Online stávkovanie na IBU Biathlon World Cup

V zozname biatlonových turnajov je svetový pohár IBU veľmi vysoko. Je to druhé miesto po zimných olympijských hrách. Súťažiť môžu len tí najlepší biatlonisti. Existujú samostatné sezóny pre mužov a ženy. V minulosti ženské biatlonové ligy spadali pod záštitu Európskeho pohára. Ľudia mimo tohto kontinentu však stále mohli súťažiť.

Celkovo hlavná sledovanosť a účastníci MS pochádzajú zo severských krajín. Toto podujatie organizuje Medzinárodná biatlonová únia. Ide o sériu, ktorá začína v novembri a končí v marci. Usporiadateľská krajina pre podujatia Svetového pohára sa môže z roka na rok líšiť.

Martina Nováková
WriterMartina NovákováWriter
Všetko, čo potrebujete vedieť o stávkovaní na Svetový pohár IBU v biatlone

Všetko, čo potrebujete vedieť o stávkovaní na Svetový pohár IBU v biatlone

Hlavným kritériom je dostatok lyžiarskych svahov. Od roku 1977 sa tieto turnaje konajú každoročne. V porovnaní so športovcami najväčších medzinárodných športov biatlon hráči nezarábajú veľa peňazí. Cena za Svetový pohár je pomerne nízka, pričom víťazi každého podujatia sú odmenení približne 15 000 dolármi.

Šampión dostane len 28 000 dolárov. Takéto malé sumy za vysokoprofilové biatlonové turnaje môžu vysvetľovať, prečo sa bookmakeri nezameriavajú na tento šport. Najlepšie stránky stávkových kancelárií však budú mať k dispozícii trhy podujatí IBU.

Všetko, čo potrebujete vedieť o stávkovaní na Svetový pohár IBU v biatlone
História svetového pohára IBU v biatlone

História svetového pohára IBU v biatlone

In škandinávskych krajinách tradícia biatlonu má pôvod v legendách o severskom bohovi Ullrovi. Hovorilo sa o ňom, že je bohom lyžovania aj poľovníctva. V Nórsku bol vyvinutý ako alternatíva k výcviku armádou. Tento národ organizoval lyžiarske/strelecké turnaje už v 18. storočí.

Trvalo pomerne dlho, kým vznikol Svetový pohár v biatlone. Vôbec prvý sa konal v roku 1977. Hlavnou cenou tohto podujatia sa stala trofej s názvom Veľký krištáľový glóbus. Udeľuje sa celkovo najlepšiemu biatlonistovi. Malé krištáľové glóbusy sa udeľujú tým, ktorí najlepšie vynikajú v lyžovaní alebo streľbe. Vyskytli sa prípady, keď ľudia vyhrali oboje. Títo hráči majú tendenciu byť favoritmi bookmakerov.

Frank Ullrich vyhral úvodné majstrovstvá sveta. Prvenstvo získal aj v rokoch 1978 - 1981. V roku 1982 vznikla verzia turnaja pre biatlonistky. Prvou ženou, ktorá ho vyhrala, bola Gry Østvik. Magdalena Forsberg dominovala na tomto šampionáte, keď bola prvá v rokoch 1996 až 2001. Ullrich a Forsberg sú dobrými príkladmi toho, čo treba hľadať u konkurenta pri uzatváraní online športových stávok.

História svetového pohára IBU v biatlone
Všetko, čo potrebujete vedieť o biatlone

Všetko, čo potrebujete vedieť o biatlone

Ako už názov napovedá, biatlon športové podujatie obsahujú dva segmenty. Najprv musia súťažiaci pretekať medzi sebou cez bežkársku trať. Počas pretekov sa musia zastaviť a zapojiť sa do streľby (zvyčajne dvoch alebo štyroch). Polovica streleckých kôl musí byť vykonaná v polohe na bruchu, ostatné v stoji.

Súťažiacim sa môže ku konečnému skóre pripočítať čas alebo vzdialenosť navyše, ak sa im v streleckých segmentoch nedarí. Tí s celkovo najkratším časom sú vyhlásení za víťaza. Biatlon je považovaný za pomerne unikátny v rámci svet športu. Tí, ktorí sa zúčastňujú súťaží, musia mať mimoriadne dobré lyžiarske reflexy, presnosť a zrak.

Biatlonisti sú povinní zasiahnuť päť terčov počas streleckého kola. Ak nie, každý netrafený terč bude potrestaný. Tá sa môže líšiť v závislosti od pravidiel konkrétnej súťaže. Niekedy sa musí zlyžovať trestná slučka dlhá 150 metrov. Väčšina ľudí uprednostňuje využitie techniky skate lyžovania.

Počas lyžovania nesie pušku pretekár. Ich postup je rozdelený na medzičasy, ktoré sa počítajú na kontrolných bodoch. To pomáha rozhodcom aj biatlonistom sledovať, kto vyhráva.

Všetko, čo potrebujete vedieť o biatlone
Prečo je Svetový pohár v biatlone obľúbený na stávkovanie?

Prečo je Svetový pohár v biatlone obľúbený na stávkovanie?

