Online stávkovanie na Wimbledon

Tento sprievodca stávkovaním vo Wimbledone je dokonalým zdrojom pre fanúšikov tenisu, ktorí sa chcú venovať stávkovaniu na tenis. Obsahuje všetko, čo tipujúci potrebujú vedieť o stávkovaní na tenis, a čo je dôležité, o tom, ako tipovať na najprestížnejší tenisový turnaj, Wimbledon. Wimbledon, tiež známy ako The Championships Wimbledon alebo The Championships, je tenisový športový šampionát, ktorý patrí medzi štyri grandslamové tenisové turnaje spolu s French Open, Australian Open a US Open.

Čo robí Wimbledon jedinečným, je fakt, že sa hrá na tráve. Tieto športové majstrovstvá sú najstarším tenisovým turnajom a patria medzi najväčšie športové podujatia na svete.

Online stávkovanie na Wimbledon
Martina Nováková
WriterMartina NovákováWriter
Prečo je Wimbledon populárny?

Prečo je Wimbledon populárny?

Majstrovstvá, Wimbledon patrí medzi veľké športové turnaje na svete, ktoré priťahujú fanúšikov zo všetkých kútov sveta. Podľa Statista prilákali wimbledonské majstrovstvá v roku 2019 500 397 návštevníkov, čo je nárast oproti Wimbledonu v roku 2018, na ktorý prišlo 473 169 fanúšikov. Pokiaľ ide o televízny dosah, majstrovstvá 2018 mali televízny dosah približne 26 miliónov (BBC) a 29,42 milióna (ESPN). Tieto čísla ukazujú, že Wimbledon je skutočne populárny.

Okrem fanúšikov je Wimbledon k dispozícii aj na stránkach so športovými stávkami online, kde stávkujúci vsádzajú aj na svojich obľúbených hráčov a tímy. Je zaujímavé, že dnes hazardní hráči nestávkujú len na športové turnaje v rôznych populárnych športoch, ako je futbal a len basketbal, ale vo veľkom vsádzajú aj na tenis. Čo robí Wimbledon populárnym na stávkarskej scéne?

Tenis a najmä Wimbledon má obrovskú sledovanosť. Veľký počet fanúšikov tenisu, ktorí sledujú The Championships, sú stávkujúci. To znamená, že počas športového podujatia budú určite staviť.

Okrem toho v súčasnosti existuje množstvo stávkových stránok vo Wimbledone, takže tenisoví nadšenci si môžu napumpovať adrenalín tým, že vložia svoje peniaze do svojich obľúbených hráčov a tímov. Okrem dostupnosti bookmakerov so stávkovými trhmi Wimbledon má turnaj množstvo zápasov, na ktoré môžete staviť – každý zápas s rôznymi trhmi.

Prečo je Wimbledon populárny?
Ako staviť na Wimbledon?

Ako staviť na Wimbledon?

Stávka na Wimbledon nemusí byť prechádzka ružovým sadom, najmä pre začiatočníkov. Našťastie však tento segment zdieľa niektoré zo základných tipov, ktoré môžu hráčom pomôcť dostať sa do hry. Ako teda tipujúci tipujú na The Championships?

  1. No, prvým krokom je nájsť stávkovú stránku so stávkovými trhmi Wimbledon. Nie všetky športové stávky majú tenisové stávkové trhy, nechajte tak Wimbledon. Po nájdení stávkovej stránky s wimbledonskými trhmi skontrolujte, či má platnú licenciu a bonusy za športové stávky, tiež.
  2. Ďalším krokom je vyhodnotenie dostupných stávkových trhov Wimbledon. Existujú bookmakeri so všetkými zápasmi, zatiaľ čo niektorí pokrývajú iba najlepšie hodnotené zápasy v tomto turnaji. Je tiež dôležité posúdiť počet trhov dostupných pre každú hru. Najlepšia stávková kancelária má širokú škálu stávkových trhov, vrátane stávok v hre alebo live stávok.
  3. Teraz je posledným krokom zistenie aktuálnej formy rôznych hráčov a tímov, ktoré sa zúčastňujú súťaže. Pozrite si predchádzajúce zápasy a zistite, ktorý hráč alebo tím je obľúbený. Pre tých, ktorí nie sú na tenis, riešením bude pozrieť si, čo hovoria predpovedné stránky Wimbledonu.

Dôležitá je aj analýza šancí. Pamätajte, že čím vyšší je kurz, tým menšia je šanca na výhru, zatiaľ čo čím nižší je kurz, tým vyššia je šanca na výhru!

Ako staviť na Wimbledon?
História majstrovstiev vo Wimbledone

História majstrovstiev vo Wimbledone

Majstrovstvá Wimbledonu priťahujú top talenty tenisu z každej časti sveta. Ako najprestížnejší turnaj láka na obrovský prizepool. Posledný Wimbledon prekonal závratných 35 000 000 libier.

Ako už bolo spomenuté vyššie, Wimbledon je najstarší tenisový turnaj, ktorý sa začal v roku 1877. Úvodné podujatie, na ktorom sa zúčastnilo 22 hráčov, bolo záležitosťou všetkých mužov.

