Online stávkovanie na Zimné olympijské hry

Zimné športy ako krasokorčuľovanie, lyžovanie, snowboarding, ľadový hokej a mnohé ďalšie sú prezentované na zimných hrách. Zimné olympijské hry prešli od svojho vzniku niekoľkými zmenami. Výbor zaviedol podujatia ako Alpine (ktorý je známy ako lyžovanie), sánkovanie, rýchlokorčuľovanie na krátkej dráhe a freestyle lyžovanie.

Predstavil sa aj skeleton a snowboarding. Niektoré z nových športov, ako je curling a boby, sa odvtedy stali pravidelnými podujatiami. Bohužiaľ, iné hry, ako napríklad vojenská hliadka, boli natrvalo vyradené. Predovšetkým súčasná biatlonová hra na týchto olympijských hrách vznikla z vyradenej hry.

Od roku 2022 dvanásť krajín, Rakúsko, Kanada, Fínsko, Francúzsko, Veľká Británia, Maďarsko, Taliansko, Nórsko, Poľsko, Švédsko, Švajčiarsko a Spojené štáty americké súťažili na každých zimných olympijských hrách. Pred rozpadom Československa súťažilo na každých zimných olympijských hrách. Jej nástupcovia, Česko a Slovensko, boli podobne na každom podujatí.

Rakúsko, Kanada, Fínsko, Nórsko, Švédsko a Spojené štáty sú odlišné krajiny, ktoré získavajú medaily na každom ročníku zimných olympijských hier. Spojené štáty americké sú jedinou krajinou, ktorá má na každom zimnom podujatí zlatú medailu. Nórsko je lídrom v historickom hodnotení medailí.

Online stávkovanie na Zimné olympijské hry
Martina Nováková
WriterMartina NovákováWriter
Prečo sú zimné olympijské hry populárne?

Prečo sú zimné olympijské hry populárne?

Rast médií a internetu ako globálneho prostriedku komunikácie naďalej zvyšuje popularitu hier. Medzinárodný olympijský výbor zarába na predaji vysielacích práv a reklame. Televízne korporácie a obchodní sponzori preto mohli výrazne ovplyvniť hry.

Postupom času sa MOV musel vysporiadať s množstvom sťažností. Niektorí z nich boli vnútorné pobúrenie a športovci užívajúci drogy na zvýšenie výkonu. Vyskytli sa aj prípady politického bojkotu zimných olympijských hier. Napriek tomu všetkému patrí toto podujatie medzi najvýznamnejšie športové majstrovstvá sveta.

Prečo sú zimné olympijské hry populárne?
História zimných olympijských hier

História zimných olympijských hier

Byť na súťažnej platforme je zdrojom národnej hrdosti. Pre niektorých víťazov to znamená aj peňažnú odmenu a prístup k lukratívnym mnohomiliónovým sponzorským príležitostiam. Na rozdiel od veľké športové turnaje, Medzinárodný olympijský výbor neodškodňuje medailistov.

Viaceré krajiny však platia svojim športovcom podľa počtu medailí, ktoré získajú na letných alebo zimných olympijských hrách.

Niektoré korčuliarske športy boli uvedené na hrách v rokoch 1908 a 1920. Zimné hry však boli uznané až v roku 1924. Hry v Chamonix sa prvýkrát konali v rámci Medzinárodného týždňa zimných športov vo francúzskom Chamonix.

Hoci to nebolo uznané ako oficiálne olympijské podujatie, MOV ho podporil. Podujatie bolo úspešné, pretože bolo dobre zorganizované a malo nové vybavenie.

Následne bol zaradený na zoznam športových turnajov organizovaných olympijským výborom. V skutočnosti to podnietilo výbor, aby v roku 1925 zmenil svoju chartu a ustanovil zimné hry. Potom sa Chamonix stalo známym ako rodisko zimných olympijských hier.

Celkovo 250 účastníkov zo 16 krajín súťažilo v 16 podujatiach. Krasokorčuľovanie bolo jediným podujatím povoleným pre ženy až do olympijských hier v roku 1936 v Garmisch-Partenkirchene Nemecko kedy sa zaviedlo alpské (lyžovanie).

