Top 10 Sports Betting v Spojené kráľovstvo 2022

Marketingové úsilie bookmakerov je ďalším hlavným dôvodom rastúcej popularity športové stávkovanie v UK. Dnešné marketingové stratégie často spôsobujú, že nutkanie stávkovať je do istej miery neodolateľné. Napríklad hracie stimuly, ako sú uvítacie bonusy, tiež priťahujú mnoho ľudí, aby si vyskúšali stávkovanie, z ktorých sa nakoniec stanú pravidelní stávkujúci.

K obľúbenosti športových hazardných hier prispieva aj priaznivé prostredie. Stávkovanie je legálne, ale prísne predpisy zaisťujú dobrú ochranu tipujúcich. Komisia pre hazardné hry je v súlade so zákonom o hazardných hrách z roku 2005 zodpovedná za reguláciu všetkých aktivít v oblasti hazardných hier v mene DCMS.

Top 10 Sports Betting v Spojené kráľovstvo 2022
Obľúbené hry hráčov Spojeného kráľovstva, na ktoré možno staviť

Obľúbené hry hráčov Spojeného kráľovstva, na ktoré možno staviť

Futbal

Futbalová asociácial, tiež nazývaný futbal, je najpopulárnejším športom v Spojenom kráľovstve. V súčasnosti je v krajine registrovaných viac ako 40 000 futbalových klubov. Niektoré z najväčších mien vo futbalovom svete pochádzajú z anglickej Premier League.

Premier League je tiež známa tým, že ovláda milióny priaznivcov po celom svete. Výsledkom je, že väčšina tipujúcich v Spojenom kráľovstve uprednostňuje stávkovanie na futbal viac ako na ktorýkoľvek iný šport, pretože sa k nemu môžu viac vzťahovať.

rugby

rugby Union, jednoducho rugby, je kontaktný tímový šport vynájdený v Anglicku. Je to druhý najpopulárnejší šport v Spojenom kráľovstve s viac ako 300 000 aktívnymi hráčmi v regióne a miliónmi priaznivcov, ktorí pravidelne sledujú zápasy rugby. Rugby tiež dáva hráčom množstvo možností stávkovania, vďaka čomu je medzi hráčmi populárne.

tenis

tenis je ďalší populárny šport v Spojenom kráľovstve, najmä medzi mladšou generáciou. Hra nezíska takú televíznu sledovanosť, ako je to v prípade futbalu a rugby.

Veľa ľudí ho však hrá vo voľnom čase. Počet tenistov sa počas pandémie zvýšil, pretože veľa ľudí malo dostatok voľného času na to, aby si zobrali svoje rakety a užili si hru. Tenisové udalosti sa tiež zvyčajne objavujú na takmer všetkých populárnych stránkach so športovými stávkami v Spojenom kráľovstve.

Obľúbené hry hráčov Spojeného kráľovstva, na ktoré možno staviť
Spôsoby platby v Spojenom kráľovstve

Spôsoby platby v Spojenom kráľovstve

Tí, ktorí chcú vložiť alebo vybrať finančné prostriedky zo svojich online stávkových účtov, majú na výber rôzne možnosti platby. Hráči online kasín majú rôzne preferencie založené na faktoroch, ako je pohodlie a dostupnosť. Niektoré z najobľúbenejšie platobné možnosti sú zvýraznené nižšie.

Kreditné a debetné karty

Kreditné a debetné karty sú najpreferovanejšie bankové možnosti na platformách online športových stávok. Je to hlavne kvôli tomu, aké ľahké je transakcie pomocou kariet. Na uskutočnenie akejkoľvek transakcie musia tipujúci zadať údaje o svojej karte na stránkach online stávkovania. Väčšina občanov Spojeného kráľovstva už má kreditné alebo debetné karty, vďaka čomu je tento proces rýchlejší a jednoduchší aj pre začiatočníkov.

Digitálne peňaženky

Digitálne peňaženky sú tiež veľmi populárne v Spojenom kráľovstve. Je to preto, že elektronické peňaženky uľahčujú a zrýchľujú online vklady. Všetky transakcie sú tiež relatívne bezpečné. Hlavnou nevýhodou kreditných alebo debetných kariet je, že výbery zvyčajne trvajú dlhšie.

