Online stávkovanie na FIFA Svetový pohár

Tento sprievodca stávkami na Majstrovstvá sveta FIFA obsahuje všetky podrobnosti, s ktorými sa musia tipujúci zoznámiť pred stávkovaním na Majstrovstvá sveta vo futbale, od histórie turnaja a jeho popularity až po tipovanie na nadchádzajúci turnaj Majstrovstiev sveta vo futbale 2022. Majstrovstvá sveta vo futbale sú medzinárodným futbalová súťaž, v ktorej sa zúčastňujú mužské národné futbalové tímy, ktoré sú členmi Medzinárodnej futbalovej federácie (FIFA).

Je to jeden z najväčších športových turnajov na celom svete a crème de la crème asociácie futbalu. Turnaj sa koná po štyroch rokoch a momentálne sa na ňom zúčastňuje 32 tímov.

Online stávkovanie na FIFA Svetový pohár
Martina Nováková
WriterMartina NovákováWriter
ResearcherMatteo BianchiResearcher
Ako staviť na majstrovstvá sveta vo futbale

Ako staviť na majstrovstvá sveta vo futbale

Tipovanie na majstrovstvá sveta nie je žiadna veľká veda. Do hry sa môže dostať každý, kto vie staviť na bežné futbalové zápasy a turnaje. To platí, pokiaľ rozumejú svetu futbalových stávok, najmä rôzne možnosti stávkovania, inak známy ako stávkové trhy, a čo je dôležité, kurzy.

Ako staviť na majstrovstvá sveta vo futbale
Tipy na stávkovanie FIFA

Tipy na stávkovanie FIFA

Prvá vec je nájsť spoľahlivú stávkovú kanceláriu, ktorá bude mať trhy so stávkami na majstrovstvá sveta. Samozrejme, najlepšia stávková kancelária je tá, ktorá má licenciu a má rozsiahle stávkové trhy s vysokými kurzami. Pri výbere najlepšej stávkovej stávky je tiež dôležité posúdiť dostupné metódy vkladov a výberov a, čo je dôležité, bonusy za stávkovanie na futbal.

Ďalšou dôležitou vecou je pochopiť, ktoré tímy sa zúčastňujú a ich silné stránky. Stávkujúci by nemali len stávkovať naslepo; mali by analyzovať aktuálnu formu tímu, na ktorý chcú stávkovať, jednotlivých hráčov av prípade potreby aj štatistiku vzájomných zápasov.

Ak sa pozriete na predpovede majstrovstiev sveta od odborných tipujúcich, môže to byť pre tých, ktorí nie sú až tak nadšení z futbalu, veľmi ďaleko.

To je všetko, ľudia, sprievodca stávkami na majstrovstvá sveta vo futbale. Najbližšie majstrovstvá sveta sa začnú od 21. novembra do 18. decembra 2022 a budú sa konať v Katare, takže buďte naladení!

Tipy na stávkovanie FIFA
História majstrovstiev sveta vo futbale

História majstrovstiev sveta vo futbale

Aj keď sa predtým konali medzinárodné futbalové turnaje, až v roku 1930 sa v Uruguaji hral inauguračný turnaj Svetového pohára FIFA. Súťažilo v ňom 13 tímov zo Severnej Ameriky, Európy a Južnej Ameriky. Prvé dva zápasy sa odohrali súčasne 13. júla 1930.

Jeden zápas medzi Francúzskom a Mexikom sa skončil 4:1 v prospech Francúzska, zatiaľ čo druhý zápas medzi USA a Belgickom skončil 3:0 v prospech Spojených štátov. Vo finále sa o deň postaral domáci Uruguaj, ktorý porazil Argentínu 4:2.

Počas prvých rokov šampionátu, vojny a medzikontinentálne cestovanie značne brzdilo úspech turnaja. Napríklad len málo juhoamerických tímov malo vôľu cestovať do Európy na turnaj v roku 1934, zatiaľ čo niektoré krajiny bojkotovali majstrovstvá sveta v roku 1938. Potom prišla druhá svetová vojna, ktorá viedla k zrušeniu turnajov v rokoch 1942 a 1946.

Našťastie po skončení vojny FIFA vyžehlila niekoľko problémov a majstrovstvá sveta v roku 1950 boli úspešné. Bol to prvý turnaj, na ktorom sa zúčastnili britské tímy, ktoré odstúpili z FIFA v roku 1920.

História majstrovstiev sveta vo futbale
Najúspešnejšie tímy na majstrovstvách sveta

Najúspešnejšie tímy na majstrovstvách sveta

Brazília zostáva najúspešnejším tímom na tomto turnaji, keď ho vyhrala rekordných 5-krát, a je jediným tímom, ktorý sa zúčastnil všetkých turnajov Svetového pohára. Nasleduje Taliansko a Nemecko so 4 titulmi za kus.

