Online stávkovanie na MLB World Series

Podujatie je play-off bejzbalu, v ktorom sa proti sebe postavia víťazi dvoch najvyšších profesionálnych líg v Severnej Amerike. Tieto dve ligy, ktoré tvoria MLB, sú Americká liga (AL) a Národná liga (NL). Svetová séria je každoročná majstrovská hra medzi šampiónmi týchto dvoch športových turnajov.

Mnoho Američanov často považuje World Series za majstrovstvá sveta v baseballe. Zakladajú to na skutočnosti, že Major League Baseball priťahuje špičkových hráčov bejzbalu na svete. S hráčmi z viac ako 20 krajín ide o jedno z najväčších športových podujatí na svete. Ale v skutočnom zmysle nie sú majstri Svetovej série majstri sveta. Táto pocta patrí víťazom World Baseball Classic, medzinárodných športových majstrovstiev, ktoré sa začali v roku 2006.

Martina Nováková
WriterMartina NovákováWriter
ResearcherMatteo BianchiResearcher
Všetko, čo potrebujete vedieť o MLB World Series

Všetko, čo potrebujete vedieť o MLB World Series

Tieto dve športové ligy bojovali v turnaji o výhodu domáceho prostredia až do roku 2002. V rokoch 2003 až 2016 však získala výhodu príslušná liga, ktorá vyhrala Zápas hviezd.

Neskôr, až do roku 2020, víťazná strana ligy, ktorá v základnej časti vyhrala-prehra, získala výhodu na domácom ihrisku. Výnimkou sú prípady, keď sa všetky hry hrali na neutrálnom ihrisku, čo bol podobný prípad v roku 2020.

Všetko, čo potrebujete vedieť o MLB World Series
História svetovej série MLB

História svetovej série MLB

Baseballová séria začala po skončení rivality medzi národnou ligou a novou ligou americký Liga v roku 1903. Prvá udalosť zahŕňala najlepší z deviatich sérií, kde Pittsburgh prehral proti Bostonu, tri zápasy na päť.

V nasledujúcom roku NY Giants odmietli čeliť Bostonu, ktorý bol šampiónom AL. Napriek tomu bola séria obnovená v roku 1905 a potom sa hrala každoročne. Žiaľ, v roku 1994 bola akcia prerušená rozsiahlym štrajkom hráčov. Sedem hier je typické od roku 1922. Od roku 1955 má každá séria jedného hráča vybraného ako najužitočnejšieho hráča.

Začlenenie Kanady

V roku 1969 sa Montreal stal prvým tímom z r Kanada objaviť sa na MLB. Toronto by bolo druhé v roku 1977. Toronto vyhralo v roku 1992 a stalo sa prvým tímom mimo USA, ktorý vyhral veľké športové turnaje. Najviac titulov v americkej lige majú momentálne Yankees z New Yorku.

Príjmy získané z predaja brány play-off sú rozdelené medzi tímy play-off. Majster Svetovej série dostane najväčší podiel z fondu, za ním nasleduje druhý, atď. Finančná odmena pre šampiónov Svetovej série MLB je určená súčtom „Hráčovho fondu“. „pool“ sú peniaze získané zo všetkých predajov vstupeniek na play-off MLB.

Pred play-off MLB sa kluby zvyčajne stretávajú, aby rokovali o tom, koľko peňazí sa rozdelí medzi víťazov a porazených sezóny, podobne ako na najlepších majstrovstvách v e-športoch. Víťazi dostávajú najväčší podiel z "poolu" alebo odmeny. Ostatné tímy po sezóne dostávajú menšiu časť príjmov z play-off MLB.

História svetovej série MLB
V blízkosti bejzbalu

V blízkosti bejzbalu

Baseball ako šport sa hrá od roku 1744. Formát hry zostal takmer rovnaký dodnes. Kanada, Severná Amerika a Japonsko sú hlavné trhy hry, ale bejzbal je globálny šport. World Series of Baseball slúži ako jeho vyvrcholenie.

Cieľom pri hraní tejto hry je prekonať súpera počtom nábehov. Cieľom hráčov je trafiť bejzbalovú loptičku čo najďalej a potom budú získavať body behaním po základniach. Ak sa im podarí obísť všetky štyri základne a vyhnú sa označeniu, ich miesto zaujme ďalší pálkař.