Mobilné platby

Mobilné platby sa v súčasnom svete stávajú široko prijateľnou témou. Dve najobľúbenejšie možnosti sú Apple Pay a Android Pay, ktoré prinášajú pohodlie jednoduchej platby. Stávkujúci ich však môžu použiť iba na vklady, pretože nepodporujú výbery.

Elektronické peňaženky

E-peňaženky sú veľmi obľúbené aj v Európe. v roku 2019 PayPal bola hodnotená ako najpoužívanejšia online platobná možnosť vo všeobecnosti. Nájdenie online kasín alebo stávkových stránok, ktoré akceptujú elektronické peňaženky, je pomerne jednoduché, ako to robia takmer všetky populárne možnosti.

Spôsoby platby v Spojenom kráľovstve
História stávkovania v Spojenom kráľovstve

História stávkovania v Spojenom kráľovstve

Históriu hazardných hier v Spojenom kráľovstve možno vysledovať až do konca 17. storočia. K zavedeniu hazardu v krajine prispel najmä medzinárodný obchod. V tom čase sa väčšina stávok uzatvárala na kartové hry. Hazard sa však až tak nerozrástol pre silné náboženské presvedčenie v krajine.

Počas 18. storočia začali vo Veľkej Británii získavať na popularite konské dostihy. Boli postavené dostihové dráhy a konské dostihy sa stali oficiálnym športom. To viedlo k tomu, že tipujúci začali vsádzať na dostihové podujatia.

Objavilo sa niekoľko stávkových kancelárií, ktoré ponúkajú stávkové kurzy pre všetky rôzne zúčastnené kone. Harry Ogden bol prvou stávkovou kanceláriou, ktorá ponúkala kurzy. V tom čase zakladal šance na telesnom tvare alebo postave koní. Neskôr do poskytnutých kurzov vložil ziskovú maržu, čo pomohlo zabezpečiť zisky a udržateľnosť hazardných hier.

19. storočia

Začiatkom 19. storočia ešte v Spojenom kráľovstve neexistovali žiadne predpisy o stávkovaní. Stávkovanie sa stalo trochu riskantným pre bookmakerov, najmä tých, ktorí ponúkali služby mimo tratí. Netrvalo dlho a do tohto odvetvia sa vkradli prípady nekalých praktík, pretože neexistoval žiadny orgán, ktorý by ich reguloval.

Objavili sa aj vymáhači dlhov, ktorých si bookmakeri najali, aby vymáhali od stávkarov, ktorí po prehratých stávkach nemohli zaplatiť. Nezhody sa natoľko vyhrotili, že v určitom okamihu vyústili do niekoľkých úmrtí.

V roku 1845 bol viktoriánskou vládou prijatý zákon o stávkovaní. Zákon mal minimalizovať nezhody medzi stávkarmi a bookmakermi, pričom sa uvádzalo, že stávky sa nebudú považovať za autorizované zmluvy. Akt sa príliš nezmenil, keďže závislosť od hazardných hier už bola medzi ľuďmi vysoká. V roku 1853 bolo prijaté ďalšie nariadenie, ktoré zakazovalo domácnostiam prevádzkovať akékoľvek hazardné hry. To viedlo k tomu, že sa stávkujúci vrátili späť na konské dráhy, aby uspokojili svoje stávkové potreby.

Roky 1900

Stávkovanie bolo dosť dlho obmedzené na konské dostihy až do roku 1900. V roku 1923 zaviedli futbalové bazény aj bookmakeri. V roku 1926 nasledovali dostihy chrtov a neskôr sa k nim pridalo mnoho ďalších športov. V roku 1960 bol prijatý zákon o stávkovaní, ktorý od všetkých stávkových kancelárií vyžadoval, aby svoje služby ponúkali verejnosti slušne. Bookmakeri potrebovali iba dodržiavať všetky stanovené pravidlá hazardu, aby sa stali v krajine plne rozpoznateľnými.

