v 2024

La Liga je populárna španielska futbalová súťaž vo svete fanúšikov a stávkovania. Je to elitná futbalová súťaž v európskej krajine a medzi miestnymi je známa ako Primeira Division. Najvyššia profesionálna liga je divíziou systému španielskej futbalovej ligy a riadi ju Liga Nacional de Futbol Professional.

Táto futbalová liga s 20 tímami pomáha tímom v domácich pohároch ako Copa del Rey a Supercopa de Espana a medzinárodných súťažiach, akými sú Liga majstrov UEFA, Európska liga UEFA a Konferenčná liga UEFA. Vďaka týmto špičkovým súťažiam majú online bookmakeri množstvo hier, ktoré môžu hráčom ponúknuť.

Ako staviť na La Liga v 2024
Martina Nováková
WriterMartina NovákováWriter
ResearcherMatteo BianchiResearcher
História a štatistiky La Ligy

História a štatistiky La Ligy

Liga zaznamenala niekoľko dominantných tímov od svojho založenia v roku 1929. Real Madrid je jedným z popredných tímov v najvyššej lige s celkovým počtom 35 ligových titulov, čo je dvojnásobok súčasného šampióna (2021/2022). Liga urobila pozoruhodnú známku na medzinárodnej scéne s tímami, ktoré získali niektoré z najvyšších európskych ocenení.

V súčasnosti sa Real Madrid zúčastňuje finále Ligy majstrov UEFA 2021-2022 na Stade de France. Nadšenci online športového stávkovania sa tešia na tento prestížny zápas a očakávajú vysoké kurzy. Tento špičkový tím La Ligy tiež drží rekord v počte titulov v európskej súťaži. Villarreal, tím La Ligy, vyhral v roku 2021 titul Európskej ligy UEFA, čím ukázal prvenstvo ligy v elitných pretekoch Európy.

História a štatistiky La Ligy
Domáca prevaha a rekordy

Domáca prevaha a rekordy

Futbal je v Španielsku obľúbeným športom fanúšikov a je to evidentné počas ligových zápasov. Fanúšikovia prúdia na štadióny, aby zažili zápasy naživo. Niektoré z najlepších a najrozsiahlejších štadiónov v krajine zahŕňajú Camp Nou, Santiago Bernabéu a Estadio Manuel Martinez Vallero. Počas zápasov najvyššej ligy tieto štadióny často predávajú všetky dostupné vstupenky.

Pri takom obrovskom počte počas zápasov je to pre hosťujúci tím náročná úloha vzhľadom na povzbudzovanie a bučanie. V prípade medzinárodnej súťaže je to bežný jav, ktorý sťažuje súperom získať tri body a nechať len jeden bod.

Jedným z najväčších víťazstiev tímu La Ligy na domácej pôde počas medzinárodnej súťaže je víťazstvo Realu Madrid 8:0 nad Malmö počas zápasu skupinovej fázy Ligy majstrov v roku 2015.

Každý zápasový týždeň La Ligy má 10 ligových zápasov väčšinou cez víkendy a miestne a medzinárodné zápasy v strede týždňa. Vďaka popularite ligy si môžu byť stávkujúci istí, že hry nájdu vo väčšine online stávkových kancelárií. Stávkové kurzy La Ligy sú priaznivé so sľubnou návratnosťou vkladov hráčov.

Niektoré z ligových rekordov zahŕňajú víťazstvo 12:1 pre Athletic Bilbao proti Barcelone v roku 1931, čo je rekordné víťazstvo a najvyššia remíza so 6 gólmi medzi Atleticom Madrid a Athletic Bilbao v roku 1950.

Domáca prevaha a rekordy
Najlepšie tímy ligy

Najlepšie tímy ligy

Medzi najvýkonnejšie tímy La Ligy patria:

Real Madrid

Toto je špičková španielčina futbalový tím ktorá sídli v Madride s prezývkou Los Blancos. Tieto európske ťažké váhy boli založené v roku 1902 a využívajú štadión Santiaga Bernabéua, ktorý má kapacitu 81 044 divákov. Carlo Ancelotti je súčasným manažérom klubu a priviedol tím k 35. titulu v La Lige v najnovšom vydaní 2021-2022.

Atlético Madrid

So sídlom v Madride sa zúčastňuje Atlético Madrid Španielska elitnej súťaže La Liga a na svoje domáce zápasy využíva štadión Wanda Metropolitano. Klub má bohatú históriu, keď trikrát vyhral prestížne tituly, ako napríklad Ligu majstrov UEFA a Superpohár. Medzi významných hráčov v histórii klubu patrí Adelardo Rodriguez, ktorý má na konte najviac zápasov (553) a Luis Aragones s najväčším počtom gólov (172).