Jednou zo zaujímavých vecí na Wimbledone v roku 1877 je fakt, že aby sa hráči kvalifikovali, museli zaplatiť guineu a udalosť trvala deväť dní namiesto plánovaných piatich, pretože šou pokazili dažde. Spencer Gore vytlačil Williama Marshalla a stal sa prvým víťazom Wimbledonu vo finále.

Po inauguračnom Wimbledone turnaj nabral na príťažlivosti a stal sa úspešným s výnimkou obdobia prvej a druhej svetovej vojny, kedy bol zrušený. Podujatie bolo zrušené aj v roku 2020, keď vrcholila pandémia Covid19.

Wimbledon je dnes najvyhľadávanejším tenisovým turnajom. Športové podujatie sa zvyčajne koná v All England Clube vo Wimbledone v Londýne. Nedávny Wimbledon bol 2021 Wimbledon Championships, 134. ročník turnaja.

História majstrovstiev vo Wimbledone
Najúspešnejšie wimbledonské hviezdy

Najúspešnejšie wimbledonské hviezdy

V priebehu rokov sa našli dominantní športovci, ktorí zanechali stopu v histórii Wimbledonu.

The Championships dominovali také osobnosti ako William Renshaw, Roger Federer, Laurence Doherty, Todd Woodbridge, Helen Wills, Billie Jean King, Venus Williams a Martina Navrátilová. Medzi veľké osobnosti turnaja zatiaľ patria Novak Djokovič, Nikola Mektić, Mate Pavić, Ashleigh Barty, Hsieh Su-wei, Elise Mertens a Desirae Krawczyk. Boli hlavnými predstaviteľmi Wimbledonu 2021.

Najúspešnejšie wimbledonské hviezdy
Udalosti vo Wimbledone a formáty zápasov

Udalosti vo Wimbledone a formáty zápasov

Predtým, ako sa pustíte do stávkovania vo Wimbledone, je dôležité porozumieť rôznym wimbledonským udalostiam. Okrem toho sa stávkujúci musia zoznámiť s formátmi zápasov turnaja.

Wimbledonské udalosti

Wimbledonské podujatia boli rozdelené do troch kategórií. Existujú hlavné podujatia, juniorské podujatia a pozývacie podujatia.

  1. Hlavné udalosti - Existuje päť hlavných podujatí vrátane dvojhry pánov, dvojhry žien, štvorhry pánov, štvorhry žien a zmiešanej štvorhry. Dvojhry mužov a žien prilákajú po 128 hráčov, zatiaľ čo štvorhra mužov a žien má po 64 tímov. Čo sa týka zmiešanej štvorhry, je tam 48 tímov.
  2. Juniorské podujatia - Tu sú chlapčenská dvojhra, dievčenská dvojhra, chlapčenská štvorhra a dievčenská štvorhra. Dvojhra priláka 64 hráčov, zatiaľ čo štvorhra má 32 tímov.
  3. Pozvánka na udalosti - Existuje sedem pozvaných podujatí, vrátane pozvaných dvojíc pre pánov, pozvaných dvojíc pre dámy a pozvaných dvojíc pre seniorov, čo je všetkých 8 párov turnajov s každým. Ďalšími sú dvojhra na invalidnom vozíku pánov, dvojhra na invalidnom vozíku dámy, štvorhra na invalidnom vozíku gentleman (4 páry) a štvorhra na invalidnom vozíku dámy (4 páry).

Formáty zápasov vo Wimbledone

Vo Wimbledone sú všetky zápasy dvojhry a štvorhry gentlemanov najlepším z piatich (bo5), zatiaľ čo všetky ostatné podujatia sú najlepšími z troch (bo3). Podujatia vo Wimbledone sú vyraďovacie zápasy s výnimkou turnajov s každým, tj pozvaná dvojhra pre pánov, štvorhra pre dámy a pozvaná štvorhra seniorov.

Udalosti vo Wimbledone a formáty zápasov
Všetko o tenise

Všetko o tenise

Tenis, ktorý pochádza z Francúzska 12. storočia, patrí medzi celosvetovo najpopulárnejšie športy s viac ako 1 miliardou fanúšikov. Tento raketový šport hrá približne 87 miliónov ľudí, čo zodpovedá 1,17 % svetovej populácie. Tenis je populárny keďže ho hrajú na amatérskej aj profesionálnej úrovni ženy aj muži.

Existujú dva varianty tohto športu, dvojhra a štvorhra. Olympijský šport sa hrá s raketou a loptičkou s cieľom hry udrieť loptičku tak, že súper nebude schopný vrátiť platný return.

Všetko o tenise
About the author
Martina Nováková
Martina Nováková
O

Martina Nováková, pravý skvost z srdca Slovenska, je známa svojou odbornosťou v lokalizácii online kasínových sprievodcov. S viac ako dvoma desaťročiami skúseností dokonale prispôsobuje obsah slovenskému publiku, zabezpečujúc relevanciu a rezonanciu.

Send email
More posts by Martina Nováková