Online stávkovanie na FIVB World Cup

Tento článok pomôže tipujúcim urobiť informovanú stávku na Svetový pohár FIVB, jeden z najlepších svetových volejbalových šampionátov. FIVB je skratka pre Medzinárodnú volejbalovú federáciu založenú vo Švajčiarsku v roku 1947 a je riadiacim orgánom svetového volejbalu. Medzi množstvo volejbalových majstrovstiev, ktoré organizujú, patrí aj Svetový pohár mužov, ktorý sa koná každé 4 roky.

Na tomto turnaji súťaží 12 národných tímov, ktoré sú vybrané ako 2 najlepšie tímy z každej z 5 kontinentálnych federácií a ďalšie 2 sú hostiteľská krajina Japonsko a majster sveta z predchádzajúceho roka.

Martina Nováková
WriterMartina NovákováWriter
ResearcherMatteo BianchiResearcher
Všetko, čo potrebujete vedieť o stávkovaní na Svetový pohár FIVB

Všetko, čo potrebujete vedieť o stávkovaní na Svetový pohár FIVB

Svetový pohár FIVB sa koná rok pred olympijskými hrami a slúži ako kvalifikačný turnaj pre olympijské hry s 2 najlepšími tímami. Prvé 3 majstrovstvá sveta FIVB sa konali v rôznych krajinách, ale od roku 1977 sa turnaj vždy konal v Japonsku.

Výherný fond je o niečo viac ako 1 milión dolárov, pričom víťazný tím si rozdelil 600 000 dolárov medzi svojich hráčov a 30 000 dolárov venoval svojej federácii. Tím na druhom mieste dostane 300 000 dolárov pre hráčov a 15 000 dolárov pre federáciu. Tím na treťom mieste dostane 100 000 dolárov medzi hráčov a 10 000 dolárov za svoju federáciu.

Všetko, čo potrebujete vedieť o stávkovaní na Svetový pohár FIVB
Formát Svetového pohára FIVB

Formát Svetového pohára FIVB

Svetový pohár FIVB je jedným z hlavných volejbalových turnajov, na ktorom sa zúčastňuje 12 národných tímov, ktoré hrajú počas 2 týždňov každé 4 roky v októbri. Každý deň sa hrá 6 zápasov na viacerých miestach/miestach v Japonsku s dňom voľna každé 2-3 dni, aby sa hráči zotavili.

12 tímov je rozdelených do 2 skupín turnaj hrané v 2 rôznych fázach. V prvej fáze hrá každý tím s každým z ostatných tímov vo svojom bazéne. V druhej fáze hrá každý tím s každým iným tímom v druhom bazéne.

Celkové poradie sa počíta pomocou zápasových bodov, počtu vyhratých zápasov, pomeru setov a pomeru bodov. 2 tímy, ktoré celkovo dosiahnu najvyššie skóre, sa automaticky kvalifikujú na účasť na olympijských hrách v nasledujúcom roku.

K dnešnému dňu sa konalo 14 majstrovstiev sveta vo futbale FIVB s tým, že ďalší je naplánovaný na rok 2023. Niektoré národné tímy na týchto volejbalových turnajoch vynikli, keď Rusko vyhralo 6 majstrovstiev sveta, za ním nasleduje Brazília s 3 a USA s 2.

Formát Svetového pohára FIVB
História Svetového pohára FIVB

História Svetového pohára FIVB

Prvý svetový pohár FIVB sa konal v Poľsku v roku 1965 a skutočne sa začal ako spôsob rozšírenia vtedajších 2 hlavných volejbal vtedajšie turnaje – olympijské hry a majstrovstvá sveta. Prvé 2 majstrovstvá sveta boli výlučne pre mužov, ale v roku 1973 boli založené majstrovstvá sveta žien, ktoré sa konajú dodnes.

V 90. rokoch sa zvýšil zoznam športových turnajov pre volejbal so založením Svetovej ligy a Grand Prix. Tieto extra súťaže takmer spôsobili, že majstrovstvá sveta boli bezvýznamné, ale turnaj bol zachránený tým, že sa zmenil na rok pred olympijskými hrami, aby slúžil ako kvalifikačný turnaj.

História Svetového pohára FIVB
Všetko, čo potrebujete vedieť o volejbale

Všetko, čo potrebujete vedieť o volejbale

Volejbal je hra, ktorú hrajú 2 tímy po 6 hráčov na ihrisku so sieťou uprostred. Hra pozostáva z najlepších 5 setov, pričom prvé 4 sety sa hrajú do 25 bodov a piate do 15 bodov. Na výhru setu musí tím vyhrať o 2 body, ale keďže počet bodov, ktoré možno hrať, nie je obmedzený, set môže pokračovať neobmedzene, kým sa nedosiahne 2-bodový rozdiel.

Lopta sa podáva cez sieť úderom ruky hráča a súper sa jej môže dotknúť iba 3-krát, čo znamená, že tretím dotykom musí byť strela cez sieť. Body sa získavajú uzemnením lopty v súperovom poli alebo tým, že súperove družstvo nie je schopné vrátiť loptu alebo ju odpáli mimo ihriska.

