Online stávkovanie na EHF Liga majstrov

Stávkovanie na Ligu majstrov EHF exponenciálne rastie. V tomto sprievodcovi môžu fanúšikovia tipovania na hádzanú zistiť každý detail o tomto športovom turnaji, od jeho histórie až po jeho vývoj. Nechýbajú ani kľúčové informácie o tom, ako tipovať na súťaž, ktorá patrí medzi najväčšie športové udalosti vo svete hádzanej. Liga majstrov EHF, označovaná aj ako EHF FINAL4 Men, je premiérovým turnajom v hádzanej mužov.

Priťahuje špičkové hádzanárske tímy z európskych krajín, ktoré sú súčasťou EHF. Dnes nepriťahuje veľké davy len ako jeden z hlavných športových turnajov; Stáva sa tiež známym na stávkovej scéne.

História Ligy majstrov EHFFormát turnajaPrečo je EHF Liga majstrov populárna?Ako staviť na Ligu majstrov EHF
Martina Nováková
WriterMartina NovákováWriter
ResearcherMatteo BianchiResearcher
História Ligy majstrov EHF

História Ligy majstrov EHF

Liga majstrov EHF, rovnako ako ostatné najlepšie hodnotené športové ligy, priťahuje sponzorstvo od niektorých z najväčších značiek, vrátane Infront Sports & Media, DAZN, hummel, Gerflor Group Select a Sport Radar.

Fanúšikovia a tipujúci nemôžu pochopiť históriu Ligy majstrov EHF bez toho, aby sa pozreli na pôvod organizácie, ktorá súťaž hostí, Európska hádzanárska federácia (EHF). Európska hádzanárska federácia (EHF), ako už názov napovedá, je športový riadiaci orgán, ktorý hostí a riadi európsku hádzanú. Organizácia so sídlom vo Viedni v Rakúsku tvorí 50 členských federácií popri Anglicku a Škótsku, ktoré sú pridruženými federáciami.

Na druhej strane Liga majstrov EHF vznikla v roku 1993. Už existovala európska súťaž s názvom Európsky pohár majstrov, ktorú organizovala Medzinárodná hádzanárska federácia (IHF). To, čo urobilo Ligu majstrov EHF jedinečnou, bol jej nový formát.

Spôsobilosť a kvalifikácia

Členské federácie musia byť na čele rebríčka koeficientov EHF, aby sa kvalifikovali do Ligy majstrov EHF. Koeficient EHF je zoznam, ktorý zoraďuje členské štáty na základe ich výkonnosti v posledných troch sezónach týchto športových majstrovstiev, Európskej ligy EHF (EL) a Európskeho pohára EHF (EC).

Prvých 9 federácií v rebríčku koeficientu EHF sa automaticky kvalifikuje do turnaja, pričom federáciu bude reprezentovať tím národného šampióna. Najvyššej federácii v rebríčku je potom udelený druhý slot v turnaji. Domáci vicemajster vo federácii číslo 1 zaberá tento slot. Zvyšných zo 6 slotov sa udeľuje na základe zástupného znaku, ktorý berie do úvahy turnaje miesto konania, diváci, TV, produktový manažment, digitálny vplyv a minulé výsledky EHF turnajov.

História Ligy majstrov EHF
Formát turnaja

Formát turnaja

Liga majstrov EHF má štyri fázy.

  1. Skupinová fáza - V skupinovej fáze sú vytvorené 2 skupiny (skupina A a B), každá s 8 tímami. Tímy si to spoločne vybojujú v dvoch zápasoch, doma a vonku. Dva najlepšie tímy v bazénoch postupujú do štvrťfinále priamo, zatiaľ čo tímy s číslom 3 až 6 sa stretnú v ďalšej fáze, play-off. Posledné dva tímy sú vylúčené.
  2. Play-off - V play-off sú tímy spárované na základe spárovania v skupinovej fáze. Potom si to znova vybojujú v dvoch zápasoch, doma a vonku. Súhrnní víťazi postupujú do štvrťfinále.
  3. Štvrťfinále – aj tu majú umiestnenia špecifický formát na základe umiestnení v skupinovej fáze. Štyria víťazi vo štvrťfinále postupujú do finále.
  4. EHF FINAL4 - Vo finále Ligy majstrov EHF sa štyria víťazi štvrťfinále stretnú v semifinále a víťazi semifinále si to rozdajú vo finále. Hrá sa aj zápas o tretie miesto.

