Online stávkovanie na KBO League Korean Series

Toto je príručka, ktorá pomôže hráčom staviť na kórejskú sériu KBO League, jeden z hlavných bejzbalových turnajov v regióne. Liga KBO (Korean Baseball Organization) je najvyššia profesionálna baseballová liga v Južnej Kórei, ktorá je zároveň najpopulárnejšou športovou ligou v krajine. Kórejská séria KBO League je vo svojej 41. sezóne každoročná záverečná majstrovská séria, ktorá sa hrá po základnej časti.

Prvých 5 tímov základnej časti bojuje v sérii play-off o korunu víťazného tímu. Najviac titulov si drží Kia Tigers (11), nasledované Samsung Lions (8).

Martina Nováková
WriterMartina NovákováWriter
Všetko, čo potrebujete vedieť o kórejskej sérii KBO League

Všetko, čo potrebujete vedieť o kórejskej sérii KBO League

KBO je riadiaci orgán, ktorý riadi 2 profesionálne baseballové ligy v Južnej Kórei – KBO League a KBO Futures League. Na ich zozname športových turnajov je kórejská séria KBO League a zápas hviezd. Ako člen Medzinárodnej bejzbalovej federácie majú tiež za úlohu uľahčovať účasť národného bejzbalového tímu na medzinárodné športové podujatia.

Od roku 2000 je národný baseballový tím Južnej Kórey pevne uvedený na mape tým, že sa umiestnil na druhom mieste na World Baseball Classic (dvakrát) a získal bronz a zlato na olympijských hrách v roku 2000 a 2008.

Hrá sa kórejská séria KBO League bejzbal veľmi podobné najlepším baseballovým majstrovstvám. Pravidlá bejzbalu v Južnej Kórei úzko súvisia s americkou Major League Baseball (MBL). Obaja majú určené pravidlo úderov (USA, od roku 2022), ale prevracanie netopierov považované za normálne v Južnej Kórei sa v USA považuje za urážlivé.

Remízy nie sú bežné v dôležitých hrách v USA, kde o víťazovi rozhoduje neobmedzený počet dodatočných smien. Hoci nerozhodných výsledkov je veľmi málo, v lige KBO je stanovený limit 12 zmien na zápasy základnej časti a limit 15 zmien v play-off, čo znamená, že tímy by mohli remizovať.

Všetko, čo potrebujete vedieť o kórejskej sérii KBO League
Ako sa hrá kórejská séria KBO League?

Ako sa hrá kórejská séria KBO League?

Kórejská séria KBO League je každoročný šampionát, ktorý sa koná po základnej časti (apríl – september). Počas sezóny odohrá 10 tímov spolu 144 zápasov, pričom každý tím odohrá 16-krát. Najväčšie bejzbalové podujatia priťahujú davy viac ako 28 000 divákov a bolo by viac, keby mali ihriská väčšiu kapacitu.

Prvých 5 tímov sezóny si zmeria sily s prvým zápasom medzi štvrtým a piatym tímom, pričom štvrtý tím začne s vedením 1:0. Víťaz (najlepší z 2 zápasov) bude súťažiť s tretím tímom v semifinále play-off.

Semi-Play-off je najlepší z 5 zápasov, pričom víťaz bude hrať proti druhému tímu v play-off. Playoffs je najlepší z 5 zápasov a víťaz sa kvalifikuje do kórejskej série s tímom číslo 1.

Kórejská séria je majstrovská hra, ktorá potrebuje víťazný tím, aby vyhral 4 zo 7 zápasov. Podobne ako na iných bejzbalových turnajoch sa hry hrajú jeden zápas denne, kým sa nenájde šampión. Zápasy sa hrajú vo formáte 2-3-2 alebo 2-2-1-1-1 striedavo na domácom ihrisku súťažiacich tímov.

Ako sa hrá kórejská séria KBO League?
Prečo je kórejská séria KBO obľúbená na stávkovanie?

Prečo je kórejská séria KBO obľúbená na stávkovanie?

Stávkovanie na bejzbalových turnajoch v Južnej Kórei je jednoduché vzhľadom na množstvo online stávkových stránok, z ktorých si môžete vybrať. Hlavné typy stávok dostupné pre kórejské série KBO sú Money Line, Run Line a Total s veľmi obmedzenými stávkami Futures a Prop.

Money Line je populárna stávka ktoré možno uskutočniť v zápasoch základnej časti sezóny, ako aj v zápasoch play-off na konci sezóny. Stávkujúci v podstate vsádzajú na to, kto podľa nich vyhrá sériu. Ak je to možné, je možné uzavrieť stávku na futures, aby ste mohli predpovedať, kto bude víťazom ďalšej série.

Stávky Run Line sú ekvivalentom bodových stávok v NFL a sú veľmi populárnou formou stávkovania. Run line je vždy nastavená na 1,5, pričom tipujúci majú možnosť staviť na -1,5 alebo +1,5. To znamená, že ak má tím hodnotu -1,5, musí vyhrať o 2 alebo viac jázd; ak má tím +1,5, musí prehrať o 1 beh alebo vyhrať hru, aby stávkujúci vyhrali stávku Run Line.