Aj keď biatlonové turnaje majú v porovnaní s futbalom a kriketom menšiu fanúšikovskú základňu, Svetový pohár IBU má stále oddaných fanúšikov. Ľudia, ktorí sledujú tieto každoročné turnaje, zvyčajne pochádzajú z krajín, kde prevláda lyžovanie. Existuje množstvo druhov zimných športov, na ktoré možno staviť. Biatlon vyniká svojou vzrušujúcou povahou. Súťažiaci musia pretekať na cieľovej čiare a zároveň predvádzať svoje zbrane.

Biatlon je obľúbený aj preto, že oslovuje ľudí, ktorí majú radi dve osobité zábavy: beh na lyžiach a streľbu na terč. Tento šport priťahuje severských občanov vďaka jeho prepojeniam so škandinávskou históriou a mytológiou. Treba tiež poznamenať, že športové stávkovanie nie je len o dosiahnutí výplaty. Hráč musí sledovať turnaje, na ktoré vsádza.

Svetový pohár IBU v biatlone ponúka množstvo vysokooktánovej akcie. Aj keď stávka skončí prehrou, divák sa bude stále baviť. Najlepšie webové stránky stávkových kancelárií zamerané na zimné športy budú mať trhy súvisiace s touto udalosťou. Tipujúci mohol sledovať kariéru súťažiacich v nej. Pomôže im to lepšie pochopiť svoje lyžiarske/strelecké schopnosti v porovnaní s ostatnými biatlonistami.

Prečo je Svetový pohár v biatlone obľúbený na stávkovanie?
Ako staviť na Svetový pohár IBU v biatlone

Ako staviť na Svetový pohár IBU v biatlone

Aj keď je šport sám o sebe do istej miery jedinečný, štýly stávkovania pre biatlon sú veľmi podobné tým, ktoré sa vyskytujú v iných typoch hier. Hlavne si treba uvedomiť, že majstrovstvá sa konajú prakticky vždy počas zimy. preto online bookmakeri nebude mať vždy trhy otvorené po celý rok. Keď sa konečne stanú dostupnými, tipujúci môže urobiť rad stávok.

Môžu predpovedať, ktorý biatlonista nakoniec preteky vyhrá. Tento typ stávkovania prevláda v obrovskom množstve rôznych športov. Hlavný rozdiel je v tom, že biatlon je rozdelený na dve podujatia. To umožňuje hráčovi vybrať si víťaza v lyžiarskom aj streleckom segmente.

Niektorí ľudia radšej vyberú troch najlepších. Biatlonovým expertom sa tieto stávky páčia, pretože môžu využiť svoje znalosti o každom biatlonistovi. Cieľom je určiť presné pódiové umiestnenia troch najlepších.

Vyššie stávky na konečný výsledok sú populárne, ale nenachádzajú sa na všetkých internetových stránkach bookmakerov. Zahŕňa predpovedanie, či sa biatlonisti spoja vyššie s ostatnými. Porovnanie je hlavnou súčasťou tohto stávkového formátu. V ponuke ho majú skôr hazardné spoločnosti primárne zamerané na zimné športy.

Ako staviť na Svetový pohár IBU v biatlone
Najlepšie stávkové stránky Svetového pohára v biatlone v 2024

Najlepšie stávkové stránky Svetového pohára v biatlone v 2024

S viacerými hlavnými typmi športu bude mať hráč obrovský výber, pokiaľ ide o stránky so stávkovými kanceláriami. Problém je v tom, že stávková komunita považuje biatlonové šampionáty za okrajové. Našťastie stále existuje niekoľko renomovaných a vysoko kvalitných bookmakerov, ktorí sa starajú o tento trh.

BetVictor je skvelá voľba pre tých, ktorí chcú flexibilné bankové metódy. Na Svetový pohár IBU v biatlone je možné tipovať pomocou bankových kariet aj elektronických peňaženiek. Táto online stávková stránka tiež ponúka konkurenčné bonusy pre nových používateľov. Ak tipujúci hľadajú slušné šance na stávky a dobré užívateľské rozhranie, potom je BetVictor pre nich bookmakerom.

To isté sa dá povedať aj o 10bet. Za posledných 20 rokov sa etablovala ako populárna značka športových stávok. Stránka má licencie od úradov pre hazardné hry vo Veľkej Británii, Írsku, Švédsku a na Malte. Viac ako milión ľudí na celom svete si vyberá 10bet. Ďalšou možnosťou je 22Bet. Ponúka biatlonové online stávky ľuďom v Európe.

Je mladší ako BetVictor a 10bet. Tejto spoločnosti sa však stále darí poskytovať zábavné stávkovanie. Ak si hráči stále nie sú istí, ktorý z nich si vybrať, môžu si prečítať recenzie zákazníkov.

Najlepšie stávkové stránky Svetového pohára v biatlone v 2024
About the author
Martina Nováková
Martina Nováková
O

Martina Nováková, pravý skvost z srdca Slovenska, je známa svojou odbornosťou v lokalizácii online kasínových sprievodcov. S viac ako dvoma desaťročiami skúseností dokonale prispôsobuje obsah slovenskému publiku, zabezpečujúc relevanciu a rezonanciu.

Send email
More posts by Martina Nováková