História stávkovania v Spojenom kráľovstve
Efekty Premier League

Efekty Premier League

Podľa zákona o hazardných hrách z roku 1960 mohli tipujúci stávkovať iba na hry vysielané v televízii. Televízia Sky Sports získala práva na vysielanie zápasov Premier League krátko po vytvorení ligy. Každý týždeň sa hralo niekoľko hier, čo dávalo tipujúcim množstvo možností stávkovania. To viedlo k výraznému nárastu športových stávok v Spojenom kráľovstve, ktoré sa rýchlo rozšírilo do iných krajín.

Online hazardné hry vo Veľkej Británii

Online športové stávkovanie bol predstavený koncom 90. rokov 20. storočia. To znamenalo najvýznamnejšiu zmenu v športových stávkach vo Veľkej Británii a na celom svete. Online stávkovanie sa rozšírilo o mobilné stávkovanie, čo pomohlo zvýšiť počet tipujúcich.

Efekty Premier League
Stávkovanie v súčasnosti v Spojenom kráľovstve

Stávkovanie v súčasnosti v Spojenom kráľovstve

V súčasnosti väčšina športových tipujúcich uzatvára svoje stávky prostredníctvom online stávkových platforiem. Proces uzatvárania stávok je jednoduchší ako kedykoľvek predtým, vrátane vkladov a vyberania výhier. Boli zavedené aj mnohé funkcie, vďaka ktorým je stávkovanie na šport zaujímavejšie. Dobrým príkladom je live stávkovanie, ktoré umožňuje tipujúcim stávkovať na prebiehajúce zápasy.

Budúcnosť športových stávok v Spojenom kráľovstve

Je viac než pravdepodobné, že športové stávky budú v Spojenom kráľovstve aj v budúcnosti veľkým problémom. To je založené na neustále sa zvyšujúcich príjmoch generovaných odvetvím športových stávok.

Väčšina bookmakerov bude pokračovať v prevádzke online kvôli mnohým výhodám online stávkovania. Je tiež pravdepodobné, že sa zavedie viac funkcií a typov športových stávok, ktoré poskytnú tipujúcim väčšiu rozmanitosť ako spôsob, ako sa stránky online stávok odlíšia, aby prežili v konkurenčnom odvetví.

Stávkovanie v súčasnosti v Spojenom kráľovstve
Sú kasína v Spojenom kráľovstve legálne?

Sú kasína v Spojenom kráľovstve legálne?

Stávkové odvetvie v Spojenom kráľovstve sa riadi a reguluje niektorými z najrozvinutejších a najkomplexnejších zákonov. To je celkom logické vzhľadom na to, že v krajine vznikla najstaršia stávková kancelária. V krajine sa začala aj burza športových stávok, kde mohli tipujúci stávkovať v stávkových skupinách namiesto proti pevným kurzom.

Pozemné športové stávkovanie je v Spojenom kráľovstve legálne vďaka zákonu o stávkovaní a hrách z roku 1960, ktorý v tom čase legalizoval všetky športové stávkové operácie. Zákon o hazardných hrách z roku 2005 uzákonil aj online športové stávkovanie. Zákon tiež zaviedol niekoľko nových pravidiel, ktoré majú lepšie regulovať odvetvie hazardných hier.

Zriadila tiež Britskú komisiu pre hazardné hry ako hlavný orgán na reguláciu stávok, ktorý má dohliadať na všetky typy stávkových operácií. Zákon tiež objasnil zdaňovanie pre bookmakerov a uvalil dodatočnú 15% daň na offshore stávkové kancelárie so sídlom v Spojenom kráľovstve.

Ako zistíte, či je britská stránka so športovými stávkami legitímna?

Spojené kráľovstvo zahŕňa Škótsko, Anglicko, Wales a Severné Írsko. Väčšina zákonov o športových stávkach platí vo všetkých krajinách s výnimkou Írskej republiky, ktorá má od získania nezávislosti od Spojeného kráľovstva v roku 1921 odlišné zákony o hazardných hrách.

