Hrajte Darts online – Top 10 najlepšie platiacich Sports Betting 2022

Šípky sú z minulosti známe najmä pre návštevníkov barov, ktorí hľadajú zábavnú hru a zároveň hádžu studenú hru. Táto hra má však veľký ohlas, najmä na profesionálnych úrovniach súťaže. To, čo bolo kedysi potápačským barom, sa nestalo obľúbeným podnikom medzi športovými a zábavnými stávkami. Šípky si získali povesť v celej Európe, a jeho popularita naberá na obrátkach v USA vďaka televíznemu spravodajstvu.

Hra šípok vznikla v Anglicku v 19. storočí, kde prvky hry neboli až také očarujúce. Namiesto dokonale okrúhlych koliesok sýtymi červenými a sýtočiernymi farbami bola doska jednoducho zložená z krúžkov na strome.

Namiesto malých šípok, ktoré vidíte dnes, hráči vtedy hádzali hroty šípov a strelky z kuše na kmeň stromu. Zatiaľ čo komponenty hry sa výrazne vyvinuli, zábava zostala rovnaká. Zatiaľ čo detaily skorých krčmových hier zostávajú trochu stratené v histórii, hra bola milovaná vtedy, ako je tomu dnes. Ešte viac, hra je populárny stávkový šport v súčasnej dobe, najmä medzi tými, ktorí uzatvárajú stávky prostredníctvom európskych stávkových kancelárií.

Hrajte Darts online – Top 10 najlepšie platiacich Sports Betting 2022
Čo je stávkovanie na šípky?Ako staviť na šípkyKurzy stávok na šípkyStávkovanie na šípky futuresKde sledovať živé šípky
Čo je stávkovanie na šípky?

Čo je stávkovanie na šípky?

S vedomím, že tento šport vznikol tak dávno, možno len predpokladať, že stávkovanie na šípky sa začalo už pred storočiami. Keď sa šípky na prelome 18. storočia stali oficiálnym športom, stávkovanie na tento šport si získalo širokú povesť. Posúvajte sa vpred do súčasnosti a online stávkovanie na šípky je rozšírené a stále si získava priazeň.

V 70. rokoch sa konali prvé oficiálne majstrovstvá sveta v šípkach. Dnes sa hra vyvinula do turnajov, ktoré sa konajú každý týždeň. Keďže šport si stále získava na popularite, môžu naňho stávkovať aj lepší online stávkové kancelárie. Aj keď je k dispozícii, je potrebné poznamenať, že nemá takú popularitu ako futbal a bejzbal, takže v stávkových kanceláriách sú menšie ponuky.

Dobrou správou pre fanúšikov tohto športu je, že šípky sa menia rýchlym tempom. Dobrou správou pre fanúšikov šípok je, že popularita tohto športu stúpa vďaka prenosom a internetovým streamingovým šípkam. Okrem toho, keďže online a mobilné športové stávkovanie neustále rastie v popularite, bude sa zvyšovať aj sledovanosť tohto športu.

Čo je stávkovanie na šípky?
Ako staviť na šípky

Ako staviť na šípky

Aby mohol hráč tipovať zápasy v šípkach, musí mať všeobecné znalosti o pravidlách hry. Napríklad žiadna náhodná osoba nemôže staviť na šípky a očakávať, že vyhrá čo i len cent. Bodovací systém pre šípky je trochu zložitý a na počet setov na zápas si treba zvyknúť, pretože počet môže kolísať v závislosti od turnaj pravidlá.

Ako teda môže hráč staviť na hru? V najjednoduchšom zmysle môžu stávkujúci uzatvárať stávky na víťaza zápasu, podobne ako pri stávkach na peniaze v iných športoch. Tak ako pri iných športoch, aj tu je to najjednoduchšia stávka a ostatné stávky sa len skomplikujú.