Barcelona

Ide o španielskych futbalových gigantov, ktorí si udržali dominanciu v španielskom a európskom futbalovom priestore. Aby ukázali svoju dominanciu, kabinet klubových trofejí má 26 ligových titulov, 31 titulov Copa del Rey a 13 titulov Supercopa. Vo svete online športového stávkovania je Barcelona populárnym menom pre svoju predvídateľnosť výsledkov.

FC Sevilla

Sevilla je domovom španielskej futbalovej veľmoci Sevilla FC. Tím La Ligy momentálne vedie Julen Lopetegui a v práve skončenej sezóne sa mu podarilo umiestniť na 4. pozícii z 20. Od svojho založenia v roku 1890 sa klub zúčastnil v La Lige 77 sezón, pričom raz vyhral a 4-krát skončil na druhom mieste. Poskytovatelia online stávkových kancelárií, ako sú 1xBet, Betmaster a Unibet, sú niektoré zo stránok, na ktoré si treba dávať pozor pri stávkovaní na Sevillu.

Najlepšie tímy ligy
Najlepšie štatistiky La Ligy

Najlepšie štatistiky La Ligy

Za 93 rokov, čo liga funguje, sa podarilo dosiahnuť niekoľko pozoruhodných rekordov. Najlepším strelcom ligy je legendárny Lionel Messi, ktorý strelil 474 gólov. Športové stávky online majú prispôsobené možnosti stávkovania ponúkaním trhov pre jednotlivých hráčov.

Takí hráči ako Messi priniesli niekoľko pekných výnosov pre tipujúcich vďaka ich predvídateľným výkonom. Ďalšími strelcami všetkých čias po Messim sú Cristiano Ronaldo, Telmo Zarra, Hugo Sanchez, Raul a Karim Benzema.

Hráči, ktorí sú kľúčoví v histórii ligy s najväčším počtom zápasov, sú Antony Zubizarreta s 622 zápasmi, Joaquin so 600 zápasmi, Raul Garcia s 553 zápasmi, Eusebio Sacristan s 543 zápasmi a Paco Buyo s 542 zápasmi.

Rekordy, ktoré dosiahli tímy, zahŕňajú najviac po sebe idúcich ligových titulov, ktoré drží Real Madrid. Dosiahli to pri dvoch príležitostiach, medzi rokmi 1961 a 1965 a medzi rokmi 1986 a 1990. Athletic Bilbao, Barcelona a Real Madrid majú od roku 1929 doteraz najviac spoločných vystúpení v najvyššej súťaži. Espanyol je tímom La Ligy s najväčším počtom prehier, celkovo 1119.

Najlepšie štatistiky La Ligy
Ligové a Pohárové súťaže

Ligové a Pohárové súťaže

Mužstvá zúčastňujúce sa najvyššej španielskej ligy hrajú aj v ďalších domácich a medzinárodných súťaží. Na medzinárodnej scéne sa tímy ukázali ako dôstojní konkurenti a získali niekoľko ocenení. Domáce aj medzinárodné súťaže poskytujú dobré trhy pre online športové stávkovanie. Kedykoľvek, keď prebieha liga, tipujúci vždy nájdu stávkové kurzy La Liga, na ktorých môžu skúsiť šťastie.

Medzi domáce súťaže, ktoré online stávkové stávky zvyčajne ponúkajú hráčom, patria Copa del Rey, Supercopa de Espana a premiérová súťaž La Liga. Od začiatku Copa del Rey je Barcelona s 31 titulmi najúspešnejším klubom.

Real Betis je najnovším šampiónom 2021-2022. Okrem ceny v súťaži, zisk titulu automaticky povyšuje tím na tím Európska liga UEFA v prípade, že nedosiahne požadovanú pozíciu v tabuľke La Ligy. V Supercopa Real Madrid niesol deň s Lukom Modričom, ktorý predviedol výkon ako muž zápasu.

Ligové a Pohárové súťaže
História La Ligy

História La Ligy

Španielska najvyššia futbalová liga bola založená v roku 1929 s inauguračnými 10 tímami na návrh Jose Maria Acha. Kritériom na výber týchto tímov bolo posledných šesť víťazov Copa del Rey, traja víťazi na druhom mieste a jeden tím vo vyraďovacej súťaži. Od spustenia súťaže dominovali tri kluby. Sú to Real Madrid, Athletic Bilbao a Barcelona, ktoré nikdy nezostúpili.