V hre proti sebe súperia dva tímy, každý zložený z deviatich hráčov. Hra je dlhá deväť zmien, pričom každý tím odpaluje a potom striedavo hrá v každej smene. Konečné skóre každého tímu sa pripočíta k jeho celkovému skóre a tím, ktorý nazbiera viac bodov, vyhráva.

V blízkosti bejzbalu
Prečo je Major League Baseball World Series populárna?

Prečo je Major League Baseball World Series populárna?

Svetová séria môže byť severoamerickým turnajom, ale nepochybne je to najlepšie bejzbalové podujatie na planéte. Hoci tu nie sú tímy z celého sveta, je tu množstvo zahraničných hráčov. YouTube TV, internetová televízna služba, ktorá bola spustená v roku 2017, sa stala prezentujúcim sponzorom World Series v rámci viacročnej zmluvy, ktorá sa začala v roku 2017.

Mnoho menších bejzbalových turnajov dostalo názov „Svetová séria“. Medzi ďalšie športové turnaje patrí Svetová séria juniorov. Junior športové turnaje zápas s víťazom Americkej asociácie a šampiónom Medzinárodnej ligy.

Tieto dve sú profesionálne menšie ligy v Amerike. Došlo tiež k nárastu športových online turnajov, do ktorých sa zapojili hráči bejzbalových videohier.

Prečo je stávkovanie populárne?

Svetová séria je najstarším šampionátom v profesionálnom športe a nie je žiadnym tajomstvom, že bejzbal má dostatočne veľkú fanúšikovskú základňu na to, aby pomohla propagovať najvýznamnejšiu bejzbalovú udalosť sezóny.

Pokiaľ ide o najprijateľnejšie kurzy Svetovej série, služby športových stávok nezdržujú a poskytujú množstvo možností pre každú hru v sérii. Futures stávkovanie je, keď hráči vsádzajú na kurzy a línie Svetovej série pred majstrovskou sériou.

Prečo je Major League Baseball World Series populárna?
Ako staviť na MLB World Series

Ako staviť na MLB World Series

Pokiaľ ide o stávkovanie Svetovej série na športové turnaje, prakticky každá stávková kancelária na trhu má veľký výber. Skutočným problémom je rozhodnúť sa, ktoré možnosti stávok sú vhodné pre hráčov. Stávkové stávky ponúkajú širokú škálu alternatív stávok, vrátane niektorých najlepšie majstrovstvá v e-športoch.

Moneyline je najpohodlnejší spôsob stávkovania na športové turnaje. Výplaty určujú kurzy MLB. Táto stávka iba vyžaduje, aby hráč stavil na to, ktorý tím vyhrá konkrétnu hru.

Stratégie stávkovania na MLB World Series

Ďalšou metódou je stávka na bodové rozpätia. Keď hráči vsádzajú na rozpätie bodov Svetovej série, stávkujú na to, o koľko bodov musí tím vyhrať alebo prehrať.

Obľúbený tím, označený záporným znamienkom, musí hru buď úplne vyhrať, alebo prehrať s menším rozdielom, ako je spread. Smoliar označený záporným symbolom musí vyhrať o viac behov, než je rozpätie, aby pokryl rozpätie.

Jednotlivci nemusia stávkovať na konkrétny tím alebo výsledok, keď stavia na súčty. Stávka je zvyčajne na celkový súčet behov pre oba tímy. Ak má hra World Series súčet 7,5, hráči môžu staviť na over, čo znamená, že predpovedajú, že oba tímy skórujú viac ako 8. V prípade menej ako 8 je opak pravdou.

Prop (proposition) stávkovanie je zábavný spôsob stávkovania na World Series bez stávkovania na konkrétny výsledok. Prop stávka nezohľadňuje víťazný tím ani konečné skóre, ale namiesto toho sa sústreďuje na to, čo sa stane počas hry. Prop stávky možno uzatvárať na jedného hráča alebo na všetky tímy v súboji.

Ako staviť na MLB World Series
About the author
Martina Nováková
Martina Nováková
About

Martina Nováková, pravý skvost z srdca Slovenska, je známa svojou odbornosťou v lokalizácii online kasínových sprievodcov. S viac ako dvoma desaťročiami skúseností dokonale prispôsobuje obsah slovenskému publiku, zabezpečujúc relevanciu a rezonanciu.

Send email
More posts by Martina Nováková