Ďalším spôsobom, ako môže hráč staviť na zápas, je stávkovanie na víťaza každého kola. Ak dobre poznajú pravidlá hry, môžu staviť aj na 180-ke. Pozostáva zo stávok na prvých 180 alebo najvyšších 180 stoviek zápasu. Tí, ktorí chcú ísť vo veľkom alebo ísť domov, si môžu staviť na víťaza turnaja, ktorý je k dispozícii aj v tenise alebo golfe.

Profesionálne šípkové súťaže a ligy postavia dvoch súperov proti sebe, aby si to vybojovali v zápase na nohy alebo na set. Najbežnejším formátom bodovania je 501 bodovací systém. Hráči sa snažia znížiť svoje skóre z 501 na 0 skôr, ako to urobí ich súper, hodením a úderom na zodpovedajúce číslo na terči. Prvý hráč, ktorý tak urobí, vyhráva leg. Keď hráč vyhrá dostatok legov, vyhrá set.

Pokiaľ ide o vklad, existuje niekoľko možností. Jedným z nich je debetná alebo kreditná karta, a hoci to môže byť najjednoduchšie, má aj nevýhodu bankového poplatku alebo vkladového limitu. V súčasnosti väčšina športových stávok akceptuje aj kryptomenu, napr Bitcoin. Výhodou tejto možnosti je, že je bezpečná, anonymná, nevyžaduje žiadne dodatočné poplatky a umožňuje okamžitý výber prostriedkov.

Ako staviť na šípky
Kurzy stávok na šípky

Kurzy stávok na šípky

Šípky sú súbojom jeden na jedného, takže kurzy sa určujú podobne ako pri tenise. Zjednodušene povedané, tipovatelia a stávkový trh považujú jedného hráča za lepšieho ako druhého hráča.

Kurzy na víťaza každého zápasu alebo víťaza turnaja sa odhadujú na základe zjavných schopností a schopností každého hráča. Handicapping tiež funguje identicky s akýmkoľvek bodovým rozpätím alebo celkovým trhom. Napríklad úspech v zápase o -2,5 setu znamená, že víťazný hráč šípok musí vyhrať minimálne o tri sety. Podobne, ak je kurz +2,5, smoliar musí vyhrať úplne alebo prehrať o menej ako tri sety.

Existuje mnoho faktorov, ktoré môžu ovplyvniť šance na šport jeden na jedného, ako sú šípky. Patria sem minulé a nedávne výkony, úspech v súťaži a akékoľvek zranenia. Keďže turnaje v šípkach sa hrajú vo vnútri, počasie na rozdiel od mnohých stávkových športov nikdy neovplyvní výsledok hry.

Sústreďte sa na zápas

Nemôžete len vedieť, ktorý tím je lepší alebo horší, aby ste urobili najlepšie stávky na šípky. Musíte poznať silné a slabé stránky každého hráča, najmä ak sa už stretol s týmto súperom. Je dôležité vziať na vedomie ich presnosť, obnovu a rýchlosť.

Rovnako ako vo väčšine športov, aj v prípade online stávkových kancelárií na šípky je dôležité poznať pravidlá a zložitosti toho, ako sa hra hrá. Aj keď rozumiete základom, vrátane všeobecných rekordov a hodnotení, mali by ste byť oboznámení s každým hráčom a vedieť, ako si stojí v súťaži. Tento typ vedomostí vám pomôže dostať sa hore a vyhrať veľké.

Nevsádzajte na humbuk

Keďže šípky nie sú také populárne, pre stávkujúceho je ľahké staviť na iného lepšieho v domnienke, že ak stávkuje na tento šport, musí poznať detaily. Nie je to však vždy tak. Je dôležité, aby stávkujúci získali vlastné znalosti o hre a aktuálnom zápase a nesledovali to, čo špekuluje publikum. Len preto, že publikum môže povzbudzovať jedno meno, neznamená, že to je ten, kto vyhrá zápas.

