Online stávkovanie na Kentucky Derby

Každý máj čaká Louisville v štáte Kentucky jedna z najvýznamnejších športových udalostí v štáte: Kentucky Derby. Dostihy, v ktorých sa proti sebe postavia kvalifikované trojročné kone na rovinatej trati s dĺžkou 11⁄4 míle (2 km), sú v každom vydaní magické už takmer dve storočia. V dostihovom žargóne sa dvojkilometrová vzdialenosť nazýva 10 furlongov.

Preteky sa zvyčajne konajú prvú sobotu v mesiaci a sú vyvrcholením Kentucky Derby Fest, dvojtýždňového podujatia. Beží sa na Churchill Downs, rovinatom ihrisku pre ľavákov. Derby si vďaka svojim prejavom v priebehu rokov vyslúžilo hodnotenie 1. stupňa. Ide o prvé preteky na okruhu Triple Crown (Amerika), ktorý zahŕňa aj The Belmont Stakes a Preakness Stakes.

Martina Nováková
WriterMartina NovákováWriter
Čo potrebujete vedieť o konských dostihoch

Čo potrebujete vedieť o konských dostihoch

Vďaka svojej veľkej sledovanosti si najnavštevovanejší stakes race vyslúžil aj niekoľko prezývok. Niektorí to označujú ako 'The Run for the Roses', čo je narážka na záves z kvetov, ktorý dostane víťaz.

Iní to označujú ako „najrýchlejšie/najvzrušujúcejšie dve minúty v športe“. Všetka táto záľuba ukazuje, prečo by sa mal každý milovník športu zúčastniť alebo sledovať zvyčajne televízne preteky z celého sveta.

Dostihy sú jedny z najstarších súťažné športy, ktorý sa datuje až do roku 648 pred Kristom. Odvtedy bola po mnoho storočí rezervou bohatých, preto dostala prezývku „Šport kráľov“
Zahŕňa džokeja (jazdca) a trénovaného koňa, ktorí súperia s ostatnými, aby zdolali určitú vzdialenosť a preskočili stanovené prekážky.

Konské dostihy majú mnoho rôznych podôb, napr. ploché dostihy, vytrvalostné dostihy, skokové dostihy atď. Pravidlá sa tiež líšia pre rôzne dostihy. Ide napríklad o začlenenie hendikepu, kategórie podľa veku a pod.

Tento šport sa ohromne rozrástol a má množstvo podujatí a festivalov, ktoré priťahujú milióny fyzických a televíznych divákov na celom svete. Tento šport je od svojho vzniku až dodnes lákadlom aj pre stávkarov.

Čo potrebujete vedieť o konských dostihoch
História Kentucky Derby

História Kentucky Derby

Z troch dostihov sa len Kentucky Derby koná každý rok od jeho inaugurácie, a to aj počas svetových vojen a Veľkej hospodárskej krízy.

Kentucky Derby sa jazdí každoročne od roku 1875. Bol to nápad plukovníka Meriwethera Lewisa Clarka Jr., ktorý dal dokopy skupinu priateľov, aby postavili dostihovú dráhu. Ihrisko dostalo názov Churchill Downs podľa darcu pozemku, na ktorom bolo postavené.

Odvtedy sa tu preteky jazdia každý rok s malými, ak vôbec nejakými úpravami formátu a pretekárskej dráhy. Prvýkrát bol odvysielaný v rádiu v roku 1925 a prvýkrát sa objavil v televízii v roku 1949. Boli to kľúčové momenty pre preteky, ktoré sa niekedy dostali do finančných ťažkostí. Znamenali začiatok vzostupu peňaženky, o ktorú súťažiaci bojovali. Tento rast pokračuje dodnes.

Slávny kôň Secretariat drží rekord v najrýchlejšom zabehnutom čase v derby. Trojročný stanovil rekord v roku 1973, keď vyčistil trať za 1:59,4 minúty. Sekretariát sa stal jedným z najúspešnejších pretekárov v divízii.

História Kentucky Derby
Nedávna história Kentucky Derby

Nedávna história Kentucky Derby

Medzi účastníkmi pretekov v roku 2007 bola aj kráľovná Alžbeta II. To zdôraznilo, ako veľmi je derby významnou udalosťou, a poskytlo mu veľmi vítanú publicitu. V roku 2017 zaznamenal Churchill Downs dav 158 070 ľudí, pretože Always Dream obsadil prvé miesto v pretekoch.

Počas udalosti sekcia stávok zverejnila stávky v hodnote 209,2 milióna dolárov. To ukázalo, akú pozornosť ľudia tipujúci na športové turnaje venujú podujatiu v porovnaní s inými športovými ligami.

V roku 2020, keď bola väčšina súťaží úplne zrušená, jediný efekt, ktorý Kentucky utrpelo, bol posun termínov z mája na september.