Barcelona vyhrala úvodnú sezónu, ale neskôr sa atletický klub etabloval a dominoval lige v 30. rokoch. V 50. rokoch sa Barcelona a Real Madrid stali najlepšími hráčmi. Tieto dva tímy si udržali dominanciu až do dnešného dňa a tímy ako Atletico Madrid sa objavili a predstavujú dôstojnú konkurenciu.

Medzi mená, ktoré si treba všimnúť v histórii ligy, patria Lionel Messi z Barcelony a Cristiano Ronaldo z Realu Madrid 21. storočia. Raul Gonzalez je bývalý cieľový muž Realu Madrid so skvelou bilanciou.

História La Ligy
Najlepšie stávkové kurzy na La Ligu

Najlepšie stávkové kurzy na La Ligu

La Liga je pravdepodobne jednou z najlepších futbalových líg, v ktorých sa konajú niektoré z najlepších svetových tímov, akými sú Barcelona a Real Madrid. Liga je tiež domovom niektorých špičkových futbalových mien. Z tohto dôvodu sa súťaž stala populárnou medzi hráčmi, ktorí dávajú online stávkovým kanceláriám dôvody na poskytovanie väčšiny španielskych hier.

La Liga stávkové kurzy sú jedným z najlepších s rôznymi trhmi ponúkanými stávkujúcim. Najlepšie online stávkové kancelárie ponúkajú širokú škálu kurzov. Hazardní hráči majú možnosť stávkovať počas hry s funkciou živého stávkovania. Niektoré z populárnych trhov ponúkaných na trhu La Liga zahŕňajú peňažnú hranicu, viac ako menej, prvé skóre, rezervácie, tímy, ktoré skórujú, a správne skóre. Na týchto trhoch možno ľahko vytvoriť prispôsobenú stávku.

Uzatváranie stávok

The peňažná linka je najjednoduchšia a najhranejšia stávka v každom španielskom online bookmakerovi. Peňažná línia je trojstranný trh. Dá sa predpovedať buď víťazstvo jedného z tímov, alebo remíza, ak sa zdá, že tímy majú rovnaké šance. Ako staviť na zápasy La Ligy je celkom jednoduché. Hráč by sa mal prihlásiť do preferovanej online stávkovej stávky, prejsť do sekcie La Liga a analyzovať dostupné tímy.

Trh nad a pod La Liga je pre hráčov bezpečnou voľbou, pretože sa zaoberá skôr celkovým počtom gólov než víťaznou stranou. Online bookmakeri si zvyčajne stanovia určitý počet cieľov a tipujúci predpovedajú, či bude konečný výsledok väčší alebo menší ako stanovená hodnota. Napríklad trh nad 2,5 znamená, že celkový počet gólov v zápase bude 3 alebo viac, zatiaľ čo menej ako 2,5 znamená, že góly, ktoré sa majú streliť, sú 2, 1 alebo žiadny.

Najlepšie stávkové kurzy na La Ligu
Najlepšie stávkové kancelárie na stávkovanie na La Ligu

Najlepšie stávkové kancelárie na stávkovanie na La Ligu

Najlepšie stávkové spoločnosti ponúkajúce skvelé kurzy zaistili pridanie súťaží La Liga na svoje trhy. Pri výbere preferovanej stránky skontrolujte ponúkané kurzy a či stránka pravidelne poskytuje zápasy La Ligy. Ak chcete získať informácie o týchto stránkach, je dôležité prečítať si recenzie a získať odporúčania od iných používateľov.

Niektoré z najlepších stávkových kancelárií ponuka španielskych hier za dobré ceny zahŕňa 10bet, 22Bet, Betfinal, Betsafe, Me88, VBET, William Hill, Royal Panda, Unibet, Melbet, Dafabet, 1xBet a Betwinner. Predtým, ako sa usadíte v stávkovej kancelárii, skontrolujte jej zákonnosť v konkrétnej krajine. Väčšina z týchto stránok je prístupná na mobilných telefónoch pomocou prehliadača, čo znamená, že môžete stávkovať v pohodlí domova.

Najlepšie stávkové kancelárie na stávkovanie na La Ligu
About the author
Martina Nováková
Martina Nováková
About

Martina Nováková, pravý skvost z srdca Slovenska, je známa svojou odbornosťou v lokalizácii online kasínových sprievodcov. S viac ako dvoma desaťročiami skúseností dokonale prispôsobuje obsah slovenskému publiku, zabezpečujúc relevanciu a rezonanciu.

Send email
More posts by Martina Nováková