Všetko, čo potrebujete vedieť o volejbale
Prečo je svetový pohár FIVB populárny na stávkovanie?

Prečo je svetový pohár FIVB populárny na stávkovanie?

Či už tipujúci tipujú Svetový pohár FIVB, Majstrovstvá sveta alebo volejbalové ligy, existuje množstvo populárnych stávok, ktoré je možné uzavrieť na stránkach so športovými stávkami online. Najpopulárnejší druh stávkovať na online stávkových stránkach pre volejbal je bodový rozptyl.

Tu tipujúci vsádzajú na výkon tímov a nie na to, kto vyhrá hru. Jednoduchšia stávka, ktorú nájdete na online stávkovej stávke, je stávka na peňažnú líniu, ktorá jednoducho staví na to, kto bude víťazný tím.

Na najväčšie volejbalové podujatia, akými sú Svetový pohár FIVB, si môžu tipujúci staviť na to, kto podľa nich vyhrá volejbalové turnaje. Potom sú tu stávky nad/pod, ktoré predpovedajú, či celkový počet bodov dosiahnutých v zápase bude nad alebo pod číslom stanoveným online stávkovou kanceláriou.

Staviť možno aj na to, aké bude konečné skóre z hľadiska vyhraných setov. Stávkovanie setov je ďalším typom stávok súvisiacich so setmi. Toto je miesto, kde tipujúci stávkujú na to, kto vyhrá prvý set hry, alebo koľko bodov získajú v konkrétnom sete.

Prečo je svetový pohár FIVB populárny na stávkovanie?
Ako staviť na Svetový pohár FIVB

Ako staviť na Svetový pohár FIVB

Po nájdení renomovanej stránky s riadnou licenciou, ktorá ponúka volejbal, sa hráč musí zaregistrovať na stránke, financovať svoj účet, prejsť do volejbalovej sekcie, vybrať si hru, vybrať stávku a potvrdiť stávku.

Hráči však môžu svoje stávky zefektívniť štúdiom viacerých faktorov súvisiacich s hrou. Stávkujúci by mal aspoň rozumieť pravidlám hry, aby mohol správne uzatvárať stávky. V tomto smere pomôže čítanie o hre a sledovanie zápasov.

Jedným z najdôležitejších prístupov je skúmať štatistiky o tímoch a hráčoch a sledovať najnovšie správy týkajúce sa formy tímov a hráčov, kondície, zranení atď.

Ak sa napríklad zraní kľúčový hráč alebo libero, môže to negatívne ovplyvniť výkon ich tímu. Ďalším príkladom je, ak sa tím známy svojim silným podaním postaví proti tímu, o ktorom je známe, že má slabú návratnosť, výsledkom by bola lepšia informovanosť stávkujúceho.

Tipujúci si tiež môže overiť u profesionálnych tipérov online, či sú ich tipy podobné. Nakoniec, aby sme využili výhody najlepšie šance, hráči by mali byť v ideálnom prípade registrovaní v množstve online stávkových kancelárií, aby mohli ľahko hrať tam, kde sa dá zarobiť najviac peňazí.

Ako staviť na Svetový pohár FIVB
Najlepšie stávkové stránky Svetového pohára FIVB v 2024

Najlepšie stávkové stránky Svetového pohára FIVB v 2024

Bettingranker uľahčuje hráčom nájsť pre nich najlepšiu online stávkovú kanceláriu s ich rozsiahlymi recenziami online stránok. Existuje množstvo odporúčaných stránok s 1xstávka s vysokým hodnotením v stávkovom rebríčku, obsluhuje 183 krajín, 78 mien a 31 spôsobov výberu.

Bola založená pred 15 rokmi a ponúka 29 jazykov, takže hráči z celého sveta sa môžu s istotou zúčastniť a má uvítací bonus až 130 $. 22 Bet tiež figurovala vysoko v rebríčku a ponúkala prístup k veľa krajín a meny a mať k dispozícii plne optimalizované aplikácie. Ich webová stránka je dostupná v 39 jazykoch z celej Európy, Ázie a Afriky.

Megapari je ďalšou odporúčanou stránkou, ktorá je relatívne nová, ale už sa stáva obľúbenou medzi hráčmi na celom svete. Ponúka 100% bonus k prvému vkladu, ako aj množstvo ďalších akcií. V neposlednom rade je Parimatch ktorý sa môže pochváliť bonusom 20% cashback. Ponúka tiež uvítacie bonusy rozložené medzi prvých 5 vkladov až do celkovej výšky 3 000 $.

Parimatch je držiteľom niekoľkých renomovaných licencií, pôsobí v 8 krajinách a 2 jazykoch, angličtine a portugalčine. Prijíma brazílske reálie, skvelé pri stávkovaní z Brazílie, ako aj eurá a USD.

Najlepšie stávkové stránky Svetového pohára FIVB v 2024
About the author
Martina Nováková
Martina Nováková
About

Martina Nováková, pravý skvost z srdca Slovenska, je známa svojou odbornosťou v lokalizácii online kasínových sprievodcov. S viac ako dvoma desaťročiami skúseností dokonale prispôsobuje obsah slovenskému publiku, zabezpečujúc relevanciu a rezonanciu.

Send email
More posts by Martina Nováková