Sú kasína v Spojenom kráľovstve legálne?
Zákony o stávkovaní v Spojenom kráľovstve

Zákony o stávkovaní v Spojenom kráľovstve

Zákon o stávkovaní z roku 1931

Zákon o stávkovaní z roku 1931 bol vytvorený s cieľom pomôcť regulovať všetky formy hazardných hier v Írskom slobodnom štáte. Zákony sa zamerali len na kamenné kasína. Postupom času boli zákony považované za archaické. Bolo to najmä po zavedení online a mobilného stávkovania v krajine.

Výbor pre reguláciu kasín bol vytvorený v roku 2006, ktorý bol poverený dohľadom nad všetkými hazardnými aktivitami online aj kamenných kasín a poskytovateľov stávok.

Zákon o hrách a lotériách z roku 1956

V roku 1956 bol prijatý zákon o hrách a lotériách. Zákon povoľoval hry na zemi, no zaviedol niekoľko obmedzení. Napríklad kasína boli nelegálne, ale zákon umožňoval činnosť súkromných herných klubov.

Írska asociácia hier a voľného času poskytla podrobnosti o licenciách pre súkromné kasína. Zákon tiež zakazoval vymáhanie dlhov z hazardných hier na súde, s výnimkou prípadov, keď boli podpísané zmluvy.

Zákon o dostihoch chrtov z roku 2001

Zákon o dostihoch chrtov z roku 2001 povolil v krajine stávkovanie na dostihy chrtov a konské dostihy. Postavila však mimo zákon všetky stávkové terminály s pevným kurzom. Zákon tiež umožnil írskym hráčom stávkovať online na stávkových stránkach alebo kasínach, ktoré nemajú sídlo v krajine.

Zákon o stávkovaní z roku 2015 (dodatok)

Zákon o stávkovaní z roku 2015 vznikol preto, lebo existujúce zákony boli pri regulácii hazardu neefektívne. Bolo tomu tak najmä v dôsledku zavedenia a rastu online herného priemyslu. Zákon o stávkovaní z roku 2015 zrušil niekoľko zákonov prijatých v zákone o stávkach z roku 1931 a načrtol všetky ustanovenia o hazardných hrách online a na diaľku.

Dane a iné povinné odvody za športové stávkovanie v Spojenom kráľovstve

Všeobecná stávková daň je 15 % pre totalizátor a stávky s pevným kurzom, 3 % pre finančné stávky na spread a 10 % pre všetky ostatné stávky na spread. Daň zo stávok na bazén je 15% a daň z diaľkového hrania je 21%.

Zákony o stávkovaní v Spojenom kráľovstve
často kladené otázky

často kladené otázky

Je stávkovanie na šport v Spojenom kráľovstve legálne?

Športové stávkovanie je v súčasnosti v Spojenom kráľovstve legálne. Existuje však niekoľko právnych obmedzení. Napríklad tipujúci musia mať 18 alebo viac rokov, aby mohli stávkovať legálne.

Je v poriadku platiť za tipy na športové stávky?

Vo všeobecnosti by tipujúci nemali platiť za stávkové tipy. Je to preto, že žiadne tipy ani stratégie nezaručia žiadnu výhru. Tipy však môžu pomôcť hráčom vyhnúť sa všetkej výskumnej práci potrebnej na prijímanie informovaných stávkových rozhodnutí. Vo väčšine prípadov sú takéto tipy zvyčajne dostupné online zadarmo.

Koľko peňazí by mal hráč staviť?

Výška stávky zvyčajne závisí od bankrollu hráčov. Hráči, ktorí majú viac peňazí na hazardné hry, môžu staviť viac peňazí. Niekoľko finančných stratégií môže tiež pomôcť hráčom rozhodnúť sa o správnej výške stávky pre každú stávku. Hráči by sa však vždy mali vyhýbať stávkovaniu peňazí, ktoré si nemôžu dovoliť prehrať.

Ako by mali tipujúci určiť, ktorú online stávkovú kanceláriu použiť?

Pri výbere správnej stávkovej stávky je potrebné zvážiť niekoľko faktorov. Na začiatok sa hráči musia uistiť, že stávková stránka má licenciu. Medzi ďalšie úvahy patrí oprávnenosť, možnosti platby, ponúkané stávkové trhy, užívateľská prívetivosť a služby zákazníkom.

často kladené otázky