Aktuálnym šampiónom je Francúzsko, ktoré získalo svoj druhý titul na turnaji majstrovstiev sveta vo futbale 2018, ktorý sa konal v Rusku. Tím odišiel s vytúženou trofejou, peňažnou odmenou vo výške 35 miliónov USD a právom chváliť sa odznakom šampiónov FIFA až do ďalších majstrovstiev sveta.

Najúspešnejšie tímy na majstrovstvách sveta
Formát Svetového pohára FIFA

Formát Svetového pohára FIFA

Cesta na majstrovstvá sveta začína kvalifikáciami, ktoré sa konajú v 6 konfederáciách FIFA – Afrike, Severnej a Strednej Amerike a Karibiku, Ázii, Južnej Amerike, Oceánii a Európe. Každá konfederácia dohliada na kvalifikácie, zatiaľ čo FIFA rozhoduje o počte miest, ktoré každá konfederácia získa, na základe sily tímov v konfederáciách.

Kvalifikácia začína už 3 roky pred podujatím a je rozložená na 2 roky. Kvalifikačné formáty sa líšia v závislosti od konfederácie. Hostiteľská krajina v súčasnosti získava automatickú kvalifikáciu.

Formáty majstrovstiev sveta vo futbale sa v priebehu rokov menili. V súčasnosti turnaj priťahuje 32 tímov, ktoré sa kvalifikujú, a celý mesiac s nimi bojuje adrenalínová akcia. Existujú dve hlavné fázy: skupinová fáza a vyraďovacia fáza.

Skupinové fázy

V skupinových fázach je 8 skupín, každá so 4 tímami, ktoré o to bojujú na šampionáte s každým, kde každý tím hrá s ostatnými 3 tímami v skupine. Tím získa 3 body za víťazstvo, 1 za remízu a 0 za prehru. Po odohratí 3 zápasov tímy číslo 1 a 2 postupujú do vyraďovacej fázy.

Vyraďovacie fázy

Vyraďovacia fáza Majstrovstiev sveta vo futbale je turnaj s jedným vyraďovaním, kde sa tímy stretávajú v jednorazových zápasoch. Vyraďovacia fáza začína osemfinále pred postupom do štvrťfinále, semifinále a nakoniec vyvrcholí finále. Pre porovnanie, tímy, ktoré prehrali v semifinále, bojujú o tretie miesto v predvečer finále.

Formát Svetového pohára FIFA
O futbale

O futbale

Futbal je najpopulárnejší šport celosvetovo priťahuje viac ako 4 miliardy fanúšikov. Najnovšie štatistiky ukazujú, že vo viac ako 200 krajinách je viac ako 250 miliónov futbalistov. Je však ťažké vystopovať históriu futbalu, pretože sa objavil nezávisle v rôznych kultúrach, kde existovali hry podobné modernému futbalu – tieto hry zahŕňali kopnutie do objektu pripomínajúceho modernú loptu.

O futbale
Prečo je svetový pohár FIFA populárny?

Prečo je svetový pohár FIFA populárny?

Majstrovstvá sveta vo futbale sú nepochybne jedným z najväčších športových podujatí, ktoré priťahuje obrovskú návštevnosť a sledovanosť. Napríklad finále majstrovstiev sveta vo futbale 2018 medzi Francúzskom a Chorvátskom malo priemernú sledovanosť naživo 517 miliónov divákov, pričom počas zápasu vrcholilo až 1,1 miliardy divákov. Turnaj dominuje aj na internetových stránkach športových stávok. Prečo je teda Majstrovstvá sveta vo futbale medzi stávkarmi populárne?

Tipujúcim sa páči stávkovanie na športové turnaje, najmä tie najprestížnejšie súťaže, akými sú majstrovstvá sveta. Keďže futbal je celosvetovo najpopulárnejším športom, je všeobecne známe, že stávkujúci budú mať plné ruky práce so stávkovaním na Majstrovstvá sveta vo futbale, keďže keď sa turnaj koná, celý svet športových stávok sa sústreďuje na túto súťaž.

Majstrovstvá sveta sa konajú v čase, keď nefungujú špičkové futbalové a športové ligy, napríklad Barclays Premier League, takže tipujúci majú na stávkovanie iba Svetový pohár ako hlavnú súťažnú futbalovú súťaž.

Súťaživosť podujatia, talent a samozrejme vášeň, ktorú majú tipujúci pre svoje obľúbené tímy, sú najväčším dôvodom, prečo je svetový pohár FIFA populárny medzi nadšencami športového stávkovania.

Prečo je svetový pohár FIFA populárny?
About the author
Martina Nováková
Martina Nováková
About

Martina Nováková, pravý skvost z srdca Slovenska, je známa svojou odbornosťou v lokalizácii online kasínových sprievodcov. S viac ako dvoma desaťročiami skúseností dokonale prispôsobuje obsah slovenskému publiku, zabezpečujúc relevanciu a rezonanciu.

Send email
More posts by Martina Nováková