História zimných olympijských hier
Pozoruhodné momenty zimných olympijských hier

Pozoruhodné momenty zimných olympijských hier

Jedným z najpozoruhodnejších momentov v histórii zimných olympijských hier je zabudnutý zázrak. V roku 1960 získali Spojené štáty olympijské zlato v ľadovom hokeji porážkou Kanady. Spojené štáty americké vstúpili do hier ako ťažký smoliar, ktorý nedokázal konkurovať Sovietskemu zväzu a Kanade. Tím išiel naplno a porazil Československo a získal zlatú medailu.

Tieto štvorročné zimné hry hostilo trinásť krajín na troch kontinentoch. Talianske mestá Miláno a Cortina d'Ampezzo budú hostiť ročník 2026. Je pozoruhodné, že na južnej pologuli sa nikdy nekonalo podujatie. Je to kvôli nedostatku atmosféry pre hry závislé od chladného počasia.

Pozoruhodné momenty zimných olympijských hier
Prečo je zimné olympijské hry obľúbené na stávkovanie?

Prečo je zimné olympijské hry obľúbené na stávkovanie?

Športové majstrovstvá zimných olympijských hier majú a pestrú škálu športov, ktoré zaisťujú, že je tu niečo pre každého. Individuálne športy ako biatlon a beh na lyžiach posúvajú ľudskú vytrvalosť na jej hranice, kým krasokorčuľovanie ukazuje silu a gracióznosť.

Ľadový hokej a curling sú obľúbenými favoritmi stávkovania na zimné olympijské hry a fanúšikovia tímových športov sú dobre postaraní. Výsledkom je, že športoví fanúšikovia majú na zimných olympijských hrách rôzne stávky.

Prečo je zimné olympijské hry obľúbené na stávkovanie?
Ako staviť na zimné olympijské hry

Ako staviť na zimné olympijské hry

Je ich viacero online športové stávkové stránky ktoré umožňujú tipujúcim stávkovať na športové online turnaje. Pri stávkovaní na športové majstrovstvá zimných olympijských hier majú hráči na výber širokú škálu udalostí a mnoho typov stávok. Race for Gold je populárna možnosť stávkovania.

Na rozdiel od letné olympijské hry, kde bežne dominuje jedna alebo dve krajiny, „top pes“ zimných olympijských hier pravidelne mení majiteľa.

Ako staviť na zimné olympijské hry
Stratégie stávkovania na zimné olympijské hry

Stratégie stávkovania na zimné olympijské hry

  • Mnoho ľudí profituje z odvetvia stávkovania nad/pod. Koncept je jednoduchý a je podobný tradičným resp najlepšie e-športy majstrovstvách. V závislosti od športových líg však stávková kancelária stanoví cieľové množstvo gólov, bodov alebo času.
  • Na zimných olympijských hrách majú hráči možnosť predpovedať konečné skóre športových hier, ako je ľadový hokej. Môžu staviť na celkové ciele tímov, ktoré budú pod alebo nad určitý počet.
  • Používatelia môžu prípadne predpovedať, koľko zlatých medailí vyhrá daný tím v konkrétnom športe. Počas turnaja ide o jeden z najpopulárnejších trhov so stávkami pod/nad.
  • Pri tipovaní športových turnajov by hráči mali analyzovať historickú výkonnosť a súčasnú formu tímu. Podobne pred využitím kurzov webové stránky so športovými stávkami analyzujú tím a predpovedajú, koľko zlatých medailí vyhrá.
  • Každá stávková stránka tiež ponúka rozmanitý sortiment trhov. Väčšina z nich je dosť sofistikovaná a vyžaduje, aby hráči pred stávkou vykonali ďalší prieskum.
Stratégie stávkovania na zimné olympijské hry
About the author
Martina Nováková
Martina Nováková
O

Martina Nováková, pravý skvost z srdca Slovenska, je známa svojou odbornosťou v lokalizácii online kasínových sprievodcov. S viac ako dvoma desaťročiami skúseností dokonale prispôsobuje obsah slovenskému publiku, zabezpečujúc relevanciu a rezonanciu.

Send email
More posts by Martina Nováková