Stávkovanie na skóre zápasu

Ktokoľvek môže predpovedať úplného víťaza zápasu v šípkach; potrebujú len všeobecnú znalosť minulej výkonnosti hráča a jeho súčasného výkonu. Ako už bolo povedané, stávkové limity existujú a ak chcete vyhrať veľké, pravdepodobne sa to nebude robiť na peňažnej hranici. Takže stávkovanie na skóre zápasu prináša väčšiu hodnotu, keďže je to ťažšie.

Kurzy stávok na šípky
Stávkovanie na šípky futures

Stávkovanie na šípky futures

Vsádzať môžete síce na jednotlivé zápasy, ale aj na futures. Možno sa pýtate, čo to je? No, názov to do značnej miery nazýva tým, čím to je. Stávkovanie na budúcnosť znamená, že tipujete na nadchádzajúci zápas a koho si myslíte, že vyhrá.

V šípkach sa každoročne konajú tri hlavné profesionálne súťaže: dve PDC World Darts Championship, ktoré organizuje World Professional Darts, a druhú organizuje British Darts Organization (BDO).

Majstrovstvá sveta PDC sa začali v roku 1994 a konajú sa každý december až január v londýnskom Alexandra Palace. Šampión vyhráva Sid Waddell Trophy a 500 000 britských libier (približne 645 500 USD).

Stávka na 9-Dart Finish

Zakončenie s deviatimi šípkami je vraj dokonalou nohou v šípkach. Zatiaľ čo profesionáli sú vysoko talentovaní, zakončenie s 9 šípkami je nezvyčajné. Čo je to? Vyskytuje sa vtedy, keď hráč použije presne deväť šípok – najmenej možných v zápase – na odhlásenie z 501.

Stávkovanie na nohu/nastavenie nad/pod

veľa Americké športy mať nad/pod stávku; so šípkami je to však trochu inak. Stávky na šípky nad/pod závisia od počtu nôh alebo setov, ktoré hráč vyhrá v zápase. V šípkach nad/pod, hráč, na ktorého tipujúci vsadí, nemusí vyhrať celý zápas, aby mohol vyhrať. Vyhrajú príslušný počet setov alebo legov v rámci stanovenej stávky.

Stávka na Leg/Set Handicap

Hendikep na nohu/set je šípková verzia stávky na rozloženie bodov. Tu je rozpis. Jeden hráč má stanovený počet nôh alebo setov pripočítaných alebo odpočítaných od ich konečného skóre. Toto číslo rozhoduje o stávke, rovnako ako funguje spread bodov vo futbale alebo basketbale.

Napríklad, ak má hráč hendikep -1,5, musel by vyhrať zápas aspoň o dve časti, aby stávku získal. Šípkové stávkové stávky nastavujú hendikep alebo spread na základe toho, o koľko predpokladajú, že hráč vyhrá, a stávkujúci musí staviť na základe toho, či verí, že nastavené číslo je presné alebo nie.

Stávkovanie na šípky futures
Kde sledovať živé šípky

Kde sledovať živé šípky

Ak chcete sledovať profesionálne šípky v USA, zamierte na BBC America na Premier League Darts alebo si predplaťte DAZN alebo PDC TV pre PDC World Darts Championship.

Ako sa hra šípok celosvetovo rozširuje, rastie aj schopnosť stávkovať a vyhrávať vo veľkom. Stávkovanie na šípky sa bude naďalej rozširovať na nové trhy po celom svete, pretože stávkujúci a fanúšikovia budú viac rozumieť hre a tomu, ako fungujú jej vzájomné vzťahy. Stávkovanie na šípky je pomerne jednoduché, keď sa stávkujúci začnú učiť, ako hra funguje, a je len otázkou času, kedy sa bookmaker bude viac sústrediť na šípky.

Kľúčové veci

  • Zvážte stávkovanie na futures
  • Pred stávkovaním si urobte prieskum a nespoliehajte sa na fanúšikovský humbuk
  • Dávajte pozor na tri hlavné udalosti
  • Poznať pravidlá šípok zvonku aj zvnútra
Kde sledovať živé šípky