Hrajte Chess online – Top 10 najlepšie platiacich Sports Betting 2022

Pre tých, ktorí chcú vedieť, čo je to šachové stávkovanie, je odpoveď jednoduchá. Vzťahuje sa na akt stávkovania na výsledky šachového zápasu. Stávkujúci môžu staviť na to, kto verí, že hru vyhrá, alebo či bude remíza alebo nie.

História a popularita šachových stávok

Šach je tu už veľmi dlho, záznamy siahajú až do 6. storočia nášho letopočtu. V tých časoch sa šach nepovažoval za hru zručnosti ako dnes; skôr to bolo vnímané skôr ako hazardná hra, ktorá si vyžadovala veľmi málo duševných schopností.

V týchto dňoch sa názor na šach dramaticky zmenil. Hra je teraz vnímaná ako skutočný test mentálnych schopností a stratégie, vďaka čomu je oveľa ťažšie predpovedať výsledok zápasu.

Tento posun vo vnímaní príliš neodradil stávkarov od stávkovania na šachové zápasy, keďže ide stále o veľmi populárnu online stávkovú činnosť. Pred uzatváraním stávok online však musia tipujúci pochopiť, ako hra funguje.

Hrajte Chess online – Top 10 najlepšie platiacich Sports Betting 2022
Ako staviť na šachŠachové stávkové kurzy
Ako staviť na šach

Ako staviť na šach

Na uzatváraní stávky na šachový zápas skutočne nie je nič zložité. Tipujúci musia nájsť a dobrá internetová stránka so športovými stávkami ktorý ponúka šachové stávky a potom môžu pokračovať v uzatváraní stávok.

Na väčšine stránok je jednoduchá navigácia a zvyčajne je tu dobre zobrazená ponuka, z ktorej si tipujúci môžu vybrať typ športu, na ktorý sa dá staviť. Ak chcete umiestniť stávku na šach, tipujúci môže postupovať podľa týchto krokov:

  • Prihláste sa do ich online športového stávkového účtu
  • Prejdite do šachovej sekcie stávkovej stávky
  • Nájdite zápas, ktorý ich zaujíma, a umiestnite ich stávkový trh
  • Zadajte sumu stávky a potvrďte stávku

Typy šachových stávok

Medzi najobľúbenejšie typy šachových stávok patria:

  • Víťaz zápasu: Táto stávka sa uzatvára na hráča, ktorého si tipujúci vybral, aby vyhral zápas.
  • Dvojitá šanca: Táto stávka sa uzatvára na toho, kto vyhrá zápas, alebo bude remíza.
  • Ázijský handicap: Tento typ šachového stávkovania ponúka výhodu pre jedného hráča oproti druhému pri vyrovnávaní kurzov.
  • Pod/nad: V tejto stávke tipujúci predpovedajú, či bude alebo nebude viac, povedzme, ťahov, ako je stanovený prah.
Ako staviť na šach
Šachové stávkové kurzy

Šachové stávkové kurzy

Kurzy sú niečo, čo musia stávkujúci brať vážne pri stávkovaní na šachové zápasy. The kurzy ponúkané online stávkovými kanceláriami sa môžu značne líšiť, takže tipujúci si musia pred podaním stávky porovnať kurzy na rôznych stránkach a prečítať si tipy na športové stávky.

Všeobecne povedané, favorit v akomkoľvek danom šachovom zápase bude mať menší kurz ako smoliar. To dáva zmysel, pretože stávkové kancelárie poskytujú lepšiu hodnotu tým, ktorí vsádzajú na smoliar. Sú však chvíle, keď favorit môže byť riskantnou stávkou, pretože môže úplne prehrať.

Čo ovplyvňuje kurzy v šachových stávkach?

Existuje niekoľko vecí, ktoré môžu ovplyvniť kurzy pri stávkovaní na šach. Najzrejmejšia je aktuálna forma oboch hráčov, pretože tá dá predstavu o tom, kto pravdepodobne vyhrá zápas.

Ďalším faktorom ovplyvňujúcim kurz je typ podanej stávky. Napríklad stávky na to, kto vyhrá zápas, majú zvyčajne menší kurz ako stávky na to, či dôjde k remíze alebo nie. Skúsenosti hráčov môžu tiež ovplyvniť šance, pretože online stávkové stávky môžu poskytnúť väčšiu hodnotu skúseným hráčom. Nie je to však vždy tak.

Šachové stávkové kurzy