Najčastejšou otázkou v roku 2022 o tejto prestížnej udalosti bola „Kto vsadil na Rich Strike?“ Majiteľ Rick Dawson stavil na Erica Reeda, Richa Strikea a v roku 2022 vyhral v Kentucky Derby. Stacie Conard a jej päť detí vyhrali 25 000 dolárov, keď Rich Strike utiahol rozruch s kurzom 80 ku 1 a vyhral 148. ročník Kentucky Derby.

Nedávna história Kentucky Derby
Prečo je Kentucky Derby populárne?

Prečo je Kentucky Derby populárne?

Kentucky Derby je jedným z nich veľké športové turnaje s organickým humbukom. To by sa dalo očakávať od podujatia, ktoré bez problémov zabáva ľudí už 147 rokov. Jedným z dôvodov jeho popularity je, že ide o kultúru. Mnoho ľudí, ktorí sa ho zúčastňujú, dodržuje tradíciu, ktorá sa traduje z generácie na generáciu.

Okrem toho magická atmosféra každého podujatia neustále priťahuje fanúšikov a účastníkov. Ľudia prichádzajú, aby si užili zábavu, súťaže a Kentucky vonku. Bohatá kultúra stávkovania pridáva olej do ohňa. Stačí spomenúť ďalšiu obrovskú súťaž na konských dostihoch, Trojkoruna je rovnako dôležitá udalosť, na ktorú sa dá staviť.

Masívny marketing tiež pomohol motivovať už ochotných nasledovníkov. Odkedy sa udalosť prvýkrát objavila v televízii, vysielatelia súťažili o práva. Vďaka dostupnosti na mnohých platformách prezerania vrátane online streamov je podujatie ešte populárnejšie.

Výnosy z rôznych streamov pomáhajú organizátorom urobiť podujatie ešte lepším. Napríklad dokázali udržať derby nažive, keď pandémia zastavila iné športy. A urobili tak bezpečne. Tento odmeňujúci cyklus robí Derby stále sladkým.

Prečo ľudia radi vsádzajú na Kentucky Derby

Nepredvídateľnosť pretekov z nich robí dobré vzrušenie. Ľudia vedia, že existuje vysoká pravdepodobnosť, že porazia bookmakerov, a tak to využívajú. Okrem úplného víťaza sa dá staviť aj na množstvo trhov. Preteky sú dostupné na najvýznamnejších online stávkových stránkach, čo znamená, že tí, ktorí milujú stávkovanie na športové majstrovstvá, k nim majú prístup odkiaľkoľvek.

Prečo je Kentucky Derby populárne?
Ako staviť na Kentucky Derby

Ako staviť na Kentucky Derby

Konské stávkovanie je jednou z najstarších foriem stávkovania a patrí medzi najjednoduchšie. Či už stávky uzatvárate online alebo fyzicky, stávky sú jednoduché. Online stávkovanie je podobné stávkovaniu na najlepšie majstrovstvá eSports. Medzi obľúbené stávky patria:

  • Stávka na výhru: Predpovedanie koňa, ktorý vyhrá preteky
  • Stávka: Miesto, kde konkrétny kôň skončí
  • Výstavná stávka: Predpovedanie, že konkrétny kôň skončí na niektorom z prvých troch miest

Ide o priame a priame stávky aj pre začiatočníkov. Z týchto troch je stávka na výhru najťažšie predvídateľná a má najvyššiu výplatu. Opak je stávka na show.

  • Exacta Bet: Predpovedajte pozície jedna a dva v správnom poradí
  • Quinella Bet: Predpovedajte prvé dve v ľubovoľnom poradí

Medzi ďalšie stávky patria okrem iného Trifecta, Super High Five, Pick 3, Pick 4 a Pick 5. Rôzne stávkové stránky ponúkajú rôzne trhy a mierne odlišné kurzy.

Ako staviť na Kentucky Derby
Stratégia stávkovania Kentucky Derby

Stratégia stávkovania Kentucky Derby

Prvým krokom je pochopiť, čo každá stávka znamená. Hráči by tiež mali pochopiť riziko/pravdepodobnosť každej stávky a nepozerať sa len na možné výhry. Čím vyššia je výplata, tým nižšia je pravdepodobnosť výhry.

Sledovanie správ o derby pred podujatím je tiež dôležité. To poskytuje informácie o udalostiach, ako sú zranenia, meniace sa šance, poveternostné vplyvy na rôzne kone atď. Predovšetkým by hráči mali vždy dodržiavať tradičné stávkové príručky; nevyhadzujte peniaze na stávky, rozhodujte sa triezvo a vedzte, kedy prestať. A vždy si užite čarovné Kentucky Derby!

Stratégia stávkovania Kentucky Derby
About the author
Martina Nováková
Martina Nováková
O

Martina Nováková, pravý skvost z srdca Slovenska, je známa svojou odbornosťou v lokalizácii online kasínových sprievodcov. S viac ako dvoma desaťročiami skúseností dokonale prispôsobuje obsah slovenskému publiku, zabezpečujúc relevanciu a rezonanciu.

Send email
More posts by Martina Nováková