Online stávkovanie na Davis Cup

Davisov pohár je v súčasnosti jednou z top medzinárodných a jednou z najväčších športových udalostí tenisového kalendára. Základným formátom turnaja je vyraďovací turnaj tímov, ktorý organizuje a zastrešuje Medzinárodná tenisová federácia (ITF). Víťazi podujatia budú každoročne držiteľmi titulu majstrov sveta. Prvý Davisov pohár sa konal v roku 1900 len s dvoma tímami – Veľkou Britániou a USA. Do roku 2016 sa však zúčastnili tímy zo 135 krajín.

V priebehu rokov boli najúspešnejšie tímy z USA a Austrálie. USA získali 32 titulov. Pôvodne sa mohli zúčastniť len amatérski hráči. Od roku 1968 mohli súťažiť aj národní registrovaní hráči. To sa zmenilo v roku 1973, keď sa mohli začať zúčastňovať profesionáli.

Martina Nováková
WriterMartina NovákováWriter
Všetko, čo potrebujete vedieť o Davis Cupe

Všetko, čo potrebujete vedieť o Davis Cupe

Cenový fond pre Davisov pohár je v súčasnosti 23 miliónov eur. Nie sú to však len hráči, ktorí si odnášajú časť odmeny. Federácie každej krajiny, ktoré dohliadajú na tento šport, budú ťažiť z toho, ako sa ich tímu darí.

Prvý turnaj

Davis bol jedným z hráčov v prvom turnaj a jeho tím vyhral prvé tri zápasy. V nasledujúcich rokoch sa turnaj rozšíril o ďalšie krajiny vrátane Belgicka, Rakúska a Francúzska. V roku 1972 sa z neho stal vyraďovací turnaj. Organizátori vytvorili viacúrovňový systém súťaže v roku 1981 a odvtedy dochádza k pravidelným revíziám formátu.

Všetko, čo potrebujete vedieť o Davis Cupe
Všetko o tenise

Všetko o tenise

tenis sa stal jedným z divácky najpopulárnejších športov na svete. Zatiaľ čo hráči z USA dominovali tomuto športu v 80. a 90. rokoch, hráči z iných krajín odvtedy absolvovali niektoré z veľkých svetových turnajov ako Wimbledon, French Open a US Open.

Všetky sú vysielané v televízii a sledovanosť je vždy vysoká. Na väčšine šampionátov budú muži hrať zápasy, ktoré sú najlepšie z piatich setov, zatiaľ čo ženy budú hrať najlepšie z troch setov.

Pravidlá hry sa však nelíšia a väčšina tenisových turnajov bude obsahovať turnaje vo dvojhre pre mužov aj ženy, turnaje vo štvorhre pre mužov a ženy a turnaje v zmiešanej štvorhre. Niektoré veľké športové turnaje ponúkajú športové podujatia pre vozíčkarov, juniorské turnaje a seniorské podujatia.

Všetko o tenise
Prečo je Davisov pohár tak populárny na stávkovanie?

Prečo je Davisov pohár tak populárny na stávkovanie?

Tenis je jedným z najpopulárnejších športov na svete. Jedným z dôvodov je aj to, že sa dá dodržiavať po celý rok. Hráči cestujú na turnaje po celom svete v rôznych ročných obdobiach a zúčastňujú sa veľkých športových podujatí, ktoré sú vysielané v televízii, takže pokiaľ ide o stávkovanie na športové turnaje, vždy je tu možnosť s tenisom.

Davisov pohár, ako už bolo vysvetlené, sa koná počas štyroch víkendov, takže aj keď ľudia časť z neho nestihnú, môžu to čoskoro dobehnúť a je tu množstvo rôznych zápasov, ktoré môžu sledovať.

Davisov pohár je zaujímavý, pretože sa v ňom zúčastňujú skôr tímy krajín ako jednotliví hráči, takže človek, ktorý tipuje tieto tenisové zápasy, myslí na viac než len na výsledok jedného zápasu.

Premýšľajú o tom, ako sa mužstvám celkovo darí na turnaji, ak je mužstvo iné ako vlani, nie je jednoduché vychádzať z minuloročného výkonu. Osoba uzatvárajúca stávku sa bude musieť pozrieť na výkon jednotlivých hráčov.

Prečo je Davisov pohár tak populárny na stávkovanie?
Ako staviť na Davisov pohár

Ako staviť na Davisov pohár

Prvá vec, ktorú musíte urobiť pri stávkovaní na športové turnaje, je nájsť a dobrá stránka so športovými stávkami a zaregistrujte sa. Na registráciu budú vyžadovať niektoré osobné údaje a niektoré stránky budú vyžadovať, aby jednotlivec poskytol dôkaz o veku a adrese. To bude závisieť od lokality a vlastnej polohy používateľa.

Potom by si mal používateľ skontrolovať, či je akceptovaný spôsob platby, ktorý chce použiť na vloženie peňazí na svoj stávkový účet. Väčšina bude brať spôsoby platby, ako sú kreditné a debetné karty, elektronické peňaženky ako napr PayPal ale niektorí budú akceptovať aj bankové prevody.

Ďalším krokom je podanie stávky. Používateľ by mal zvážiť typ stávky, ktorú chce uzavrieť, či chce staviť na výsledok jednotlivého zápasu alebo vyraďovacej časti tímu alebo celkového turnaja, a podľa toho potom uzatvárať stávky.

Čím skôr je stávka uzavretá, tým je to jednoduchšie získať dobré šance. Ako zápasy pokračujú, stávkové stránky podľa toho upravia kurzy. Po uzavretí stávky podrobnosti na webovej stránke zobrazia výsledky a každá výhra bude vyplatená na online účet používateľa.

Ako staviť na Davisov pohár
História Davisovho pohára

História Davisovho pohára

Predpokladá sa, že nápad na prvý turnaj prišiel od Jamesa Dwighta. V roku 1881 sa stal prezidentom novovytvorenej americkej Národnej asociácie trávnikového tenisu. Chcel vedieť, ako dobre sa americkí hráči zhodovali so svojimi britskými náprotivkami. Pred rokom 1900 sa medzi týmito dvoma krajinami zorganizovalo niekoľko zájazdov, ale USA sa snažili vytvoriť formálne športové podujatie.

Traja hráči z Veľká Británia sa zúčastnil úvodného turnaja, ktorého sa zúčastnil Dwight D Davis. Dúfalo sa, že bude môcť ponúknuť cenu pre účastníkov.

Nasledovalo niekoľko pokusov o ďalšie turnaje, ktoré boli buď zrušené, alebo nepriniesli silných hráčov. V roku 1899 tím hráčov cestoval po USA, aby vyzval najlepších hráčov zo všetkých kútov krajiny. To viedlo k ďalším úvahám o myšlienke medzinárodného podujatia.

Dwight Davis kúpil striebornú trofej za cenu okolo 1000 dolárov. Okrem toho však nie je jasné, ako turnaj niesol Davisovo meno. Existujú príbehy, že vytvoril formát súťaží, ale výskum ukázal, že to nie je presné.

História Davisovho pohára
About the author
Martina Nováková
Martina Nováková
O

Martina Nováková, pravý skvost z srdca Slovenska, je známa svojou odbornosťou v lokalizácii online kasínových sprievodcov. S viac ako dvoma desaťročiami skúseností dokonale prispôsobuje obsah slovenskému publiku, zabezpečujúc relevanciu a rezonanciu.

Send email
More posts by Martina Nováková