Najúspešnejšie kluby v Lige majstrov EHF

Španielska federácia bola najdominantnejšou silou v Lige majstrov EHF, s Barcelonou, aktuálnym šampiónom, na čele s 10 titulmi. Medzi ďalšie španielske tímy, ktoré vyhrali Ligu majstrov EHF, patria TEKA Santander, Elgorriaga Bidasoa, Portland San Antonio a Ciudad Real.

Triumfovali aj nemecké tímy, francúzske, macedónske, poľské a slovinské.

Formát turnaja
Prečo je EHF Liga majstrov populárna?

Prečo je EHF Liga majstrov populárna?

Liga majstrov EHF je jedným z elitných športových turnajov na svete, ktorý priťahuje špičkové európske hádzanárske tímy. Podľa štatistík turnaj v sezóne 2020/21 prilákal 530 miliónov divákov. Je zaujímavé, že platforma EHF Over The Top, EHFTV, získala viac ako 250 000 globálnych predplatiteľov v prvom roku od založenia. Hovorí sa, že čísla neklamú a sú to čísla, ktoré potvrdzujú skutočnosť, že EHF CL je skutočne populárny.

Okrem popularity Ligy majstrov EHF medzi hádzanárskymi nadšencami má táto súťaž obrovské množstvo fanúšikov online športové stávkovanie. Mnoho hádzanárskych nadšencov, ktorí sledujú turnaj, neustále hľadá stávkové kancelárie so stávkovými trhmi Ligy majstrov EHF. To vyvoláva otázku, prečo je turnaj Ligy majstrov EHF na stávkovej scéne taký veľký?

Nuž, odpoveď je jednoduchá; Liga majstrov EHF je najväčší hádzanársky turnaj na svete. Priťahuje špičkové tímy z Európy, ako sú Barcelona, THW Kiel, RK Vardar, Montpellier, Vive Tauron Kielce a HSV Hamburg. Patria medzi najlepšie tímy na svete, ktoré dodávajú turnaju konkurencieschopnosť, akú si zaslúži. Hoci existujú aj iné turnaje, žiadny nemá taký humbuk, aký prináša Liga majstrov EHF.

Prečo je EHF Liga majstrov populárna?
Ako staviť na Ligu majstrov EHF

Ako staviť na Ligu majstrov EHF

Stávkovanie na športové turnaje je skvelá vec, pretože pridáva do akcie adrenalín. Ako teda tipujúci tipujú na Ligu majstrov EHF? Nižšie uvádzame niekoľko užitočných tipov.

Po prvé, stávkujúci musia nájsť najlepšiu stávkovú stávku so stávkovými trhmi na hádzanú, najmä s kurzami na Ligu majstrov EHF. Dobrá vec je, že existuje veľa bookmakerov, ktorí ponúkajú stávkové trhy pre tento turnaj. Je to jeden z najväčšie hádzanárske podujatia na popredných internetových stránkach športových stávok. Skontrolujte si tiež licencovanie stávkovej kancelárie a dostupné bonusy na športové stávky.

Ďalšou vecou je dôsledné posúdenie aktuálnej formy zúčastnených tímov na nadchádzajúcom či prebiehajúcom turnaji. Hodnotenie formy tímov v Lige majstrov EHF pomáha tipujúcim vedieť, ktoré tímy sú obľúbené a ktoré sú slabšie. Vďaka týmto informáciám sú stávkujúci v pozícii, aby mohli robiť lepšie stávkové rozhodnutia.

Nakoniec pochopte rôzne stávkové trhy. Pre začiatok sú to možné výsledky, napríklad víťaz ligy, víťaz zápasu, hendikepy alebo súčty. Dôležité je, že čím vyšší je kurz, tým menšia je šanca na výhru stávky a naopak.

To je všetko, ľudia, najlepší sprievodca stávkami na Ligu majstrov EHF. Liga majstrov 2021–22 EHF sa začala v stredu 15. septembra a očakáva sa, že skončí v nedeľu 19. júna 2022, takže na stávkovanie je ešte veľa času!

Ako staviť na Ligu majstrov EHF
About the author
Martina Nováková
Martina Nováková
About

Martina Nováková, pravý skvost z srdca Slovenska, je známa svojou odbornosťou v lokalizácii online kasínových sprievodcov. S viac ako dvoma desaťročiami skúseností dokonale prispôsobuje obsah slovenskému publiku, zabezpečujúc relevanciu a rezonanciu.

Send email
More posts by Martina Nováková