Celkové stávky sú jednoducho miesto, kde tipujúci rozhodne, či je celkový počet behov vyšší alebo nižší ako počet stanovený online stávková kancelária.

Prečo je kórejská séria KBO obľúbená na stávkovanie?
Ako staviť na kórejskú sériu KBO

Ako staviť na kórejskú sériu KBO

Keď chcú hráči staviť na bejzbalové turnaje, ako je kórejská séria KBO League, musia najprv nájsť bezpečnú, zabezpečenú a renomovanú online stávkovú kanceláriu, ktorá tento šport ponúka. Tieto faktory možno predpokladať, že existujú na základe licencie vydanej dôveryhodným orgánom. Pozor by si mali dať najmä noví hráči skvelé uvítacie bonusy na niektorých stránkach.

Tiež stojí za to skontrolovať spôsoby platby a výberu, aby ste našli ten, ktorý je pre hráča vhodný. Registrácia na stávkovej stávke online zahŕňa zadanie osobných údajov, výber spôsobu platby, financovanie účtu, prechod na športovú stránku, výber zápasu a podanie stávky.

Aby zvýšil šance tipujúceho na dobré stávky, hráč musí študovať hru, tímy a jednotlivých hráčov. Vedieť, ako sa hra hrá, študovať štatistiky a venovať pozornosť akýmkoľvek novinkám o tímoch a hráčoch, to všetko môže pomôcť stávkujúcim robiť informovanejšie stávky s väčšími šancami na výhru.

Počasie môže byť dôležitým faktorom, pretože niektoré tímy/hráči hrajú za určitých podmienok lepšie a mohlo by byť rozhodujúcim kritériom pri uzatváraní stávok Run Line. Je tiež dôležité vedieť, kto sú prví nadhadzovači a odpalovači (spolu s ich štatistikami), pretože to môže vážne ovplyvniť priebeh hry.

Ako staviť na kórejskú sériu KBO
Najlepšie stránky na stávkovanie na kórejskú ligu KBO za 2024

Najlepšie stránky na stávkovanie na kórejskú ligu KBO za 2024

Ak chcete nájsť najlepšiu online stávkovú kanceláriu, pozrite si recenzie dôveryhodných stránok od stávkových rankerov, ktoré hráčom pomôžu nájsť pre nich tú správnu stránku. Jedným z najlepších pre kórejskú sériu je Betwinner, ktorý obsluhuje viac ako 53 krajín v 43 jazykoch a používa 31 mien. Má viac ako 90 možností vkladov, množstvo trhov a množstvo bonusov pre nových aj etablovaných hráčov.

Betwinner ponúka hranie v hre, živé vysielanie zápasov a zároveň zobrazuje štatistiky na bočnej strane stránky. Má k dispozícii mobilnú aplikáciu na stiahnutie pre iOS a android, prípadne sa dá na web dostať priamo z mobilného zariadenia.

Ďalšou odporúčanou online stávkovou kanceláriou je Dafabet ktorý je viac zameraný na ázijský trh, ale má licenciu aj na použitie v Spojenom kráľovstve. Je to solídna stránka založená v roku 2004, ktorá akceptuje 13 mien a ponúka stránku v 11 jazykoch.

Dafabet má zaujímavú funkciu, ktorá umožňuje tipujúcim vyplatiť peniaze pred koncom hry, aj keď len so zlomkom výhier. Ponúkajú tiež nástroj na tvorbu stávok, ktorý hráčom pomôže vytvoriť si vlastnú prispôsobenú stávku. Kurzy sa zobrazujú okamžite, aby hráč získal väčšie pohodlie.

Najlepšie stránky na stávkovanie na kórejskú ligu KBO za 2024
Krátka história kórejskej série KBO League

Krátka história kórejskej série KBO League

Liga KBO bola založená v roku 1982, pričom prvá kórejská séria sa hrala medzi OB Bears a Samsung Lions. Prvých 6 rokov KBO League bola sezóna rozdelená na 2, pričom najlepšie tímy z každej polovice sezóny sa proti sebe postavili v kórejskom šampionáte série.

To sa zmenilo v roku 1986, pretože ten istý tím vyhral obe polovice sezóny v predchádzajúcom roku, čo viedlo k tomu, že v roku 1985 nevznikla žiadna kórejská séria. Nasledujúce majstrovstvá v baseballe sa hrali medzi dvoma najlepšími tímami z každej polovice sezóny, aby sa zabezpečila kórejská séria. Tento formát sa odvtedy vyvinul do súčasných 5 najlepších tímov z jednej celej sezóny, ktoré súťažia v play-off.

Krátka história kórejskej série KBO League
About the author
Martina Nováková
Martina Nováková
O

Martina Nováková, pravý skvost z srdca Slovenska, je známa svojou odbornosťou v lokalizácii online kasínových sprievodcov. S viac ako dvoma desaťročiami skúseností dokonale prispôsobuje obsah slovenskému publiku, zabezpečujúc relevanciu a rezonanciu.

Send email
More posts by Martina Nováková